Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Dokumentární
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (59)

plakát

Vánoce u našich - Série 2 (2020) (série) 

Do druhé série jsem se proti té první nemohla vůbec zadívat, první tři díly jsem se vyloženě nutila, ale pak mě to zase chytlo. Upřímně mě trochu zklamalo, s kým Johane nakonec skončila a možná bych byla radši, kdyby seriál měl jen jednu sérii a otevřený konec, ale i tak ho řadím mezi srdcovky. Miluju tu vánoční atmosféru, vhled do severských vánočních tradic a sympatické neokoukané herce.

plakát

Pitomý Vánoce - Velká vánoční lež (2022) (epizoda) odpad!

Chtěla jsem tomu dát šanci. Tohle je Home for Chrismas z Wishe. Jakkoliv může být vánoční seriál zasazený do jihoevropského státu zajímavým kontrastem proti zasněženému Norsku, tak tady to úplně nefunguje. Postavy neskutečně nesympatické a scény nemají takový šmrnc a vtip. Působí spíš neskutečně otravně.

plakát

Koruna - Ipaťjevův dům (2022) (epizoda) 

To je staré dobré The Crown. O Romanovce se zajímám, takže mě epizoda, zejména úvodní scéna, dost bavila a potěšila. Zároveň hezká linka o tom, že i královna s Philipem jsou taky jenom lidi a řeší podobné starosti, jako každý jiný manželský pár. Závěrečná scéna s corgis neskutečně milá. Jonathana Pryce jako Philipa jsem si zamilovala, stejně jako herce Johna Mayora.

Poslední hodnocení (985)

Krok za krokem - Láska si nevybírá (1997) (epizoda) (S06E01)

11.07.2024

Hola niňos (2019) (pořad)

10.07.2024

Real (2024)

08.07.2024

Krok za krokem - Úspěšný spolužák (1998) (epizoda) (S07E14)

08.07.2024

Krok za krokem - Tři chůvy (1995) (epizoda) (S05E02)

07.07.2024

Krok za krokem - Vánoční věc (1993) (epizoda) (S03E11)

07.07.2024

Krok za krokem - Svatba na spadnutí (1993) (epizoda) (S03E09)

07.07.2024

Krok za krokem - Vlastní byt (1993) (epizoda) (S03E02)

07.07.2024

Krok za krokem - Jak jednat s dámou (1993) (epizoda) (S02E20)

07.07.2024

Reklama

Poslední deníček (1)

Golden Globes 2021

Touha napsat článek jako první tuzemský redaktor a vášeň sledovat jakékoliv předávání cen od Oscarů po Dobrovolný hasič roku mě přiměla vstát ve dvě ráno a sledovat online předávání Golden Globes 2021, kde mám hned několik želízek v ohni. Jako občanka střední Evropy jsem však nenašla žádnou stránku, kde bych mohla přenos sledovat online, proto jsem tyto snahy vzdala a oddala se klidnému snění.

A asi jsem dobře udělala. Moji sousedi by asi nebyli nadšení, kdybych tam nad ránem začala radostí halekat na celej barák. Nestává se to často, ale s výsledky jsem maximálně spokojená. 

Nejšťastnější jsem samozřejmě z ocenění mojí oblíbený Anya Taylor-Joy za Dámský gambit, který v současnosti sjíždím podruhé. Ačkoliv jí byla soupeřkou moje druhá oblíbeňkyně Cate Blanchett s neméně povedenou Mrs. America, držela jsem palce Netflixu a když jsem ráno zjistila, že Gambit proměnil obě svoje nominace, tak jsem skakála radostí z postele. 

 

Pro mě největší překvapení je asi výhra Emmy Corrin za Dianu v The Crown. Byla jsem totiž pevně přesvědčená, že glóbus poputuje k Sarah Paulson za sestru Ratched. A mám radost, že tou tak není, Ratched pro mě bylo zklamání roku. Neříkám přímo, že je to špatný seriál, ale já čekala méně American Horror Story a více Přeletu. DO toho nejsem úplně fanoušek Ryana Murphyho, takže jsem byla trochu zaujatá. A stojím si za tím, že Emma Corrin je nejlepší filmová Diana, tudíž mě její, pro mě nečekané vítězství, dost potěšilo. Ačkoliv Olivia Colman byla taky skvělá. O mé radosti z vítězství The Crown se asi ani rozepisovat nemusím. Kdo mě zná a ví, jak moc jsem posedlá královskou rodinou i tímto seriálem, tak si to umí představit. 

 

Ač mám přístup k HBO GO i Netflixu, nominovaných filmů jsem viděla málo, tudíž nemůžu soudit, který si to zasloužil a který ne. 

 

Závěrem ještě dodám, že mě za tvůrce mrzí celá situace, která nám rok sužuje životy a oni so své vítězství nemohli vychutnat v celé atmosféře doplněné potleskem celého sálu. Snad bude za rok líp. Shrnu to tím, že nemůžu být z výsledky více spokojená. Uvidíme, co za týden Lvi, ale tak už jsem trochu skeptická.