Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Pohádka

Recenze (94)

plakát

AZ-kvíz (1997) (pořad) 

Tohle je soutěž česká a klasická. Jsem rád, že se ještě vysílá. Jednoduché a zábavné. Občas trochu bizár. Ale je to opět skvělý pořad do pozadí, nebo když si chcete zamachrovati nad tím, že víte více než lidé v pořadu.

plakát

Riskuj! (1994) (pořad) 

Česká verze s Janem Rosákem mě upřímně připadá lepší, než originál. Sám jsem si po vzoru této hry pár soutěží uspořádal. Jsem rád, že se to u nás vysílalo a je škoda, že už se to nevysílá. Soutěž není zase tak jednoduchá, takže doporučuji spíše ostříleným kvízařům.

plakát

Sanitka - Epizoda 9 (1984) (epizoda) 

Dobrou linku zničí zbytečná pasáž o Anglii a Mádorvi, která dělá opět agitaci proti západu. K tomu mohu říci, že to dobré, co tento seriál nabízí, musí prostě nějak zničiti. Jakoby to tam bylo napsáno, jen aby někdo neřekl, že je to kritika socialistického lékaře.

plakát

Lotrando a Zubejda (1996) 

Upřímně jsem nikdy na hudební pohádky nikdy moc nebyl, ale tady to je jedna ze světlých výjimek. Dobrá písničky, jednoduché melodie a spojení dvou pohádek Karla Čapka velice krásným a šroubovaným způsobem. Spojení Čapek - Svěrák fungovalo velice dobře. Stejně jako před lety Werich - Svěrák. Asi nejlepší porevoluční hraná pohádka u nás. O obsazení (u Svěrákových scénářů) převážně netradičního obsazení pohádku posunulo možná ještě dál.

plakát

Bylo nás pět (1994) (seriál) 

Jeden z nejlepších seriálů, který se u nás natočil po Sametové revoluci a ještě k tomu po rozpadu Československa. Obsazení špičkové, i děti hráli dobře a myslí, že tento seriál původní knihu Bylo nás pět, která má takový... šedivý konec, posunul dál. Znalci předlohy poznají drobné rozdíly a časové posunutí do dob Československých. Což televizní adaptaci silně pomohlo.

plakát

Proso - opereta DJC (2013) (koncert) 

Zajímavý nápad, zajímavý pokus. Ale... co si budeme namlouvati, Hospoda Na Mýtince jest věčná taková jaká je. A toto se spíše drželo verzí ukradených, nikoliv verzí Járy Cimrmana. I tak to bylo zajímavé a milovníci operet a vážné hudby to asi ocení více, než jiní. Škoda, že není záznam Cimrmana v říši hudby z Rudolfina.

plakát

Cimrman sobě (1991) (divadelní záznam) 

Zajímavé výroční obsazení. Nejvíce mě potěšil Jan Hraběta v roli Hostinského. Zajímavá byla i ukázka z Blaníku. Dále též fakt, že i když v scéně dialogu mezi Hlaváčkem a Trachtou neřekne Meyer ani slovo, i přesto zde vidíme Jana Hrabětu v roli Továrníka Meyera. Na rozdíl od verze této scénky z roku 2007.

plakát

Chcete být milionářem? (2000) (pořad) 

S Vladimírem Čechem v roli moderátora jest tato soutěž pro mne legendární. Bylo to napětí, nervy, ale i zábava a nebylo to rychlé, což mě na tom vždy bavilo. Martin Preiss ušel, Ondřej Hejma z toho dělal jakousi podivnou estrádu nevtipných vtipů. Prvních 300 díl jest pro mne zlatem.

plakát

Sanitka - Epizoda 7 (1984) (epizoda) 

Tenhle díl ve mně vyvoval sympatii k scénářem vykreslované záporné postavy Dr. Mádra. (nemluvě o pro mě sympatickém Kostkovi) Myslím, že takhle by se Jandera jako postava nezachoval, ale jako ideologická postava ano. Jestli jsem do toho dílů byl na úvahách, tak tady jsem jíst, že tenhle díl vypadá, jako kdyby vznikl na objednávku. Paradox je, že texty, které měly dodati na autentičnosti ploché scény dialogu, byly seškrtány. Je zajímavé, že i tenhle seriál protrpěl cenzurou, což bych si skutečně netroufl hádati.