Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Krátkometrážní
  • Akční

Recenze (22)

plakát

Vivárium (2019) 

Hodně zvláštní film, který ale za druhé vzhlédnutí nestojí. Navíc plno nepochopitelných věcí, který autor nevysvětlil a nejspíš ani nechtěl. Ale proč ne. Za mě divný divný a znova divný. Navíc zbytečně zdlouhavý a bez nápadu. Ten kdo dokoukal do konce jako já obdiv.

plakát

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad) odpad!

Omylem jsem na to minulý týden kouknul. Předtím asi před dvěma roky. A říkám si PROČ. Asi protože protagonisté mají vysoké hypotéky. Naleštěná travesti show a přehlídka rádoby umělců co tu naší krásnou kulturu posunuli zase o něco blíž ke dnu. Prostě žumpa jak má být. Mají to někteří aktéři zapotřebí. Je to hloupé, nudné, unavující a všichni se plácají po zádech a tleskají / komu jako /. Jestli tohle má své fanoušky, tak to jde s národem do kopru...........

plakát

Přemluv bábu (2010) odpad!

Důkaz toho, že herci jsou prodejní děvky. Přitom ať vyhraje volby pravice nebo levice Mádl bude natahovat ruce pro dotace na ty svoje hrůzy pořád.

plakát

Topol show (2019) (pořad) odpad!

To nevymyslíš. Babiše kritizovat za korupci, když jeho pobočník si šel sednout za korupci? To je prostě neuvěřitelný. Navíc Pavel Bém, Tomáš Sedláček, Miroslav Kalousek, Jindřich Šídlo, Pavel Novotný jako hosté - jedno koště vedle druhého. Chtělo by to přidat v hodnocení odpad na druhou / na třetí /.

plakát

Odcházení (2011) odpad!

Někde se psalo, jak se všichni snažili, aby ten film Havlovi vyšel. Mě to však přijde jako hodně absurdní. Proč? Protože absurdní je něco, co skřípe, nehraje, je to nevhodné. Absurdní jsou věci, které nedávají smysl. To adorování, jeho zbožštění, je směšné, trapné, hloupé. Už jen chybí nějaká výstava, kde bychom mohli vidět jeho psací stroj, krátký kalhoty, krabičku cigaret, kterou vykouřil, jeho osobní popelník se zbytky popela. Jeho film je absurdní stejně, jako je absurdní jeho nekritické obdivování. Jednu hvězdu snad jen za to, že já v tom vidím jeho osobní vzpouru proti všemu, co z něj tihle pochlebovači udělali.

plakát

Soudce Alexandr (2017) (pořad) odpad!

Dopustil jsem se zvěrstva a sledoval asi 20 minut soudce Alexandra......... Nechápu jak to někdo může točit a hlavně proč. Na sračkoměru 1 - 10 absolutní 11. Tady však jasnej odpad.

plakát

To je vražda, napsala (1984) (seriál) 

Jen proto, že se na to dívá manželka, tak jedna hvězda. Kdyby to náhodou četla....... Jinak nudný, předvídatelný a hafo dalších věcí proč přepnout. Už jen co se píše pod titulkem: Drama / Komedie / Krimi / Mysteriózní vystihuje vše. Jeden neví jestli plakat nebo se smát.

plakát

Kmotr (1972) 

Další z filmů, které rozhodně musí vidět každý. Film je to opravdu kvalitní, zvlášť na tu dobu, kdy byl natočen. Herci byli výborní a sázka na Marlona Branda se vyplatila. On snad musel být mafiánem i ve skutečném životě. Film je vyprávěn pomalým tempem, ale rozhodně ne nudně, takže ani celková délka nevadí. Žádné složité dějové eskapády, žádné přehnané zvraty. Vše v duchu realismu. Coppola opět spíše než nějaké šokování diváka sází na uvěřitelné plynutí děje a hlavně atmosféru. U Kmotra se zkrátka vše povedlo. Výborná hudba, skvělé obsazení, sebejistá režie a silný příběh. I přes vysokou kvalitu je film srozumitelný pro širokou veřejnost. Točit dobře a zároveň pro víc lidí je totiž taky kumšt. Je tam krásně zobrazená jak spojitost rodiny, tak krutost mafie. A přesto všechno je vám klan Corleonů sympatický. Jeden z nejlepších mafiánských filmů.

plakát

Vetřelec ³ (1992) 

Po jedničce a dvojce krok zpět........ David Fincher tady nastartuje svoji karieru a ukazuje přes všechny potíže co při natáčení měl svůj talent. Masakr na vetřelčí planetě přežila akorát Ripleyová, Newt, Dwayne Hicks a android Bishop (tedy to, co z něj zůstalo). Loď Sulaco se vrací zpět na Zemi. Z neznámých důvodů však na ní vypukne požár a kabiny se spícími lidmi jsou přesunuty do záchranného modulu.Ten přistane na planetě Fiorine 161, kde se nachází bývalá trestanecká kolonie. Na ní je asi 30 trestanců beze zbraní a jakýkoliv naděje na návrat do normálu. Vetřelec na třetí není zrovna nej pokračováním předchozích dvou mistrovských děl, ale stojí za kouknutí...... Je to takový ponurý a temný film. Sigourney Weaver a její nový účes zaujme, nicméně nepředvedla víc než standard. Třetímu dílu prostě něco chybí a ono něco, tvoří velmi podstatnou část. Ale vetřelce mám rád takže 80 procent.

plakát

Vetřelci (1986) 

Tady už asi bylo napsáno úplně vše. Pro mě jsou Vetřelci nej z celé série. Vetřelci jsou klasickým a nevyhnutelným vyústěním prvního dílu. Jednoho vetřelce, který vyvolával strach, nahradilo hafo dalších. Solidní posádku nahradili namachrovaní vesmírní mariňáci s kupou blbých keců. To vše, ale ku prospěchu věci. Cameron musel vysoko nasazenou laťku minimálně vyrovnat, ale on to vše posunul o level výš. Tyhle filmy prostě umí. Navíc úžasná Newt-Rebecca (Carrie Henn), vynikající Hicks (Michaela Biehna) plus Bishop (Lance Henriksen) a samozřejmě nezničitelná Ripley ( Sigourney Weaver). Prostě návrat po 57 letech na místo činu a znovu si prožít okamžiky nelidského strachu a projevit neskutečnou statečnost k přežití. Vřele doporučuji.