Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Poslední recenze (4 134)

plakát

Nyad (2023) 

Bezpochyby pozoruhodný, snad až nadlidský výkon Diany Nyad je určitě zajímavá a ojedinělá záležitost, nicméně po  stodvaceti minutách strávených při všech těch jejích pokusech o dosažení svého cíle jsem ovšem přesvědčen, že na filmové zpracování se nejednalo o úplně tu nejvhodnější látku, respektive tedy ne minimálně v tomto podání. Za ty dvě hodiny jsem totiž byl svědkem jen stále se dokola omílajících událostí, zahrnující přípravu, plavecký výkon, potíže a repete, nová příprava, nový plavecký výkon, nové potíže a znovu repete, jen ještě s tím, že se tedy mezi tím pak ještě divák jen tak mimochodem dozví, že Nyad je navíc pořádně nerudná bába, a že spíš než podporu si zasloužila od svého týmu kopnout tak akorát do řiti. Mě zkrátka Nyad nepřišel ani trochu jako záživný životopisný film, ten obsah mě prostě na celé té dvouhodinové ploše nedokázal zaujmout, natož pak strhnout, a to i kvůli dalším věcem, jako nefunkčním emocím, absenci napětí, či nulové atmosféře. No a další negativum vidím i ve zpracování samotných pokusů o překonání těch 160 kiláků, které tvůrci nedokázali obohatit ani o adrenalin, ani o žádné jiné výrazné momenty, prostě Nyad hupsla do vody a kraulem pelášila kupředu, dokud se něco neposralo, čemuž se ovšem bohužel nevěnuje prakticky žádný čas, až tedy na těch pár halušek při posledním pokusu, ty ovšem ale fakt už nic nezachránily. Každopádně abych ale jen nekritizoval a obhájil to mé výsledné hodnocení, tak určitě musím vyzdvihnout přítomné herecké výkony většiny zúčastněných herců, samozřejmě na čele s Annette Bening a především pak prokládání filmu archivními záběry z reálného života a pokusů Nyad, které celý film zatraceně obohacují a velmi působivě osvěžují. Ve výsledku to mohu shrnout tedy asi tak, že zpracování neskutečného výkonu Diany Nyad, před kterým určitě smekám, tu není zrovna dvakrát zábavné, výrazné a ani jakkoliv strhující, jak by si zasloužil, na druhou stranu ale minimálně právě kvůli tomu výkonu si ten film pozornost zaslouží, jelikož je opravdu neuvěřitelný a vážně inspirující.

plakát

Tvrdá odplata (2024) 

Trigger Warning je sice určitě stravitelné a neurážející akční béčko, ovšem co se týče hodnocení, tak prostě víc než dvě * dát nemohu, jelikož na alespoň ty průměrné tři to jednoduše nemá co vytáhnout. Zápletka je tedy docela svižná, co jí ovšem nekompromisně limituje, tak to je její totálně tuctový a nenápaditý obsah, kde se karty odkrývají zbytečně velmi brzy, díky čemuž je to pak celé předvídatelné až běda, ale prostě takovéto story tu bylo už tolikrát, že oslovit, či snad překvapit  může již skutečně jen málokoho, nehledě na to, že i závěr pak navíc působí fakt naivně a otřepaně, až to je spíš k smíchu. Jinak ta tuctovost a především nezajímavost platí i pro veškeré postavy a jejich herecké představitele, a pokud bych se měl vyjádřit přímo k Jessice Alba, tak jsem z její strany čekal upřímně větší průser, neboť ta akční poloha jí nakonec i docela sedla, respektive minimálně v ní nepůsobila až nějak příliš neohrabaně, či snad dokonce trapně. No a poslední důležitou složkou tohoto snímku je akce, která má tedy rozhodně béčkové parametry, což znamená, že se do ní očividně finančně moc neinvestovalo, nicméně asi ale jako u všeho ostatního, tak se i ona dá považovat za přijatelnou, sem tam nabídne nějaký výbuch, pár přestřelek, nějaký ten souboj, nic z toho každopádně na zadek neposadí, zároveň ale ani nic z toho nepůsobí nějakým vyloženě směšným dojmem, což je jistě pozitivní a rozhodně ne u podobných typů produkcí jistý. Záležitosti jako napětí, atmosféra, nějaký osobitý tvůrčí styl, či emoce se tu pak bohužel nevyskytují vůbec, i tak ale jak jsem hned v úvodu zmiňoval, přežít se to dá v pohodě a šrámy na duši to též nezanechá zas až tak hluboké.

plakát

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024) 

Samozřejmě za mě další pětihvězdičkové hodnocení pro Monsterverse svět, kdy jsem si při jeho sledování opět téměř dvě hodin jen vrněl blahem a čučel s otevřenou hubou dokořán nad všemi těmi ABSOLUTNĚ DOKONALÝMI A STRHUJÍCÍMI efektními hody v podobě neskutečného nářezu mezi všemi těmi monstry, což pro mě představuje zkrátka něco nepřekonatelného a při každé takové scéně se vracím do dětských let, kdy se přede mnou odehrávají mé nejbujnější fantazie, užívám si je na maximum a fakt to snad ani nedokážu vyjádřit slovy, jak moc si to užívám, ty triky jsou prostě už na takové úrovni, že je to masakr, kterého se nikdy nenasytím a chci víc, mnohem víc. Nicméně, snad poprvé musím u filmu tohoto typu ale zmínit i nějaké to negativum, i když na výsledném maximálním hodnocení a spokojenosti to ale stejně samozřejmě nic nezmění, ovšem faktem zkrátka je, že co se týče zápletky a postav, tak tam už jsem chvílemi zvedal oči v sloup i já, a to se u těchto filmů snažím být tolerantní jak jen to jde, ovšem tohle bylo skutečně přes čáru i na mě. Dějově to tu totiž na mě působilo už jako vážně hodně velký spletenec, který se tvůrcům totálně vymkl kontrole a vymýšlí tu takové kraviny, že by se měli co nejrychleji zas vrátit zpět k co nejprostčí zápletce, která bude dávat alespoň smysl, jelikož tohle byla fakt už katastrofa. No a co se týče postav a obsazení, to je katastrofa číslo dvě, jelikož přítomní hrdinové jsou nezajímaví, nevýrazní a otravní, a jejich herečtí představitelé to pak už jen podtrhují, na čele s nehorázně odpornou a nesympatickou Rebeccou Hall a mdlým Danem Stevensem, o představitelce dětské role pak radši ani nemluvě. Naštěstí prim tu ale stále představují veškerá ta monstra a jejich souboje, což pro mě znamená nepřekonatelně vrcholný filmový orgasmus, který ony negativa naštěstí s přehledem zadupává do země, ale chápu diváky, kterým jen tohle nestačí, že jsou nespokojení a ty jejich negativní pocity jsou tentokrát bohužel skutečně už na místě.

Poslední hodnocení (4 134)

Nyad (2023)

09.07.2024

Tvrdá odplata (2024)

08.07.2024

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

07.07.2024

Rodinná aféra (2024)

07.07.2024

Policajt v Beverly Hills: Axel F (2024)

04.07.2024

Prisoner's Daughter (2022)

04.07.2024

Accident Man 2: Zabijákova dovolená (2022)

03.07.2024

Nechte ho jít (2020)

02.07.2024

Premiantka (2024)

02.07.2024

Reklama