Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Horor

Poslední recenze (434)

plakát

iNumber Number: Zlato z Johannesburku (2023) 

Milionkrát provařený příběh o problematickém poldovi, který je sice „schopný“, ale dělá jenom průšvihy, za kámoše má knedlu (vyrůstali spolu ve stejným děcáku), jenž je rodinný typ (třetí hladový krk na cestě). No a hlavní průserář se musí infiltrovat do party, moc moc moc zlých gangsterů, navíc tady máme zkorumpovanou šéfovou a partičku pupkatých diskriminovaných Búrů, řešící „neřešitelné“ případy ve sklepě, plus nějaký diktátor z prdelákova a digitální hyena.    Musím říci, že filmů z JARu jsem příliš neviděl, přeci jenom je to pro Středoevropana dosti exotická země (vůbec nechápu, koho napadlo u nás film distribuovat), z tohoto důvodu mi jména tvůrců nic neříkají, herci jsou na můj vkus poněkud expresivnější, scénář nic světoborného, jednoduše řečeno, jedná se o průměrné béčko, kterých vznikají ročně tuny a jediným ozvláštněním je jen země původu.

plakát

Il tiranno di Siracusa (1962) 

Il tiranno di Siracusa patří mezi méně známé filmy žánru „meč a sandále“, navíc se od svých žánrových souputníků dosti odlišuje. Standartní antický kus chtěl ohromit, nadchnout, ať kolosální výpravou, davovými scénami či velkými bitvami, nejlépe vším dohromady. Nic z toho se zde ovšem nevyskytuje, propagační materiály nehorázně lžou. Výprava je naopak velmi skromná, studiové scény jsou provedeny v menších ateliérech, i syrakuský trůnní sál působí dosti strohým dojmem, z venkovních staveb je postavena pouze hradební zeď (nepříliš dlouhá) a jedna, menší, boční ulička s nízkými domky. Překvapivě (na tehdejší dobu) je spousta scén natáčena v málo okoukaných exteriérech (dnes by asi koně do Karakallových lázní nepustili). Akční scéna je zde pouze jedna (plus jeden kratší souboj na konci), kdy je jeden z hlavních hrdinů zajet po havárii vozu. Toť vše, ani počet vojáků na plátně nikdy nepřesáhne tucet. Herecky je film značně rozkolísaný, Guy Williams hraje Daimóna s nonšalantní lehkostí, Don Burnett svého Fintiáse se stoickou uměřeností, což se dá říci o dvojici hlavních padouchů, syrakuském tyranu Dionýsiosovi (Arnoldo Foà) i veliteli gardy Carisovi (Carlo Giustini), na druhé straně kreace Osvalda Ruggieriho (Fintiásův švagr) je vrchol amatérismu, přičemž absolutně nejstrašnější výkon podává Ilaria Occhini (Nerissa, Finatiásova choť), jejíž neustálé hysterické výlevy jsou k nepřežití. Nejlepší na celém filmu je, jak jinak, vynikající hudba A. F. Lavagnina, byť v jeho filmografii se jedná o lepší nadprůměr.

plakát

Útok na ponorku (1996) 

Ti bídní teroristé, oni si opravdu nedají pokoj, pořád musí vystrkovat růžky a dělat neplechy, hlavně se z nějakého podivného důvodu, neustále zaměřují na největší demokracii světa, a tentokráte si pro své zlotřilé plány vybrali atomovou ponorku, ale naštěstí je po ruce betelný amerikanský geroj, jenž té pakáži rozhodí sandál. Útok na ponorku je generický béčkový akčňák, s jednou hvězdou, opět béčkovou, v hlavní roli, které sekundují povědomé tváře, jejichž jména, ani to kde jsme je zahlédli, si většinou nevybavíme. Rozpočet, v rámci kategorie, není nejhorší, byť většina trikových scén je vystřižena z jiných filmů, akce je dostatek (samozřejmě, nevyčerpatelné zásobníky nemohou chybět), herecky to samozřejmě za moc nestojí, scénář je podle osvědčené šablony, takže nás nepřekvapí absolutně nic (i zrádce odhadneme hned po první minutě), hudba je adekvátní (Eric a David Wurstovi nejsou nejhorší skladatelé) a brněnský dabing uspokojivý. Pokud divák neřeší logickou a technickou stránku, nevidím důvod, proč by se neměl bavit, já si film užil.

Poslední hodnocení (5 951)

Vražda na úrovni (1979)

19.07.2024

Zlatý důl (1982)

19.07.2024

Abigail (2024)

30.06.2024

Niehime to kemono no ó (2023) (seriál)

27.06.2024

Creed III (2023)

13.06.2024

Barvy zla: Červená (2024)

11.06.2024

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023)

11.06.2024

Žraloci v Paříži (2024)

09.06.2024

Bionic (2024)

09.06.2024

Reklama

Poslední deníček (1)