Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Western
  • Drama
  • Komedie
  • Dobrodružný

Oblíbené filmy (10)

Hodný, zlý a ošklivý

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Třetí natočený díl dolarové trilogie (dějově ale první) je rozhodně nejlepší. Tři pistolníci, hodný Clint Eastwood, zlý Lee Van Cleef a ošklivý Eli Wallach jsou na cestě za pokladem. Poklad je ale jenom jeden a pistolníci jsou tři, proto si ho musí vybojovat v nejlepší westernové přestřelce všech dob, kterou doprovází geniální hudba Ennia Morriconeho. Můj nejoblíbenější spaghetti western.

Planeta opic

Planeta opic (1968)

Musím říct, že maskéři se na opicích opravdu vyřádili, snad v žádném jiném filmu jsem neviděl tak skvělé masky. A ten konec mě fakt odrovnal. Jak bych asi reagoval, kdybych stál na pláži před Sochou Svobody, která je zabořená v písku? Nejspíš úplně stejně jako Charlton Heston. 10.6.2024 - Viděno s původním dabingem na ČT2. Paráda!

King Kong

King Kong (1933)

Úžasný film plný dobrodružství a filmových kouzel. V době svého vzniku to musela být bomba, pro mě je to skvělá podívaná i teď. Efekty jsou na tu dobu fakt povedené, i když v dnešní době vypadají možná úsměvně, ale to nevadí. Při sledování jsem si říkal, jak to tenkrát mohli natočit, opravdu jsem si vychutnával každou trikovou scénu.