Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Western
  • Drama
  • Komedie
  • Dobrodružný

Zajímavosti k filmům (280)

Souboj u El Diablo

Souboj u El Diablo (1966)

Jedno z nebezpečí, kterým herci a štáb čelili, nebylo způsobeno terénem, ​​špatným počasím nebo nebezpečnými zvířaty (hadi, štíři atd.), ale místními lovci jelenů, kteří podle jednoho člena štábu stříleli na všechno, co se hýbe.

Hrdinové z Telemarku

Hrdinové z Telemarku (1965)

Obrněný vůz v německých barvách zničený norským odbojem na začátku filmu je ve skutečnosti britský Humber.

Nejdelší den

Nejdelší den (1962)

Němci nebyli záměrně vykresleni stereotypně. Nikdy například nezazní slova „Sieg Heil“ či „Heil Hitler“.

Zulu

Zulu (1964)

Michael Caine (Gonville Bromhead) si za svou roli vydělal jen 4 000 liber. Stanley Baker (John Chard) a Jack Hawkins (Otto Witt) byli nejlépe placenými herci, každý dostal 30 000 liber.

Jízda do Ox-Bow

Jízda do Ox-Bow (1942)

Když Juan Martinez (Anthony Quinn) hodí nůž, který dopadne těsně vedle Farnleyho (Marc Lawrence) nohy, je vidět tenký drát připojený ke konci nože, což naznačuje, že scéna byla natáčena s nožem trhnutým dozadu. Poté byl film přehrán obráceně.

Anděl chodil v červeném

Anděl chodil v červeném (1960)

Film se měl původně natáčet ve Španělsku, ale kvůli negativnímu zobrazení nacionalistů ve španělské občanské válce Frankův režim povolení odmítl. Film byl nakonec natočen v Itálii.

Letka 633

Letka 633 (1964)

Na začátku filmu, v Norsku, partyzán uniká spojovacím a pozorovacím letadlem Miles Messenger, které poprvé vzlétlo v roce 1942.

Letka 633

Letka 633 (1964)

Režisér Walter Grauman byl během druhé světové války pilotem bombardéru. Donald Houston (Don Barrett) sloužil v RAF během druhé světové války.

Letka 633

Letka 633 (1964)

Většina útoku na fjord na konci filmu byla natočena pomocí modelů letadel Mosquito v měřítku 1:48.

Orel přistává

Orel přistává (1976)

Aby Donald Pleasence co nejlépe zahrál roli Heinricha Himmlera, strávil hodiny v Imperial War Museum v Londýně sledováním jeho záběrů a zapamatováním si Himmlerových gest, chůze a výrazů obličeje.

Pahorek

Pahorek (1965)

Dva vězni propuštění na začátku filmu jsou členy Královského tankového pluku, což je znázorněno jejich odznaky na baretech.

Alamo

Alamo (1960)

Zbraň, kterou používá Jim Bowie (Richard Widmark), je Nock Volley Gun, sedmihlavňová křesadlová palná zbraň s hladkým vývrtem, kterou používalo britské královské námořnictvo během raných fází napoleonských válek.

Alamo

Alamo (1960)

John Wayne původně zamýšlel, aby Richard Widmark hrál Davyho Crocketta, zatímco Wayne sám by hrál malou roli Sama Houstona (Richard Boone), aby mohl soustředit svou energii na režii filmu. Nicméně Wayne byl schopen získat finanční podporu pouze v případě, že by hrál jednu z hlavních rolí, a tak se rozhodl hrát Crocketta a obsadil Widmarka jako Jima Bowieho.

Reklama