Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Animovaný

Poslední recenze (414)

plakát

Pěsti ze železa (2012) 

Polovina filmu je dost zmatečná. Tři hlavní kladné postavy - Evropan, Afričan a Asiat se motají pořád kolem sebe, aniž by o sobě věděli. Řeší se tradiční záležitosti ohledně nadvlády nad zemí atd. Vlády se ujímají hajzlíci, no největší průšvih začne, když hovado Dave Bautista usekne RZAtovi obě ruce. Takto postižený a zhrzený hrdina si vezme inspiraci z postavy Jaxe z videohry "Mortal Kombat" a nechá si vyrobit ruce železné. Urážení hlav, potoky krve, brutální velkorubárny pak mohou začít. Russell Crowe vypadá otřesně se svojí odpudivou nadváhou, ale charisma má prostě peckoidní. Číňan používající nože je tradiční wuxia-mašina, ovšem Jaxovský RZA je teprve hovádko... Film obsahuje notně krve a brutality v soubojích. Jinak se ale jedná o nevýrazný, do poloviny velmi nudný a zmatený film... /50%/

plakát

Turnaj zabijáků (2009) 

Perfektní Béčková akční adrenalinová jízda!! Tohle mě fakt dostalo a překvapilo, rozhodně jsem něco takového nečekal!! Výborné postavy zabijáků, ty se fakt povedly a táhly celý film. Perfektní zápletka s Carlylem, špičkový Rhames a jeho nástupy na scénu. Geniální atmosféra, rychlost, dynamika filmu, hudba... Od začítku do konce se pořád něco děje. Střih i kamera je ok, nemám větší výtky. A nakonec brutalita, to jsem fakt nechápal!! Jako osobně jsem příznivce typicky exploitačních brutalit, takže mě to nijak "nepobuřovalo", ale rozhodně jsem nečekal, že tam budou lítat ruce, nohy, sekat se prsty a vybuchovat těla, stříkat hekťáky krve a lítat vnitřnosti!! Masakr!! /80%/

plakát

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023) 

Očekávat od "Rebel Moon" něco nového, svěžího nebo dokonce zapamatovatelného asi není na místě. Snyder si opět neodpustil spoustu zpomalené akce, což by možná tolik nevadilo, kdyby přinesl něco nadstandardního. Ale ani jedna bojová scéna mě nebavila, postavy a příběh jen ze začátku. Pak sledujeme Sofii Boutellu, jak verbuje podivná individua do války a vše se nese v klišovitém duchu bez jakéhokoliv překvapení (každý zvrat je pro zkušeného diváka očekávatelný) až do úsměvně neoriginálního finále. Hudba mi přišla jako školácká verze marvelovské "Duny" a chvílemi se ani nehodila k tomu, co se děje. (Silně subjektivní názor, ale u podobných filmů jsem na něj háklivý) Vizuální stránka tak 5/10, některé sekvence působí jako top tapety, jiné jako zpackané testy efektů. Upřímně mám pocit, že Snyder námětu věřil a bůhví, jak by to dopadlo ve "Star Wars" univerzu, což byl původní plán. S lepšími postavami by to možná dopadlo i docela dobře. Na druhý díl se podívám, ale spíš ze zvědavosti než z nadšení. /40%/

Poslední hodnocení (2 839)

Pěsti ze železa (2012)

09.07.2024

Turnaj zabijáků (2009)

25.06.2024

Ghost: Rite Here Rite Now (2024) (koncert)

22.06.2024

Pomsta (2021)

22.06.2024

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

16.06.2024

Brazilský masakr (2006)

12.06.2024

Smrt přichází v bílém (2003)

10.06.2024

Pád do tmy 2 (2009)

07.06.2024

The Sadness (2021)

05.06.2024

Reklama

Poslední deníček (20)

Konec (filmového) světa...

Tohle mě fakt už úplně zlomilo. Film, umění a svět skončil v podobě, v jakém jsme ho znali...

Zasraný mileniánský rozmazlení umrdanci!! Běžte s těmi menšinami už do prdele!!

 

Nová pravidla: Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara!

 
Od roku 2024 zavedla oscarová akademie nová pravidla pro Oscara za nejlepší film. Filmy, které nebudou obsahovat dost etnických a sexuálních menšin, nebudou mít šanci.
 
 

Vyhlášení nominací na filmové ceny Oscar Foto: Mario Anzuoni, Reuters
Film musí splnit nejméně dva ze čtyř standardů, aby se mohl ucházet o Oscara za nejlepší film. První standard se soustředí na zastoupení na plátně a náměty. Film musí plnit nejméně jedno ze tří kritérií.
První kritérium – film musí mít nejméně jednoho herce v hlavní roli nebo významné vedlejší roli, jenž pochází z menšin (Asiaté, Hispánci, Afroameričané, původní Američané – indiáni –, osoby ze středního východu, severní Afriky, Havajci či osoby z pacifických ostrovů).
V celém hereckém souboru musí tvořit nejméně 30 % herců v menších rolích ženy, lidé z etnických menšin, LGBTQ+ komunita nebo lidé s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšící a úplně neslyšící.
Režisér Roman Polanski nezíská zpět členství v americké filmové akademiiAmerika
 

Další kritérium se týká příběhu, který se musí točit kolem žen, etnických menšin, LGBTQ+ komunity nebo lidí s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšících a neslyšících.
 
LGBTQ+ režisér nebo producent 
Další standard se týká celého štábu a vedení. Nejméně dva vedoucí pracovníci v tvůrčí funkci (například režisér, castingový režisér, hlavní kameraman, střihač nebo producent) musí být opět ženy nebo musí pocházet z etnické menšiny, LGBTQ+ komunity nebo musí jít o lidi s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšící a neslyšící. Navíc alespoň jeden z nich musí být z následujících skupin: Asiaté, Hispánci, Afroameričané, původní Američané (indiáni), osoby ze středního východu, severní Afriky, Havajci či osoby z pacifických ostrovů. Celý štáb se navíc musí skládat z 30 % z příslušníků znevýhodněných menšin.
Další standard požaduje, aby studio platilo stážisty, kteří pocházejí z následujících skupin: ženy, etnické menšiny, LGBTQ+ komunita, lidé s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšící a neslyšící.
Velká studia mají povinnost zavést v podstatném rozsahu trvalé stáže a praxe pro členy znevýhodněných menšin ve většině oborů – produkce, postprodukce, hudba, vizuální efekty, marketing, distribuce, PR.
Poslední standard požaduje, aby filmová společnost zaměstnávala několik manažerů z menšin v marketingovém a PR týmu.