Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Dobrodružný

Poslední recenze (134)

plakát

Policajt v Beverly Hills: Axel F (2024) 

Nejukecanější polda z Detroitu se vrací v plné parádě! Zprvu jsem se jeho návratu trochu obával, ale Netflix překvapil. Celou dobu se jede na příjemné nostalgické vlně a já jsem si to užil, i když bych to tak o půl hodiny zkrátil, tu vatu kolem bych vystřih! Miluju původního policajta a líbí se mi i ta zatracovaná trojka. Je vidět, že tady si to producentsky ohlídal Jerry Bruckheimer, který sice nepřišel s ničím originálním, ale dal tam vše co mají fanoušci původních filmů rádi, původní obsazení, hudbu a takovou staromilskou akci. Eddie Murphy má pořád slušnou vyřídilku a tu pověstnou jiskru v oku. Jak tady všichni píší vypadá vážně tak na nějakých pětačtyřicet a energie má stále na rozdávání. Gordon-Lewitt jako nový parták je sympatický a potěšilo po dlouhé době zase někde vidět Kevina Bacona, samozřejmě jako hlavního záporáka. Vím, že je to taková recyklace již viděného, ale na současnou bídu to nebylo špatné, přimhouřím očičko a dávám tomu 75%! "To seš ty!... Ne, ne, to nejsem já, to je ten herec Wesley Snipes. Všichni říkají, že jsem mu podobnej, ale nevypadám jak Wesley! Ten Wesley je fakt pěknej hajzlík!"

plakát

Kaskadér (2024) 

Ty dvě hodiny byly opravdu úmorné, pořád jsem čekal až se to rozjede, ale takhle nedějový film jsem už dlouho neviděl! Goslinga nemám rád už od Vzorce pro vraždu, přjde mi extrémně nesympatický, naopak Emily Blunt je v pohodě jako vždy! Akčních scén tak v dlouhé stopáži moc není a ani nejsou nijak nápadité. Možná to bude taky tím, že současné akční filmy za moc nestojí, čest vyjímkám, i když současná omladina to vidí jinak. Jako pocta kaskadérům to určitě není a na Belmondovo Zvíře se to nechytá ani náhodou. Určitě je lepší pocta povedený Hooper s Burtem Reynoldsem nebo akční V roli kaskadéra. Vytáčely mě taky ty všude přítomné písničky a zbytek hereckého osazenstva, které je veskrze nesympatické! A já jsem si celou dobu říkal, o čem to kurva bylo!?

plakát

Policejní dohled (1987) 

Ve výčtu partáckých akčních buddy movie se na tento parádní kousek nespravedlivě zapomíná, byt se jedná o jeden z nejlepších. Chytrý scénář nabízí dostatek více než podařené akce, napínavých momentů, ale i humoru, to vše v režii mého oblíbeného Johna Badhama, který v té době na co sáhl, tak to se mu povedlo. Vynikající Richard Dreyfuss v ojedinělé akční roli a spolehlivý Emilio Estevez, mezi nimiž dokonale funguje chlapská chemie a přenádherná Madeleine Stowe, jako objekt sledování v celovečerním debutu. Snímek byl tak úspěšný, že za šest let vzniklo volné pokračování s názvem Sledování, které je o chlup slabší, ale stále podařené. Badham měl k dispozici dobře napsané postavy, na kterých nám záleží a opět předvedl svůj režijní styl, založený na pečlivě dávkovaném tempu, kde se každý přísun akce objeví v ideálně vybraném okamžiku.

Poslední hodnocení (5 749)

Jean Gabin osobně (2006)

14.07.2024

Policajt v Beverly Hills: Axel F (2024)

06.07.2024

Johnny Guitar (1954)

06.07.2024

Zabíjení (1956)

05.07.2024

Kaskadér (2024)

05.07.2024

Asfaltová džungle (1950)

03.07.2024

Kalifornie (1947)

03.07.2024

Dáma ze Šanghaje (1947)

30.06.2024

Profesor a šílenec (2019)

29.06.2024

Reklama

Poslední deníček (167)

Mrchožrouti

Jean-Paul Belmondo

Mrchožrouti