Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Akční
  • Krimi

Poslední recenze (17)

plakát

Šestý smysl (1999) 

M. Night Shyamalan dokázal opět neuvěřitelné... Zrežírovat a vymyslet něco úžasného. U žádného filmu mi opravdu, až tak moc neztuhly mimické svaly a nenaskočila husí kůže. Sám, když píši tuto recenzi, nevím jak se nějakým způsobem vyjádřit, abych snímek dokázal popsat, tak jak jsem se cítil po zhlédnutí. Vše na sebe krásně navazovalo, zajímavý a poutavý děj, skvělý monolog. Konec celého snímku byl bezchybný a dle mého, dost vůbec jeden z nejlepších filmových konců. Samozřejmě se to nemohlo obejít bez pár slz... Tento film mi i připomněl, jak moc mi chybí v kinematografickém světě Bruce Willis, jeho herecké výkony jsou vždy pokaždé vynikající, opravdu se do každé role vžije. S klidem na duši mohu říct, že tohle je od dnešního dne má srdeční záležitost, doporučuji.

plakát

Blade Runner (1982) 

Kultovní Sci-Fi klasika, která na mě osobně zapůsobila až nehorázně úžasným způsobem. Snímek, který nemá snad jedinou chybu a ostatní by se měly od něho učit. Bohužel samotný Phillip K. Dick se tohoto momentu nedožil, a nemohl tak vidět z "části" své dílo, jelikož filmové podání moc nesouvisí s podáním knižním. Do filmu je pouze vkládána hlavní myšlenka a menší část příběhu. Blade Runner do vás hned od samého začátku vpustí obrovskou haldu pocitů, včetně velkého smutku. Dost možná bych to pojal, že si film hraje s vašimi city... Je dost zajímavé, jak lidé v první polovině minulého století viděli, představovali si budoucnost, která je pro nás už dávno minulostí. Zejména rok 2019, ve kterém se děj i odehrává. Upřímně je to děsivé, jelikož si opravdu takový svět dokážu představit, není to až tak moc šíleně vybarvené, jak se zdá. Možná na tom něco bude, možná proto mě snímek, tak moc nadchl. Riddley Scott se opět ukázal ve vší parádě, dokázal zrežírovat skvost. Harrisona Forda zde můžeme vidět hrát úplně jinou roli, než jsme zvyklí. Role mu ve zkratce náramně sedla. Hudba, dokonalá. Příběh, dokonalý. Režie, dokonalá. Herecké výkony, dokonalé. Filmový požitek, dokonalý. Blade Runner je opravdu jeden z mála filmů, u kterého je mi opravdu moc líto, že jsem ho už viděl. Když jsem si ho pustil poprvé, vím že něco takového zažiju jen zřídka. Na druhou stranu jsem i rád, že jsem tento klenot mohl vůbec vidět. Nerozmýšlejte se, zda Blade Runner stojí za to... Opravdu vás mile překvapí a potěší, není důvod se rozmýšlet. Doporučuji z celého srdíčka, jeden z nejlepších snímků, co jsem, kdy viděl.

plakát

Hostel (2005) 

Tohle bylo maso, doslova maso. Do snímku Hostel jsem se pouštěl s velmi malým očekáváním, jelikož 34% je na film, dle mého dost málo. Na druhou stranu mě lákala zvědavost, co se týče českého obsazení! Po zhlédnutí si říkám. "Proč pouhých 34%?" Tohle byla pecka, horor, jak se patří! Amíci konečně zkusili natočit něco ve východní Evropě a dopadlo to výborně. Samotná atmosféra prostředí Slovenska se k filmu náramně hodí a nějakým způsobem i udrží pozornost diváka, zkrátka vše vás to nějak vcucne. Nedivím se zámořským divákům, že byli z tohoto výtvoru nadšeni, Slovensko a jeho prostředí v tomto žánru opravdu vyniká, již zmíněnou atmosférou. Místy byly nějaké záběry opravdu až moc brutální a dost znechucující. Ale nemějte obavy, nevypadalo to tak, že v celém filmu jenom stříkala krev. Příběh se krásně a slušně rozjel hned od samého začátku, pak přišel dokonalý obrat celého děje. A konec? Konec bylo samotné vyvrcholení! Působil celkově sice velmi smutně, ale trochu z něho vyzařovala i nějaká "spokojenost". Film Hostel zcela doporučuji, ale upozorňuji! Hostel opravdu není pro citlivé povahy, sám jsem místy udržel šavli, jen tak, tak u některých scén...

Poslední hodnocení (573)

Cyberpunk: Edgerunners - Elegantní zločinec (2022) (epizoda) (E03)

21.07.2024

Cyberpunk: Edgerunners - Jako kluk (2022) (epizoda) (E02)

21.07.2024

Cyberpunk: Edgerunners - Nezklamu tě (2022) (epizoda) (E01)

21.07.2024

Wham!: Last Christmas (1984) (hudební videoklip)

21.07.2024

Blade Runner: Black Out 2022 (2017)

21.07.2024

Like House (2021) (pořad)

odpad! 20.07.2024

Like Haf (2022) (pořad)

odpad! 20.07.2024

Like House 3 (2022) (pořad)

odpad! 20.07.2024

Like House 2 (2021) (pořad)

odpad! 20.07.2024

Reklama