Utajený pasažér

• USA Stowaway (více)

Utajený pasažér omylem poškodí základní systémy podpory života vesmírné lodi, která letí k Marsu. Zásoby docházejí, důsledky pro misi můžou být fatální a posádku čeká nelehká volba. (Netflix)

jprmusic

Příšerná slátanina s totálně dementním scénářem a příšerným obsazením. Záměrně nezmiňuju herecké výkony, protože ty herce mám vesměs rád. Ale Anna Kendrick tohle se svým naivním ksichtíkem a intonací 13ti leté puberťačky prostě hrát nemůže. ()

ESW

Řekla bych, že všichni čekali něco jiného. Možná i sám Netflix. Každopádně, kdo se prokouše až do výstupu do vesmíru, dostane alespoň malou kompenzaci. ()

nudla

Tohle bylo extra špatné. Možná mi mělo být varováním, že je to sci-fi, ve kterém hraje Anna Kendrick. Děj v podstatě nulový, herecké výkony a psychologie postav úsměvná. Doporučuju rychlost přehrávání 1.5 nebo na to radši vůbec nekoukat. Čerenkovovo záření ve vesmíru na konci filmu už mě jen rozesmálo. ()

Mamlas

Máme tady zelenoplátnovou konverzační studiovku v kulisách vesmírné lodi. Účastní se jí 4 lidi, co jako letí na Mars. Kyslík pro celou loď a všechny 4 lidi jim vyrábí několik pytlíků s řasami. Vzhledem k tomu, že 1 m2 skvěle sluncem nasvícených řas vyprodukuje v ideálním případě max. 20 g kyslíku za den a oni tam mají tak 20 pytlíků o celkové ploše možná 2 m2, což by výkonem stačilo tak pro 1 malou myš, je podstata filmu absolutní debilita. No každopádně podle scénáristů by z toho 3 lidi vyžili, ale 4 už ne. Tak potřebují kyslíku víc a po hodině tlachání kamsi lezou, aby naplnili 2 bomby, což jim má všem vydržet na 10 dnů. To je trapné až k počůrání. Jinak se kromě tlachání a koukání nic neděje, takže nejde moc popsat, o čem to bylo. Tedy jde. Slušně o ničem. Jen nuda a brilantní trapnost. (13%) ()

Prubner

Bohužel, postavy v tomto filmu se chovají nikoliv na základě logiky, ale podle současné politické korektnosti. Logicky by posádka přebytečného pasažéra zapíchla, ale to jaksi v tom případě nejde (BLM), ani Asiat nesmí zemřít, takže se nakonec obětuje SPOILER !!! kdo asi... Anička. Kvůli té politické korektnosti je vývoj děje hrozně předvídatelný. Mimochodem, Anna Kendrick určitě není herečka, která by se typově hodila na astronautku, natož na lékařku, vlastně se nehodí na nikoho, kdo má dokončenou střední školu bez maturity. Ale dívá se na ni hezky, to zase jo. A Toni Collette mi stále víc připomíná Ivanu Chýlkovou... ()

curfew77

STOWAWAY má slušné production values - vesmír vypadající jako vesmír, vesmírnou loď, její vybavení a všechna ta správná udělátka. Má také Annu Kendrick, která dělá co může. Bohužel toho moc nezmůže, protože scénář skýtá jen onu relativně neotřelou ústřední premisu, a pak pár dílčích šikovných nápadů - třeba to, že komunikaci lodi se základnou na Zemi slyšíme jen z "naší" strany a tudíž musíme domýšlet, co asi říkají ti "tam dole", což je nápaditý postup prováděný navíc nikoli prvoplánovým způsobem (takže astronauti reagují jako v opravdovém dialogu a neopakují návodně každou druhou slyšenou větu). Tím ale veškerá chvála končí. Především je příběh angažovaný až běda, což naznačuje už složení posádky, v níž poněkud násilně zcela chybějí muži bílé pleti, zato disponuje velitelkou středního věku připomínající strhanými rysy a hysterickou nerozhodností vychovatelku z Renčova REQUIEM PRO PANENKU. A pak je tu samozřejmě onen titulní (v češtině) utajený pasažér. Jeho přítomnost v útrobách lodi - pokud jsem něco nepřehlédl - vlastně nebyla nijak uspokojivě vysvětlena, pomineme-li hypotézu, že prostě při šichtě usnul nebo vlastní nepozorností kamsi spadl a někdo podobně pracovitý a důkladný ho tam zašrouboval. Z původně velmi užitečné mise na Mars je tak rázem naprosto neužitečný survival, a všichni zúčastnění se snaží ze všeho nejvíc zachránit právě onoho lempla, protože se doma stará o sestru, má popálené bříško a v neposlední (?) řadě je černé pleti - tím vším je ale zároveň divákovi po dušínovsku krajně nesympatický, takže se film zákonitě stává notně otravným. Úplné finále pak postrádá nejen fungující motivace postav, ale také elementární logiku, v jejíž naprosté absenci hrdinové nejprve před něčím zoufale prchají (a hodně toho poztrácejí), aby si následně v bezpečí uvědomili, že se tam holt bude muset stejně někdo vrátit, jinak ani nemuseli nikam utíkat, neboť všichni pomřou. Rozpačitých 40 %. PS: Anna Kendrick si po neslaném nemastném seriálu LOVE LIFE vybrala další roli v podobně marném projektu a měla by nejspíš uvažovat o změně agenta. ()

Kimkong

Natočeno hezky. Emoce herců byly uvěřitelné. Ale loď mě přišla nereálná. Situace s pasažérem také. Navíc nevysvětlená. Závady lodi a vesmírné úkazy až ukázkově náhodné. ()

Hemlock

Osobně si myslím, že kdyby byl film pojmenován Černý pasažér, rozhodně by se mu dostalo daleko větší mediální pozornosti. Natočeno je to slušně, ale jednoznačně bych uvítal místo saracéna nějaké to vesmírné svinstvo, i intergalaktický svrab by byl zřejmě záživnější... Takhle tu máme další z mnoha navýrazných scifiček, na které zapomenu dřív, než dopíšu tento koment - 35 %. ()

iz67

Dokud se to zdálo byt morálním dilematem ve vesmiru, tak to bylo perfekt. Ve chvili, kdy se to zmenilo v akci a v pribeh hrdinneho clena posadky, tak se to stalo bohapustou srackou. Nemluvě o zoufalých nelogicnostech, kterych si zjevne nemame jako vsimat. ()

PlysovyMacko

Totalne roztahane. Prvu polhodinu najdu cierneho pasaziera, druhu zistia ze nemaju dost kysliku a celia dileme, ale uplne bez napatia, len dve vymeny nazorov a cumenie doblba. Tretiu polhodinu maju napad ako to vyriesit a pokus o akcnu scenu a poslednu to vyriesia. Doslova nic viac sa tu nestane, nicove nic. ()

AndrewNewman

Na vesmírny survival je jedna scéna vo vesmíre príliš málo! Dej samozrejme priehľadný, ale to by mi ani nevadilo. V takýchto filmoch nikdy nejde o dej, ale o boj o život. Toho sa ale nedočkáte. Ani vcelku príjemné obsadenie nezachráni tú nudu, ktorou sa musíte prebrodiť, kým sa film dostane k nejakej akcii. Na slušnej úrovni je len remeselná práca, ale inak je to strata času. Na súčasných zástupcov žánru ako sú Gravitácia, Votrelec, Pasažieri či Marťan to ani zďaleka nemá. ()

cerdax2

Prvni dve tretiny byla solidni vesmirna scifi (pokud nebudete dumat nad verohodnosti vypraveni o tom, jak se cerny pasazer dostal na lod), pak se ve scenaristickym stabu ozval carodej hnedodej, ze je tam malo zvratu a ze on se o to postara. Postaral - z poslednich 40 minut se vam bude chtit zvracet. Jedno nelogicke zvratove "kouzlo" za druhym :P. Dve hvezdicky za prvni cast filmu a vizual. ()

xxmurphyxx

Námet si vyslovene pýtal poriadnu emočnú žmýkačku v dusnej atmosfére na pozadí pomaly vystupujúcej dilemy, kde leží hranica po ktorú dokáže ostať človek človekom s vyhroteným záverom. Miesto toho človek dostal nudný film s pár kecami a nejakou tou adrenalínovou akciou ku koncu, ktorá končí presne tak ako každý tipuje. Nudné, predvídateľné a bez napätia. Niečo sa tam síce črtalo, ale ostalo len pri tom. Premárnená šanca. ()

Mamutol

Celá zápletka je naprosto debilní, protože nemůže život celé posádky záviset na jedné jediné filtrační jednotce CO2. Na lodi jich nutně muselo být několik záložních, nehledě na to, že tyto jednotky musí být modulární, takže oprava znamená vyměnit kus za kus. Např. klukům z Apolla 13 stačilo na opravu této jednotky, i když měli jiný tvar filtru, pár věcí (kobercová lepenka, desky od manuálu, ponožka, hadice od skafandru atd). Další kravina byl nedostatek kyslíku, protože na takových lodích musí být dostatečné oddělené zásoby na několik cest na Mars v kuse, takže když se jedna jednotka podělá, tak se prostě uzavře a přepne se loď na záložní. Jo a vy, co dáváte 3 a více hvězdiček, odpovězte na otázku : Kdo zašrouboval to víko za utajeným pasažérem ? ()

pafka

Atmosfera pekne, pekne napinave sceny, obcas neco nedavalo smysl. Ale jinak prijemna vesmirna podivana. Bal jsem se, ze to bude cele jen o vztazich mezi jednotlivyma lidma n apalube, nejaka Ulice apod.. K tomu nedoslo, doslo na takovy trosku smutny konec. ()

krumlajs

Nuuda. Proč tyhle typy filmu nemaj max. 90 minut, když už od začátku je jasný jak to dopadne. Hra na city tady vůbec nefunguje a pořád se to točí v kruhu. Když se vyleze do volnýho vesmíru, tak všem muselo dojít co se stane. Příště by to chtělo ve scénáři trochu originálu a odvahy přinést něco novýho. 50% ()