Utajený pasažér

• USA Stowaway (více)

Utajený pasažér omylem poškodí základní systémy podpory života vesmírné lodi, která letí k Marsu. Zásoby docházejí, důsledky pro misi můžou být fatální a posádku čeká nelehká volba. (Netflix)

Z0MBi

No, sci-fi.. Spíš psychologickej rádoby doják v kulisách meziplanetární cestovní stanice. Upřímně bych měl objektivně dát maximálně dvě hvězdy, ale nemůžu za sebe nepřidat třetí právě za ten vesmír. Sorry. Jo a je mi úplně jedno, že je černej, nebo že má doma malou ségru - neměl tam prostě co dělat! Tak proč??? ()

caMen

Jak že se tam ten čtvrtej dostal??? Tahle otázka mě pohltila na zbytek filmu a pak byl najednou konec. Nějak potřebovali kyslík, ale tuhle myšlenku už jsem viděl i v jiných filmech z vesmíru. Tak snad bude dvojka, kde se to všechno dovysvětlí. ()

Martanecek007

Pěkné zpracování co se po vizuální stránce týče, herecké výkony též, ale... je to opravdu spíš takové drama ve vesmíru, které může být chvilkama celkem nudný. A na důležitou otázku, kde se tam vzal utajený pasažér v tak zajímavé pozici, ve které ho našli, jsme nedostali odpověď. Škoda. ()

MIchael90

Napětí, povedené exteriéry, to vše tady bylo.. Ale prostě to nestačí, chybí větší hloubka, místy více logiky a jak bylo řečeno již ve filmu..jak se tady dostal, takové věci se přece nestávají.. ()

Hopeman

Ok není to Gravitace , ale jako komorní space drama to není až tak špatné ...ovšem přiznejme si , kdo z nás by obětoval Kendrikovic Anču na úkor nevzhledný kapitánky....černýho pasažéra...nebo asiata , kterýmu chcípnou i řasy...já když měl akvárko tak sem se těch řas nemohl zbavit ať sem dělal co sem dělal.... ()

česnek odpad!

Jednoduchá ideologická agitka. Film naplňuje současnou ideologickou doktrínu Hollywoodu. Nehraje v něm žádný bílý muž. Hrají v něm 2 ženy a 2 muži - číňan a černoch. Děj je o tom, že všichni přemýšlí, jak zabít černocha, protože na lodi dochází kyslík a posádka "can't breathe". Nakonec ale všichni prozřou a dojdou poznání, že "black live matters". ()

Mydlivoj

Jako dalším spoustu lidem zde i mě nedává rozum,jak se tam pan černý....pardon-utajený pasažér dostal,tak pro mě příjemná oddychovka která neurazí. Pro mě zdravé lehké napětí. Každopádně jeden z mála lepších projektů společnosti Netflix. ()

Tomas_PO

Aký filmový rok, také vesmírne sci-fi. Námet je neopozeraný, zábery úchvatné, no to je tak všetko. Súčasných 48% to je max, čo si tento film zaslúži. Autorom sa vôbec nepodarilo vyvolať emóciu, súcit, a v podstate ani magický pocit z vesmíru. Mnoho vecí je nelogických, prvoplánových a nedotiahnutých do konca. Škoda preškoda premárneného potenciálu. ()

Ironhead

Tenhle typ pomalejšího komorního Sci-Fi, které vede spíše k přemýšlení než k bezhlavé akci a připomíná trochu divadelní hru, mám rád. Takže vlastně spíše převažuje spokojenost, přesto že k tomu mám spoustu výhrad, ať už jde o prapodivné a nedořešené okolnosti kolem černého pasažéra nebo o ukrutně silnou ženskou hrdinku v podání Anny Kendrick. Tahle malinká a drobounká herečka kolegovi (Daniel Dae Kim), který má figuru crossfiťáka ve vrcholné formě, nosí nejen "kufry" ale ve scéně "na lanech" se ukáže ona jako daleko silnější, myšleno čistě co do fyzičky... což byl prostě do očí až příliš moc bijící nesmysl. Nemám nic proti silným ženským hrdinkám, ale musí se to udržet v nějakých rozumných mezích. Zvláště jestliže jde o vážný žánr a ne komedii/parodii. Ale vypadalo to celé hezky ;) ()

FandaF

Docela sklamání.Nevyužitá příležitost.Spousty větších či menších chyb (hlavně v příběhu). Ta největší - jak se sakra stane, že v raketě pod deklem zůstane nakufrovaný montér - a to je černý. A všimnou si toho až X hodin po startu - ve vesmíru. Nebo na konci - používání slunečního štítu na přilbě asi někoho nenapadlo. Stejně jako vše jistit - bombu s kyslíkem k sobě, sebe okolo lana. To by snad napadlo i idiota. Ovšem inteligenty s doktoráty né... :/ ()

ranhojic

Hloupé, hloupé... budou následovat spoilerové nesmysly z děje..."utajený" pasažér, zašroubovaný do technické části lodi, nikdo neřeší jak se tam dostal, co tam vlastně dělal, jediné rostliny na lodi nůžkama sestříháte a nahážete do koše (proč všechny? Proč ne jen část, zvlášť když je mám nahradit řasama, které nevím jestli budou vůbec žít..), nasazuje život pro dvě lahve s kyslíkem o obsahu 300l, které nám vydrží podle scénaře snad dva roky? Obrovská škoda času, stupidní děj, plytká psychologie, nesympatické obsazení.. vyhněte se obloukem.. ()

bonovox

Typický produkt korony. Bez nejakého výrazného monentu a s niekoľkými nelogickymi scénami. Ale na sci-fi mám slabosť...50% ()

daleba

Omezenost místních rasistů nezná mezí. Vedení CSFD s tím evidentně nic nehodlá dělat a Pitomiovci se jen smějou! Chce se mi zvracet... Film si jinak po týdnu ani nebudu pamatovat, ale za hudbu a výpravu hvězdička navíc. ()

Saxos

Prvních 15 minut mě bavilo. Pak se najde chrápající technik, který asi lehce opominul, že bude raketa startovat a děj se zhroutí. Sice nám pěkně sestavu doplnil do požadovaného mutli-kulti, ale to bylo všechno. Klady: můj výbuch smíchu, když jim spadla lahev do prázdna vesmíru by šel přirovnat raketovému motoru. To, že druhá lanová akce byla zkrácena ničemu nepomohlo, protože stejně všichni vědí, jak to dopadne. Závěr: nedoporučuji, v opačném případě jen pro příznivce šplhu po laně, nebo pro fandy uvědomělého sluníčka. ()