Reklama

Reklama

Baron Prášil

  • angličtina The Outrageous Baron Munchausen (více)
Trailer

Obsahy(1)

Novodobý astronaut Toník přistane na Měsíci, kde se setká se zvláštní společností. Patří k ní Cyrano z Bergeracu, hrdinové verneovky Do Měsíce, ale především chvástavý baron Prášil. Všichni jej srdečně vítají se sklenkou vína a přejí si, aby domnělý Měsíčňan poznal kouzlo života na Zemi. Baron Prášil se pak spolu s Toníkem vypraví do Turecka, kde ze zajetí zákeřného sultána vysvobodí půvabnou princeznu Bianku. Vychloubačný baron se ji snaží okouzlit a vrhá se proto do bláznivých dobrodružství – ocitá se v útrobách mořské velryby, proletí se na pařátech obrovitého ptáka, na mořském koníkovi plave pod vodní hladinou, na dělové kouli se přesunuje do válečných vřav. Bianku však během fantaskních eskapád učaruje odvážný snílek Toník a nakonec společně doputují tam, kde příběh začal – na bledý Měsíc. Ten totiž patří nejen básníkům a fantastům, ale především milencům. (AČFK)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (332)

otík 

všechny recenze uživatele

Beze sporu výtvarně a trikově nesmírně zajímavý film, který ale bohužel sráží do kolen zcela ubohý a hlavně nepoutavý příběh mladíka, který společně s baronem Prášilem (v kouzelně podaném Miloši Kopeckém) putuje světem a hledá svou lásku. Některé pasáže jsou opravdu nesmírně nudné a zvláště když si člověk zvykne na tu úžasnou trikovou stránku, už mu moc záchytných berliček pozornosti nezůstane. Viděno dnes, kdy už mám za sebou spooooustu filmů, je to zklamání. Hudba: Zdeněk Liška. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Skutecne genialne absurdni fantasmagorie v podani Karla Zemana. Skvele triky, vytvarne zpracovani a choreografie postav. Vyborne herecke obsazeni, Kopeckemu sita role na miru. Proc tedy nedavam pet hvezdicek? Osobne mam trochu problem s postavou Barona Prasila. Film vsak povedeny a velmi originalni. ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Zeman byl skutečně originální umělec s nesmírnou fantazií. Jeho dílo je navíc povznášející, laskavé, humorné. Touha po poznání, dobrodružství, láska, přátelství, to vše vyjádřené nezapomenutelnými poetickými vizemi velkého fantasty. Pozadu nezůstávají ani herci v čele s Milošem Kopeckým a Janem Werichem. Fantazie, sny a romantika. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelný gejzír obrazové fantazie a jedinečných výtvarných nápadů ve spojení se špičkovým hereckým obsazením v čele s Milošem Kopeckým coby baronem Prášilem. Výborný scénář, kamera, střih, jednoduše z mého pohledu ten snímek nemá ani po desítkách let viditelnou vadu. Pocta starému panu Meliesovi. Celkový dojem: 90 %. ()

classic 

všechny recenze uživatele

...“Zaslúžilý umelec” , p. Miloš Kopecký síce na seba strháva prílišnú pozornosť, (velikáni českého herectva : Höger, Werich a Hrušínský, sú, viac-menej, bez akejkoľvek väčšej šance uchmatnúť si širší rámec her. prejavu) ale zase to nevnímam tak, že by to bolo samoúčelné. Dobíjanie „ženských sŕdc” , (v Zemanovom trikovo-náročnom filme sa väčšinou dvoril iba princezne Bianke ) patrilo už skrátka k jeho osobným povahovým črtom, čiže normálne sa mi zdalo, akoby stelesnil sám seba v najlepších rokoch života ? Jeho Baron Prášil je extra dobrodružným typom, ktorý s plnými dúškami cestuje od A po Z v tých najneuveriteľnejších situáciach a momentoch, aké si len sotva dokážeme my diváci predstaviť ! _ Pán režisér a výtvarník Karel Zeman opäť prináša množstvo vizuálnych vychytávok, keď som tentokrát i viac spokojnejší s tými hereckými výkonmi, (Jelínek a Brejchová) ktoré boli slabšie vo Vynáleze Skázy. _Pozrel som si od vizionárskeho tvorcu zatiaľ 3 snímky, kedy Cestu do praveku hodnotím najpozitívnejšie, spomínaný V.S. - priemerne, a tento recenzovaný f. počin, ako lepší NAD-priemer, ktorý ničím podstatným nesklame, skôr povzbudí. Ešte má k dispozícii množstvo filmových zárezov, ktoré čakajú iba na to, keď ich objavím, pretože aj je čo... ()

Galerie (34)

Zajímavosti (28)

  • Muž, který byl předlohou pro barona Prášila, opravdu existoval – jmenoval se Karl Friedrich Hieronymus, svobodný pán z Munchhausenu a narodil se v roce 1720. (M.B)
  • Jan Libíček ve své první filmové roli. Na několik sekund se zde mihnul jako sultánův vrchní eunuch Hadži Baban. (bomber7)

Související novinky

Litoměřice poosmé

Litoměřice poosmé

02.08.2008

Karlovarský filmový festival před pár týdny skončil, Letní filmová škola je v plném proudu, ale pokud stále nemáte dost, můžete vyrazit třeba do Litoměřic. Tam se již poosmé koná filmový festival,… (více)

Reklama

Reklama