Pracovnice IT oddělení trpící agorafobií najde nahrávku násilného trestného činu a nahlásí ji svým nadřízeným. Uvědomuje si však, že bude muset opustit svůj byt, aby mohl být zločin vyšetřen. (HBO Max)

gemi

Jak je druhá půlka filmu super, tak je ta první nudná. Do poloviny to má i přes skromnou stopáž regulérně seriálové tempo. Až jsem si začal klást otázku, jestli to vůbec má nějakou dějovou linku. Má, a dokonce nosnou, jenže se k ní člověk musí pronudit. Za odměnu dostane thrillerovou pasáž, která mohla být temnější. Antagonisté vypadají (a trošku se i chovají) jako Pat a Mat. A to je škoda. ()

BoPo

Okno do dvora (1954) sa dočkalo ďalšej verzie. Zoë Kravitz je pre mňa zatiaľ neokukanou tvárou. Keď však za rok 2022 má na svojom konte film so Soderberghom a aj nového Batmana, tak je jasné, že kariéra mení parametre. KIMI je tuctový film pohrávajúci si s myšlienkami o dlhej ruke internetových vychytávok. Bohužiaľ zápletka je pomerne dosť predvídateľná a všetky negatívne postavy pôsobia ako priveľkí amatéri. Druhý problém bola agorafóbia. V určitých momentoch Zoë neotvorí dvere svojho bytu, pretože už len myšlienkou na to dostane panický záchvat a v iných momentoch už pobehuje po meste, a na agorafóbiu si skôr už len občas spomenie. Záver nabral akčnejší rozmer, čo bolo fajn, ale vlastne zasa len podtrhol spomínaný amatérizmus zloduchov. Nevyvážené, málo premyslené, kvalitne natočené a so zaujímavou Zoë. Z posledných 10 filmov, ktoré som od Soderbergha videl, radím KIMI medzi 3 najslabšie. Spolu s Informátor! a High Flying Bird. ()

janesX

Najprv ma zaujali modré vlasy. Potom to dievča, v tých modrých vlasoch a aj jej strach z verejných priestranstiev. Príbeh tiež neostal bokom a aj keď asi nie je prvým svojho druhu na svete, disponuje aktuálnymi prvkami a vymoženosťami nastupujúcej modernej doby. To pre staršie generácie, alebo pre niekoho ako som ja nemusí byť (hlavne zo začiatku) až tak lákavé, na konci je ale možné, že väčšina zmení názor. Od Sodebergha je to taký odľahčený malý experiment, ktorý celkom milo zaplnil čas a kvôli celkom sympatickej hlavnej postave (zisťujem že stvárnenej dcérou L. Kravitza) môžem prižmúriť oko a dať tomu s kľudom štyri. ()

Brooks

Fajn nenáročná variácia na klasického Hitcha. Zvukovo vypiplaná, strihom a hudbou dokonale vystihujúca nepríjemnú situáciu hlavnej hrdinky. Jej cesta do sídla firmy je highlightom filmu. Zoe Kravitz výborná a extrémne sympatická, ako divák som k nej mal okamžite blízko. Dej občas pôsobí trochu priamočiaro, nevzrušivo a vo finále zase ustrelí v uveriteľnosti. Na vyššie ako priemerné hodnotenie by film potreboval komplexnejší scenár, obsahujúci viac zvratov a viac do hĺbky rozpracované postavy, obzvlášť tie vedľajšie. 3* ()

samkko odpad!

0/10 na tomhle filmu není nic dobrého! Nic horšího snad v roce 2022 nikdo nenatočil a horší thriller jsem snad neviděl. Film není vůbec ničím zajímavý, je tak maximálně nudný, zdlouhavý a zbytečný. Zoe ještě pořád podělaná z covidu ale tvůrci by si mohli uvědomit, že to nikoho nezajímá. Děj je předvídatelně trapný a nezáživný. Všechny herecké výkony jsou hodně podprůměrné a kamera je přímo strašná (obzvlášť když Zoe chodí rychle). Postava jsou jsou směšné a nemají mezi sebou žádnou chemii (a to ani matka a dcera). Prostě fakt katastrofální film. PS: Po nějakém čase jsem došel k závěru, že tohle je ten nejhorší film co jsem kdy viděl, sice zápasí o první místo s Cosmic sinem, ale sin je aspoň tak špatný až je vtipný, a vy se jeho špatbostí dobře bavíte. Zatímco tohle hovno si hraje na inteligentní film a vy si máte chuť (i delší čas po dokoukání) vystřelit mozek z hlavy. ()

• Natáčelo se v amerických městech Seattle a Los Angeles. (BMW12)

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)