Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

Mackin

Navzdory mnoha desetiletím, které uplynuly od jejího natočení, se stále jedná o trikově atraktivní (ruční triky mají přeci jen jiné kouzlo než ty dnešní digitální), dobrodružnou a především nenásilně edukativní cestu napříč pravěkem. ()

mkubalikova

Můj bratr, spolužáci i kamarádi byli z Cesty do pravěku uplně mimo. Mě to ale vůbec jako malou nebavilo a časem se situace nezlepšila. Cíleno na klučičí obecenstvo. 70% ()

Casablanca

Na ten film si pamatuji jen z dětství. Stále doufám, že příští zhlédnutí změní mé hodnocení a z jedné hvězdy se stanou tři, čtyři... Vlastně o tom nepochybuju, jen si musím udělat čas:-) ()

Aqualung

Je to je krásná cesta do dětství, fantazie a přitom tak skutečná.Symbol plynoucí řeky, která nás provádí jednotlivými geologickými epochami-na začátku je mamut a na konci trilobit ze silurského moře a mezi těmito dvěma živočichy je všechno.Všechno pro ty, kteří se jako já dokázali odpoutat od reality a vydat se zpět v čase.Ale čekala je opět realita klukovské představivosti, kterou podal geniálním způsobem pan Zeman tak jako ve Vynálezu zkázy.Pár kluků prožilo cosi dobrodružně krásného a pohled na moře v siluru,obzor bez konce film logicky uzavírá..........,a co bylo před tím..........? ()

Mr.Jackass

Když uvážím rok vzniku, tak je to co do grafické stránky zobrazení dinosourů neuvěřitelné dílo...Kam se hrabe Spielberg :) ()

BMAJTZ

Co rici k tomuhle jiz legendarnimu ceskem filmu natocenem v dobe kdy se Spielbergovi mohlo o necem jako je Jursci Park jenom zdat. Kazdopadne musim pripustit ze i po tolika letech modely dinosauru nevypadaji spatne a cely pribeh he taky docela inteligentni. Pro fanousky zanru jasna podivana. ()

Danula13

Jeden z těch krásných filmů, díky kterému jsem v dětství miloval knihy o pravěku. Nevynechal jsem nikdy žádnou příležitost, vidět tuto naši českou filmovou klasiku v televizi. I dnes po letech mne dokáže svou dětskou romantikou zcela nadchnout. ()

Houda666

Z historického hľadiska pozoruhodný snímok, no pre súčasného diváka už len nostalgia. Príbeh je po scenáristickej stránke veľmi chudobný a musím priznať, že som musel premáhať nudu a presviedčať sa k zotrvaniu pri obrazovke. Inovatívnosť tohto filmu (v oblasti tvorby vizuálnych efektov) a jeho náučnosť ma však dokopali k udeleniu 4*. Opakované zhliadnutie však rozhodne neplánujem. Hodnotenie: 70% ()

Thurin

Tenhle film jsem prostě miloval... Myslím, že hlavně kvůli němu jsem se jako malý začal o dinasoury tolik zajímat. Jurský park už byl jen další krok... ()

lskala

Karel Zeman je pro mě režisérský bůh. Jeho filmy jsou vytříbené lahůdky. Cesta do pravěku jim všem kraluje. 100% - 5***** ()

Maynard.

Konečně jsem se v TV dočkal a můžu to s naprosto klidným srdcem okomentovat. Nemá cenu zde nějak zvlášť vyzvedávat efekty, které jsou na tu dobu prostě nevídané a dokonalé. Při souboji dvou dinosaurů jsem si připadal vždy jak opařený a jinak tomu nebylo ani teď. Co zde ale prostě musím napsat, tak je pár veselých zážitků : 1) Docela bych nechtěl být v kůži kluků, páč jakožto vodák trochu vím co je to plavba po vodě a také vím, že veslovat (posléze jen"bidlovat") proti proudu takovéto řeky a navíc bez rumu, není vůbec snadné a proto klobouk dolů :o). 2) Kluci velice často porušují základní "brauníkovo" pravidlo : Hlavně se nikdy nerozdělit. A při tom jsou kluci rozdělený skoro pořád, uličníci... PS: Toto je můj dvoustý komentář a jsem rád, že se zrovna trefil do tohoto filmu... ()

Cejny

Kultovní a trikově velmi vydařený film Karla Zemana. V 50. letech rozhodně to nejlepší, co nám mohla československá kinematografie nabídnout. ()

MiaMoonlight

Já nepatřím do věkové kategorie která by takovouhle věc dokázala dostatečně ocenit. V tom bude ten zakopaný pes. A předem se za to omlouvám, ale neovlivním to. Nicméně nebudu dávat zbytečně malé hodnocení na tu dobu to bylo něco! A navíc si pamatuji jak jsem na to ráda koukala, když sem byla malý díťátko a dávali to v televizi. ()