Freddyho smrt - Poslední noční můra

• USA Freddy's Dead: The Final Nightmare (více)

Zkoušeli ho pohřbít! Zkoušeli ho spálit! Zkoušeli ho zahnat svěcenou vodou! Ale takové hlouposti na Freddyho neplatí. Dál si libuje ve svých krvavých orgiích. Ale je tu jeden problém - ve svém městečku už nemá koho zabíjet... Že by pověsil svůj klobouk a rukavici na hřebik? Kdepak! (Falcon Home Video)

Alfréda

Tenhle film jsem viděla kdysi dávno a nepamatovala jsem si z něj skoro nic, ale v hlavě mi dodnes uvízly dvě scény: první když jsem Englunda poprvé viděla nenalíčeného, stojí na zahradě a domlouvá tam svojí dcerušce, že nesmí nikomu prásknout, že zabil maminku. A druhá, když Freddy lítá na koštěti, s pláštěm a čarodějnickym kloboukem:-D ()

oLí

Během sledování jsem to viděl na jednu hvězdu, k závěru dvě, po konci na odpad! - kvalita kolísala opravdu hodně. Absolutně žádná návaznost na předchozí díly, jen samostatný film jako zakončení Freddyho poutě po snech a rozloučení je to fakt debilní. Pár dobrých vtipů by se našlo ( stareček na autodromu jezdící dokola ), ale bylo jasně víc hovadin. Poslední noční můra spolu s druhým dílem do série vůbec nezapadá. 25% [srpen 2007] ()

Fingon

70% Příjemné překvapení po zajímavém prvním dílu a sérii více či méně nudných pokračování. Freddyho smrt mi sedla, ať už kvůli Ivanově noci na Lysé hoře, zajímavé kameře (i když v závěrečné pasáži to 3D... no prostě relikt doby)... Postavy mi konečně přišly jako osobnosti a ne jen jako čerstvé maso do Freddyho mlýnku. Dobré to bylo. ()

JohnMiller

Mňa (skoro) záverečná časť dosť sklamala . To už takmer hraničí s komédiou chápem že Freddy mal vždy silný zmysel pre humor , ale toto bolo už moc. Johnnyho Deppa som takmer ani nespoznal. Film som videl ako 17 ročný na maďarskej stanici RTL Klub pamätám si že každý týždeň išla jedna časť o 3 ráno 2 mesiace som filmy sledoval , ale nakoniec som sa nedozvedel ako freddy Kruger zomrel lebo tí sprostý maďari odstrihli 5 minút s konca kde mala byť freddyho smrť nemal som vtedy internet tak som sa to dozvedieť ani nemohol, a to ma dosť naštvalo. ()

2-Xtreme

Svojho času patrila séria Nightmare on Elm Street k populárnym hororom a diváci si doslova žiadali ďalšie a ďalšie diely. Tvorcovia sa snažili každým dielom priniesť do série niečo nové a nedávať divákovi pod nos to isté... ako to napríklad teraz robia so sériou Saw. Ale za všetko môže spoločnosť. Ľudia, diváci si vyžiadali pokračovanie Freddyho snov a diváci sa postarali o to ako sa bude séria vyvíjať. Vychvaľovať prvý a najlepší diel už nebudem, pretože všetky superlatívy už aj tak boli povedané. Chcel som sa napísať, že keď divák nepôjde do kina, alebo si nekúpi DVD(vtedy asi VHS) tak niečo na tom bude. Niečo bude s tým filmom(to narážam na druhý diel, ktorý bol prepadák) a preto sa pri ďalšom diely objavil Wes Craven, ktorý mal na svedomí jednotku. Čo ďalší diel do nový režisér a kvalita filmov od tretieho dielu prestala kolísať a zdalo sa, že bude všetko v poriadku. Každý režisér odviedol dobrú prácu, diváci boli spokojný a všetko nasvedčovalo tomu, že tu máme zlatú žilu. Ale všetko to skončilo zlým zákopom. A malo meno Rachel Talalay. Priznám sa neviem kto dal zelenú tomuto projektu a kto dotlačil R. Talalay na režisérsku stoličku. Ak by bol Craven mŕtvy(nedaj bože) v hrobe by sa obracal asi doteraz. Ešte, že Craven žil, videl túto hrôzu a o tri roky neskôr dal Freddymu pohreb aký si zaslúži. Celá recenzia: TU ()

• Natáčení probíhalo od 14. listopadu do prosince v Kalifornii. (Varan)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 18. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (ČSFD)
  • Ovladač, s nímž Freddy Krueger (Robert Englund), hraje videohru připomíná videoherní systém NES, na kterém vyšla i videohra „A Nightmare on Elm Street“ (1989). (JesterKruger)

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto