Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

Spiker01

Konečně nějaká netflixovina, co působí jako film. Dobře zahrané i napsané, Sandra Bullock na svůj věk vypadá stále výborné (ačkoliv se maskéři pro film snaží aby nevypadala) a Jona Bernthala s Vincentem D'Onofrio vždycky rád vidím, škoda, že si nedají nějaký duel. :) Za mě se povedlo jak by mělo a kéž by vznikalo pro Netflix více alespoň takto dobrých filmů. ()

borec999

Sebaobetovanie, dôležitosť rodiny, utrpenie, bolesť, nespravodlivosť, predsudky, druhá šanca, nový začiatok. Všetky tieto témy v sebe V nemilosti má, veľmi umne s nimi ženská režisérka pracuje a postupne nám ich servíruje. Po slabšom rozbehu je V nemilosti nakoniec vcelku poctivá a silná dráma, ktorá dokáže zahrať na city, vytlačiť z diváka pomerne silnú emóciu(najmä v závere) a ešte aj prekvapiť nečakaným plot twistom. Sandra Bullock na staré kolená (a po rokoch herectva nenáročných postáv) ukazuje, že je dobrá herečka, a to aj napriek tomu, že sa na nej okrem veku škaredo podpisujú aj prehnané návštevy plastických chirurgií. V tohtoročnom roku s málo vyslovene veľkými filmami a premiérami, určite jeden z tých zaujímavejších a lepších kúskov čo vznikol a hlavne jedna z mála drám, ktorá mňa osobne v záverečnej polhodinke naozaj dokázala vtiahnuť do deja a plne emočne zaangažovať... 75-80% ()

Anderton

Narušiteľom systému je tentokrát Sandra Bullock a nemecká režisérka a hneď trojica scenáristov jej to vôbec neuľahčuje. Prekvapivo funguje spojenie sociálnej drámy a trileru, neprekvapivo aj dve časové roviny a niekoľko dejových línií, ktoré sa samozrejme prepoja v napínavom a emotívnom závere (ale bez lacného sentimentu) zároveň prepájajúcom prítomnosť s minulosťou. Nechápem, prečo získavajú pozornosť sotva priemerné akčnejšie kúsky Netflixu (všetci vieme o ktorých je reč) a V nemilosti ostáva v ich tieni, keď ich v skutočnosti svojou kvalitou zatieňuje ako obrovský mrak. ()

easaque

4* Netflix aktuálně přináší nové drama i s českým dabingem se Sandrou Bullock, které se povedlo. Sice tu nenajdete nic moc pozitivního, ale příběh je dobře napsán a dokážete se vcítit do kůže každého účastníka a pochopit jeho chování. Přece jen zabití způsobuje výčitky a na druhou stranu zášť a chuť se pomstít. Samozřejmě i tady je dobře skrytý nečekaný zvrat, který dokáže pocity obrátit naruby. Se závěrem mám trošičku problém, ale asi takto by si ho většina přála … víc neprozradím. Ani není důvod, protože stojí za to ho vidět. Myslím, že zpracování je slušné a na žádný zádrhel jsem nenarazil, co by mi kazil zážitek. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Qitek

Moje žena kvůli Bullock, já teda když už kvůli Vincent D'Onofrio. Scénář to má fajn. Herecký výkony taky. Jen ta režie je skoro po celou dobu bezzubá, nevtahující, studená a bez života. Sice těžký tři, ale takovou čočku jakou to dostalo od kritiků, si to zase myslím úplně nezaslouží. Nora Fingscheidt určitě po systemsprenger dokazuje, že s emocema makat umí. Škoda jen, že se plně dostavili až ve zbytečně vyhroceném závěru filmu, kdy to začne naopak skřípat především ze strany scénáře. No. ()

• Ke konci filmu hraje Katherine (Aisling Franciosi) na pianu skladbu „Everything in Its Right Place“ od kapely Radiohead z alba „Kid A“. (kowalski)
  • Natáčalo sa v kanadskej provincii Britská Kolumbia, predovšetkým v najväčšom meste Vancouver. (MikaelSVK)

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí