Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (3 124)

plakát

Železní bratři (2023) 

Skvěle obsazený kousek o mém velmi neoblíbeném sportu, který mě zpočátku velmi zajímal, ale postupem času mě bohužel začal celkem nudit a neudržel mou plnou pozornost. Rozhodně je fajn, že jsem se dozvěděl něco nového (ač těch dějových změn je tu dle všeho nadbytek) a opakovaně jsem zíral, kam své muskulatury dokázali dovést v první řadě Zac Efron a Jeremy Allen White, zejména první jmenovaný už to dost přehnal a trošku to vypadalo, jak kdyby nosil umělé tělo ve stylu Billa a Teda. Další v pořadí, Holt McCallany je můj velmi oblíbený herec a vždycky jej rád vidím, tahle silná a nesympatická postava mu sedla dokonale ačkoliv mám samozřejmě raději, když je za klaďáka. Režiséra Seana Durkina samozřejmě budu sledovat i nadále a snad se mi jeho další film trefí do vkusu více.

plakát

Vrah naoko (2023) 

Jeden z mých nejvyhlíženějších filmů roku konečně Netflix uvedl a i přes nadšené ohlasy jsem byl velmi mile překvapen Linklaterovou lehkou režií a znovu šokován zdejším hodnocením (dnes po konstantním poklesu 65% - naproti tomu Imdb 7,1). Paradoxně si myslím, že filmu více sedí český název, protože z toho anglického mnoho lidí může být zklamáno z absence akční stránky, kdy se čeká něco na způsob loňského Fincherova kousku Killer, taktéž výborném filmu z úplně jiného důvodu. Ba ne, snímek stojí na výtečném výkonu čím dál lepšího Glena Powella, jemuž skvěle sekunduje sexy Adria Arjona a po prvotním zmatení vše dosedne na správné koleje a rád jsem se nechával vést všemožnými kličkami nijak extra originálního příběhu, ale o to více vyprávěného a zrealizovaného. Navíc v době, kdy se z (hollywoodské) kinematografie postupně vytrácí erotické scény, tu najdeme jednu z nejlepších tohoto roku. Silných 8/10 a doufám, že půjde výše, tohle je ostuda.

plakát

Mizerové: Na život a na smrt (2024) 

Tak trošku nucený sequel, protože trojka vydělala a cenných značek je zvláště v letošní kinové bídě zoufalý nedostatek. Tak trošku tuctová zápletka s neprávem očerněnými (haha) policisty, které kupříkladu Ethan Hunt čelí v každém díle a zkrátka více téhož. Nejvíce však záleží na tom, jak moc rádi máte Smithe s Lawrencem, zvláště Will se pořád udržuje ve skvělé kondici a Martin na sobě taky trošku zapracoval. Hlášky na mě v 90% případů fungovaly (někomu už to může v padesáti přijít moc), akce byla obstojná, ačkoliv se nezapíše do análů toho nejlepšího, je to pořád solid sedmička, která neurazí a zvlášť u filmů z produkce Sony je to nadstandard. Mám úplně stejně na úrovni s třetím dílem, trošku mi přijde, že trojka byla víc opěvovaná a 4 už víc hejtovaná, nesouhlasím s obojím.

plakát

Ubal a zmiz (2021) 

Jeden z těch českých filmů/komedií za které se ani náročnější divák nemusí stydět. Bohužel na to běžní diváci neslyší a do kina nepřišli. Dožeňte alespoň na VoD.

plakát

Občanská válka (2024) 

Kdo viděl trailer, jistě se těšil na totální masakr, kdy Amíci vezmou do ruky zbraně a budou mezi sebou hromadně válčit a rozhodně bych si přál side-quel, který tyto události servíruje v té nejryzejší podobě. Nebyl by to však Alex Garland, kdyby na to nešel od lesa a já naštěstí předem věděl, že to s tou akcí nebude až tak horké, na rozdíl od mnoha jiných zklamaných lidí v kině. I tak je to za mě nářez, protože když už na akci dojde, jede se absolutně bez servítek a kolikrát jsem si říkal, že něco tak tíživého jsem už dlouho neviděl. Hlavní čtveřice (Wagner Moura neskutečný frajer, jen ta bouchačka mu chybí) brázdí zpustošenou Amerikou a zachycují opravdu nehezké věci, které mě držely v napětí po celou dobu. A ta výprava, ta je naprosto nádherná a nevěřil jsem, když se na scéně objevuje halda vojenské techniky, že film nebyl tak 2x dražší než reportovaných 50 mega. Pro A24 doufám tedy velký úspěch a snad se do tohoto světa podíváme ještě znovu.

plakát

Podraz (1973) 

I po padesáti letech mě převezli, ne že ne. Paul Newman absolutní král.

plakát

Asterix a Obelix: Říše středu (2023) 

Pokračujeme v sestupné tendenci, Gérard Depardieu je již v nemilosti, takže tu již máme i nového Obelixe. Horší než předchozí díl z Británie to není, ale první dva díly zůstanou pravděpodobně již navždy nedosažitelné. Osobně bych si přál do dalšího dílu, aby adaptoval nějaký další známý příběh místo nového námětu a trošku ubral na příliš připitomělém humoru. Uvidíme, kdo bude případný další díl po Číně koprodukovat, měl jsem tyhle příběhy vždycky rád, tak snad se níž už nepůjde.

plakát

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023) 

Asi tisící adaptace známé knihy, přináší snad něco nového? Možná ne, ovšem čistě audiovizuálně pro nové publikum rozhodně vítaná věc. Pokud nemáte s filmovými adaptacemi Tří mušketýrů ještě zkušenost, je to přístupnější než stará verze s Michaelem Yorkem. A navíc pravděpodobně s tím nejlepším, co může dnes francouzská scéna nabídnout.

plakát

Futurama - Série 8 (2023) (série) 

Už to tam prostě není. Nějaké díly mě jakžtakž bavily, ale třeba ten předposlední experimentální jsem pořádně protrpěl. Futurama byla ve své době zjevení a oproti Simpsonům měla paradoxně tu výhodu, že nevzniklo tolik sérií a to dopomohlo k tak silnému kultu (krom samozřejmě kvality), díky čemuž se seriál již potřetí vrátil. Na druhou polovinu stále zvědavý jsem, snad tam ještě nějaké dobré nápady zbyly. Do té doby bych konečně ocenil dabing na Disney+, což se asi už nestane.