Invaze - Série 1

(série)
USA, 2021, 8 h 25 min (Minutáž: 33–58 min)

Hudba:

Max Richter

Shamier Anderson, Golshifteh Farahani, Šiori Kucuna, Tom Cullen, Naoko Mori, Emily Althaus, Geraldine Singer, Firas Nassar, Azhy Robertson, Sam Neill (více)

AmunRa

První sérii jsem dodíval jen se skřípěním zubů, protože mě zajímalo, jak z toho chaosu autoři vybruslí - odpověď je nijak. Seriál sleduje několik skupin lidí, kteří se vypořádávají s mimozemskou invazí - vzdělaná rodina v USA, školák s kamarádkou v Británii, americký voják v Afghanistánu a vědkyně v japonském kosmickém programu. Autoři se rozhodli se vší nechutností předvést, že civilizovaná slupka z člověka spadne velmi rychle (spoiler!): Otec nechá rodinu na ulici u nefunkčního auta a snaží se utéct na vlastní pěst, matka se neostýchá okrást bližního v nouzi, lhát a podvádět, voják se snaží dostat za rodinou za každou cenu a vědkyně ignoruje důkazy a klidně by prodala celý svět mimozemšťanům za naději, že její milenka žije. Snad jen ten školák s kamarádkou jsou skutečně slušní lidé. Okolí hlavních hrdinů je na tom stejně - panika, histerie, bitky, vyhrožování zbraní, vojáci střílící se mezi sebou a ozbrojenými civilisty aby získali pro sebe výhodu. Seriál je samozřejmě striktně politicky korektní, takže každý hrdina má jiný odstín kůže a nesmí chybět lesbický pár, epileptik a oběť domácího násilí. Invaze samotná je docela realistická - dějí se divné věci, z nebe padají záhadné předměty a odnikud se zjevují podivní emzáci zabíjející náhodné lidi. A jako pointa celého seriálu - nikdo nic nechápe. ()

AppleCore

Invaze tragických životních událostí mnoha osob orámovaná invazí z kosmu, která je pomalu svádí dohromady. Kdo nečeká akční výhul v hlavní roli se Samem Neillem, dostane plně funkční drama s realistickým vyobrazením mimozemský invaze a jejího dopadu na chování nás coby civilizace. Seriál je navíc podpořenej nádhernym soundtrackem a parádnim náběhem na další řadu, kde se snad už divák dozví, za jakým účelem vlastně přišli. Protože kdyby chtěli lidstvo rozjebat, stačila by na to jedna epizoda o deseti vteřinách. ()

Jindra_S

Rozbíhá se to velmi pozvolna a tváří se to tajemně, ale jako by autoři nevěděli, kde dojít - lovestory? Roadtrip? Call of duty? Sci-Fi? Postavy (lidské i mimozemské) se tak mnohdy chovají hodně nelogicky, aby pomohly scénáristovi dostat se o kousek dál. A po tom kousku se scénárista dostane do stejné pasti. Aby tomu dopřáli tajemno, je většina záběrů tmavá a nepřehledná, takže nevíte, co se na obrazovce děje. A přestože v poslední epizodě je obrovský clifhanger, na další sérii mě nikdo nedostane - i tuhle jsem dosledoval skoro z povinnosti. ()

warrenur

Prvych pat dielov mi prislo zaujimavych, kedze obcas celkom slusne zaslapala atmosfera, charaktery boli roznorode, ako i lokacie. Sem-tam sa tvrocom podarilo predostriet i celkom vernu psychologiu postav, ak sli do hlbky. Nie vsak vzdy a obcas to vyslovene zmrsili. Mnozstva klise - od "damaged chlapca zachranujuceho svet"...az po "damaged" veterana, ktory.....atd atd. Ano, z uvodu je sice menej akcie, co mi vsak vobec neprekazalo. Vadilo mi vsak s druhou polovicou serie pribudajuce nezmysly a klise, ci uz v konani postav, alebo v samotnom pribehu. Vobec sa necudujem nizkemu hodnoteniu. Zaverecny 5 minut serie nas pripravuje zrejme na akcnejsiu druhu seriu. Zrejme si ju pozriem. Ak chcete rychlu akcnu jazdu, toto nie je serial pre vas, okrem asi dvoch dielov k zaveru. 45% ()

Streeper

Má to lepší a horší epizody. Začalo to strašně pomalu a utahaně, pak se objevily super akční a napínavé epizody, které nám konečně něco řekly a následně to šlo s kvalitou seriálu zase dolů. Celkově by se celá série vešla tak do pěti epizod a možná by to tak bylo i lepší. Škoda, že to zbytečně natahovali. ()