Invaze

USA, (2021–2025), 25 h 53 min (Minutáž: 33–58 min)

Sam Neill, Shamier Anderson, Golshifteh Farahani, Billy Barratt, Šiori Kucuna, Firas Nassar, Azhy Robertson, Paddy Holland, Togo Igawa, Max Fincham (více)

Na Zemi zavítá mimozemský druh, který ohrožuje existenci lidstva. Děj se odvíjí v reálném čase pohledem pěti obyčejných lidí z různých koutů planety, snažících se nějak vyznat ve zmatku, který kolem nich propukl. (Apple TV+)

kenkaku

1. Řada: odpad! Vrchol scénaristického odpadu a největší ojeb na spotřebitele. A nejhorší je, že Apple to považuje za obrovský úspěch, který si zasluhuje další řadu… Každopádně proč ojeb. Upoutávka a lákadlo na sci-fi se Samem Neilem, hlavní tahák popravil v první epizodě a začne vyprávět vztahové drama 4 postav a na sci-fi regulérně sere. Jediná epizoda co stojí za pozornost je #6 (nechápu proč celý seriál nejede v tomto duchu). 2. Řada: TBD Více u jednotlivých epizod. ()

Aurewen

Obsadili všechny rasy, vztahy, gender, nalákali Samem Neilem a snad si vypůjčili scénář ze Znamení a Války Světů, taky trochu Stranger things. Nicméně i tak mě to zaujalo a každý díl končí tak,že musíte vidět další,uteče to jak voda a jste na konci... Líbilo se mi sbližování postav a uvědomování si toho,co ztratily a jak je možný to znovu nalézt, teda aspoň v jedničce. Na dvojku jsem se těšila, ale přišlo mírné zklamání, kdy jsem si opravdu přišla, že koukám na vesmírný Stranger things (brana, demogorgoni a obraceny svet). Ale soundtrack nemá chybku. Co bude dál? ()

warrenur

1.seria: Pomerne ojedinelo a obcas napadito ponate "stretnutie 3tieho druhu". Prvych pat dielov mi prislo zaujimavych, kedze obcas celkom slusne zaslapala atmosfera, charaktery boli roznorode, ako i lokacie. Sem-tam sa tvrocom podarilo predostriet i celkom vernu psychologiu postav, ak sli do hlbky. Nie vsak vzdy a obcas to vyslovene zmrsili. Mnozstva klise - od "damaged chlapca zachranujuceho svet"...az po "damaged" veterana, ktory.....atd atd. Ano, z uvodu je sice menej akcie, co mi vsak vobec neprekazalo. Vadilo mi vsak s druhou polovicou serie pribudajuce nezmysly a klise, ci uz v konani postav, alebo v samotnom pribehu. Vobec sa necudujem nizkemu hodnoteniu. Zaverecny 5 minut serie nas pripravuje zrejme na akcnejsiu druhu seriu. Zrejme si ju pozriem. Ak chcete rychlu akcnu jazdu, toto nie je serial pre vas, okrem asi dvoch dielov k zaveru. 45%               2.seria:     Sklamanie. Nelogickosti a amaterizmus z toho srsal este viac ako v prvej serii. Konci to rovnako neuspokojivo a tym dava jasny indikator, ze sa bude jednat o dalsi z tuctovych sci-fi-ciek s x-seriami, ktore nemaju prepracovany scenar a ani dialogy. Dopozeral som len s rychloposuvom, dufajuc v prekvapujucejsi a uzavretejsi pribeh. Detska linia a i ta s "povstalcami" boli mimoriadne naivne. Hoci chapem, ze po revival 80tok v Stranger things sa to snazi zopakovat kazdy druhy tvorca....tu to urcite nefunguje. Neodporucam, skoda casu. Slabulinke dvojhviezdie. 35% ()

_DAVE_

Komentáře zde mě definitivně utvrzují v tom, jak zvrácená je tahle doba.  :) Tvůrci ten seriál právě vzali za ten co možná nejsprávnější konec.. A pokud někdo čekal jen akci a bitky s mimozemšťanama alá Den Nezávislosti, nechť přeladí na Disney+ a čumí na Marvel :) Za mně famózní survival, sci-fi, ale hlavně i vztahové drama ()

fabecc1222

Jednoznačně největší letošní seriálový podvod na diváka. Tvůrci slibovali, bili se do prsou, jakou nám předvedou velkolepou a scénaristicky co nejvíce objektivní, a ze široka pojatou invazi... Jenže to byli všechno jen lži, a seriál je klasickou vztahovkou, řešící všechny možná současná témata, jako LGBT, uprchlíky, no a pak se tam vždycky na pět vteřin objeví ta invaze no. Taky sem nám tu za poslední rok rozmohl takový nešvar, sehnat velkou hvězdu do pilotu, a na konci ho zabít. Tak hlavně že byl Sam Neill všude v upoutávách, plakátech... Styďte se. ()

• Scény z pouště byly natáčeny v Maroku. (Martrix)
  • Natáčení mělo začít v polovině roku 2019 v režií Simona Kinberga, ale bylo odloženo kvůli jeho práci na celovečerním filmu Agents 355 (2022). (Martrix)