Moje první láska

Vada (Anna Chlumsky) je hypochondrické děvčátko žijící v excentrické domácnosti, v jejimž čele stojí její ovdovělý otec Harry (Dan Aykroyd) - zaměstnanec pohřební služby. Její svět se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se otec zamiluje do Shelly De Voto (Jamie Lee Curtis), která začala pracovat ve stejném podniku jako kosmetička. Stydlivý kluk ze sousedství - Thomas J. (Macaulay Culkin - Sám doma) Vadě jediný rozumí - sdílí s ní závist, první lásku, strach a pomůže jí vyrovnat se s její nejbolestnější ztrátou... (Bonton Home Video)

• Anna Chlumsky a Macaulay Culkin byli v roce 1992 nominovaní na MTV Movie Awards za nejlepší filmový polibek. (Kacitr)
  • Na návrh Dana Aykroyda dostal Ernie Hudson rolu Arthura, ale on ju odmietol, pretože nechcel, aby diváci mali z filmu nesprávny dojem a mysleli si, že ide o komédiu v štýle Krotitelia duchov (1984), v ktorej Aykroyd a Hudson spolupracovali. hral spolu s jeho pokračovaniami. Namiesto toho dostal rolu menej známy charakterový herec Anthony R. Jones. (Arsenal83)
  • Pôvodne mal film režírovať Rob Reiner, ten to však odmietol, pretože v tom čase nechcel robiť ďalší príbeh o dospievaní, ako to už urobil v Pri mne stoj! (1986). Považoval tento film za svoje majstrovské dielo a nechcel sa pokúšať urobiť podobný film, pretože mal pocit, že by ho nedokázal prekonať. (Arsenal83)
  • Macaulay Culkin urobil neslávne známu scénu včelieho hniezda so skutočnými včelami. Skutočne bolo vypustených asi sto živých včiel, pretože CGI v tom čase nebolo na takej úrovni, aby sa scéna natočila bezpečnejšie. (Arsenal83)
  • Kvôli scéne s uzatvorením pokrvného bratstva Britská rada pre filmovú klasifikáciu trvala na tom, aby film obsahoval varovanie pre deti pred vykonávaním takéhoto rituálu, aby sa zabránilo prenosu HIV. (Arsenal83)
  • Jamie Lee Curtis navrhla, aby sa počas natáčania platili pokuty za nadávanie na pľaci, keďže tam boli deti a Dan Aykroyd s tým súhlasil. Ten neskôr uviedol, že za každé sprosté slovo sa platilo do pokladničky 5 dolárov a za opakovanie nadávky 10 dolárov. Na konci natáčania tam bolo 5000 dolárov, ktoré dali deťom. (Arsenal83)
  • Vŕba, ktorá sa objavuje počas celého filmu, nie je skutočná vŕba. Nájsť dokonalé jazierko s vŕbou bolo také ťažké, takže tvorcovia našli iný strom, odstránili všetky jeho konáre a nahradili ich falošnými vŕbovými konármi. (Arsenal83)
  • Scenár, ktorý napísala Laurice Elehwany, sa pôvodne volal "Born Jaundiced", keď ho v júli 1990 predávala Imagine Entertainment. Následne bol v auguste 1990 premenovaný na "I Am Woman", aby na jar 1991 bol zmenený na konečný názov My Girl. (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo v Bartowe a Sanforde na Floride začiatkom februára 1991. (Arsenal83)
  • Scenáristka Elehwany založila fiktívne prostredie Madisonu na malých mestách v juhozápadnej Pennsylvánii, kde vyrastala. (Arsenal83)
  • Film bol najmä vďaka účasti Culkina, ktorého sláva práve prepukla rok po filme Sám doma (1990), veľkým komerčným úspechom a zarobil 121 miliónov dolárov pri rozpočte 17 miliónov dolárov. (Arsenal83)
  • Názov filmu odkazuje na klasickú rovnomennú skladbu z roku 1964 od skupiny The Temptations, ktorá je uvedená aj v závere filmu. (Arsenal83)
  • Scenáristka filmu Laurice Elehwany sa vyjadrila, že príbeh filmu je inšpirovaný jej kamarátkou z detstva, ktorá žila v pohrebníctve. (dwdb)
  • Macaulay Culkin (Thomas) zinkasoval za svoju rolu rovný milión amerických dolárov, čo bol desaťnásobok honoráru, ktorý zobral za svoj najväčší filmový hit Sám doma (1990). Stal sa tak prvým detským hercom, ktorý obdržal takúto sumu za vedľajšiu rolu. (Raccoon.city)