Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Lidé uvnitř sedí, švitoří, nebo naopak mlčí, pokukují z oken nebo pospávají. Vlak se náhle porouchá a strojvůdce Miloš musí vystoupit z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojící v mírném spádu se však samovolně rozjede zpět do výchozí stanice a vyděšenému Milošovi nezbývá než se poklusem vydat za ním. Cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je neprodyšně uzavřená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi cestujícími se šíří první ataky paniky – že by to byl únos, pomsta nebo naprosté selhání systému? Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí brutálních prostředků a myslivcovy pušky otevřou dveře obou kabin strojvůdce, ale dosáhnou pouze potvrzení svých nejhorších očekávání, a to - že motoráček nikdo neřídí… (Cinemart)

sbinda

Ve finále si říkám, proč se autoři rozhodi, takhle krásný nápad/y, rozjezd a scenérii, přetavit v Kameňák 4? Slušelo by méně těžko uvěřitelných crazy jakoby vtipných skečů “bum bác hahahaha” a více dialogů, které by se mohly stát kultovními. Za mě 50% s odřenýma ušima a promarněná šance na top českou komedii. ()

Ardno.Lamalz

Málokterý film z posledních let produkován domovinou takto příjemně vyčnívá na všech frontách. Herecké výkony, krom počátků Plodice, nadstandardní, celý nápad sám o sobě velice kreativní a přes prvotní nutnost spojit vlastně nesouvisející kuriozitálie, je scénář vlastně překvapivě příjemně hladký, hudba melodicky sympatická, výprava přirozená, jakoby nám všem stará známá, kamera řemeslná...  a po kovith taškařici,je Událostná mimořádnost nakonec i jako celek roztomile neuvěřitelně uvěřitelná .                                                                                                    DOPORUČUJU ()

yarca

Potřebovala jsem si odpočinout a vypnout. A k tomuhle účelu to posloužilo skvěle. Bylo to samozřejmě strašně přehnané, ale ty charaktery byly tak krásně české! To fakt jinde neuvidíte.  Krystalicky čisté zobrazení toho, co v nás je, a co naštěstí člověk obvykle nepotká na jednom místě.  (Ještě toho trochu)  Plus typově výborné obsazení a ne úplně marné hlášky. V záplavě wannabe českých „komedií" z poslední doby mě tahle šílenost a hlavně nadsázka konečně trochu pobavila. ()

horskejvlk

Podle prologu, na začátku této neskutečné události která trvala 14 min. tak takhle Film měl trvat také jen 14 minut, to je maximální vytěžení námětu dál je to jak ždímat suchej hadr na podlahu. Havelka si nejspíš ve své sociální, filmové skupině řekl, “to by stálo za to zfilmovat”. Cestujeme v jednom vlaku a jsme v tom společně, jací jsme a jak se k sobě chováme, v krizi se důkladně poznáme no a jak to zfilmovat?  Stačí vymyslet si pitoreskní postavy a nějaké události, něco mezi honem na slona z Pana TAU a něco mezi Jak ulovit milionáře, výsledek je příšerný… chvílemi mě bylo trapně za ně. Zlatá Florenc 13:30 ()

alesandro2

Filmové zpracování a humor ztvárněným Havelkou u mne prostě nefunguje a ani u filmu Vlastníci jsem mu nějak nemohl přijít na chuť. Takže pokud bude nějaké příště, tak si píšu omluvenku. P.S.: Koptu doporučuji obsadit do dalšího filmu Zátopek 2. ()

Maxathor

Proč? Pane Bože, proč? Další pitomost, která kdyby nebyla, nic by se nestalo? A pak tyto osoby nazýváme celebritami a mě je z toho zle... ()

stuj

Ze začátku moc pěkné a vtipné, ale po čase (zejména když se přidá i dění mimo vlak) to trochu poleví. Tak jako tak ale moc milé překvapení, tenhle druh humoru se u nás tolik netočí. ()

Horn

Srovnávat s Vlastníky nebudu. To je kategorie sama pro sebe a dokonalá bomba. Mimořádná údalost pro mne nebyla ničím mimořádným, ale v záplavě všech těch komedií pro ženy (Langmajer, Hřebíčková ... ) po dlouhé době něco co jsem byl schopen dokoukat až do konce a po skončení nebýt naštvaný na ztrátu času. Bohužel jediným vtipným místem, kde jsem se zasmál, byl okamžik kdy strojvůdce doběhl vlak a nastupuje do něj. Pokud jde o sexovací-převlékací pasáž na WC, byl jsem taky na pochybách, ale výraz slečny papouška na zadním sedadle rodičů byl naprosto jasný. ()

cartouche

Námět dobrý na zábavnou bakalářskou povídku. Ale na téměř dvouhodinový film? Ke konci už jsem vyloženě trpěl, ani mě nezajímalo, jak to dopadne a přepnul jsem na jiný program. ()

Hanysek

Tak, klidně by to mohlo mít tak 40 minut a úplně by to stačilo. Jó, u některých wtf scén jsem se docela zasmál, ale většinou to bylo hodně přitažený až trapný... Lepší 1*. ()

Radovan.Long

Mimořádně funkční sranda s bláznivým dějem.Herci taky bomba, takže 4* to určitě jistí.Havelka se tedy neztrácí ani v režisérském křesle. ()

Drumtum odpad!

Pokud točíte komorní příběh, musí být dialogy perfektně napsané. Film Mimořádná údalost, jehož děj se mi z traileru zdál zajímavý, se ukázal jako scenáristicky velmi špatně napsanou práci. Film ode mě dostává 3/10 jen díky zvukaři a kompozitoroví, hudba zde je vždy včasná a vždy přidavala a zesilovala ve scenách tu naladu, kterou do nich režiser vložil (snad).... tohle a tak dva tři dobré vtipy z 103 minut scenarického nesmyslu je tak jediné dobré, co v tom filmu bylo. Jínak je to odpad který níkomu nemohu doporučit... ()

Marla_Lev

Nezažalovali tvůrce reální účastníci této abnormální události? Ona pitoreskní všudypřítomná "roztomile česká" filmová demence už mi leze krkem. ()

Mazmen odpad!

Nechápu jak tuhle sračku může někdo srovnávat s vlastníky. Ano opět český film a opět banda retardů v hlavních rolí. Jinak to u nás prostě asi nejde. Na rozdíl od vlastníků mě na tomhle filmu nebavilo už vůbec nic. Dle celkového hodnocení očividně nemám pochopení pro tenhle typ humoru a dávám tento film na můj odpadní seznam českého filmu. ()

Johny203

Mimoriadna udalosť nie je mimoriadnym filmom. Síce má niektoré dobré vtipy či hlášky a páči sa mi ako do toho zakomponovali  odkazy ďalšie skutočné udalosti ako dôchodcu ktorý išiel brvnom vykoľajiť vlak či jeleň ktorý ukradol pušku. Zároveň je ale zjavné že táto udalosť v skutočnosti neponúkla veľmi zaujímavé dianie a scenáristi museli ísť výrazne do absurdna. A v nezaujímavosti tejto príhody tkvie aj najväčší problém filmu, kedy štvrť hodinovú udalosť roztiahli na dlhočíznych 103 minút pričom para tomu dôjde už po štyridsiatich. Jenovéfa Boková je najkrajšia Česká herečka svojej generácia a zároveň aj najväčší klad tohto filmu. ()

Alusshka

Mimořádná blbost Nechápu poslední dobou, jak někdo si vysvětluje pojem "Komedie". Veškeré takto označené filmy jsou bez nápadu, humoru a vtipu. Trapné scénky usazené v nějakém prostředí. Trapnost herců nadevše. Pokus o další komedii, která nenadchne a neurazí. Film bez duše a chuti. Jednou stačilo. ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací