Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do nepřehledných vztahů pražského podsvětí přicházejí noví lidé, kteří si chtějí urvat kus města pro sebe. Číňané si vyřizují spory mačetou, Albánci a Arméni po sobě střílí kvůli malicherným hádkám, čeští kriminálníci si posílají poštou výbušná zařízení... Má policie spolupracovat s podsvětím, které nabízí informace vedoucí k odhalení zločinů? (Česká televize)

(více)

Recenze (79)

subic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Orlické vraždy už byly podle skutečných událostí solidně zpracovány ve filmu Sametoví vrazi (2005) a taky se tomu věnoval jeden díl dokumentu Legendy kriminalistiky (2016). Něco už řešili středočeši i policejní prezidium a nedořešili, takže se to zjistí postupně, když kriminalisté sledují už nějakou dobu už od prvního dílu gang z posilovny v Podolí kolem Černého a po nehodě ochrnutého Kopáče, tak to rázem dostane nový rozměr, hlavně když začal Chodomský mluvit. ()

dandy11 

všechny recenze uživatele

Kam se hrabe City of Lost Heaven. S nově nabytou svobodou po revoluci tady bylo možný snad úplně všechno. Doba kontroverzních "podnikatelů", bomby pod autem, nájemní vrazi, propojení politiky s organizovaným zločinem, Orlík zabordelenej sudama s mrtvolama, bomby se přes poštu posílaly jak čumkarty...vše doplněno super dobovou muzikou :)) Po Ochránci další povedený projekt z produkce ČT ()

Reklama

klukluka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jsem starej paprika, ale furt se mám co učit. Nevěřil bych, jací jsou policajti sedmilháři. Prásknul mi to na ně až jejich ex kolega, toho času úspěšný scénárista, jemuž právě uděluji plný počet hvězd za třetí díl jím napsaného seriálu. Běžný smrtelník si to lhaní s jejich profesí obvykle nespojuje a i proto je fajn, že tuhle krimi od života opsal právě bejvalej polda. Policajty kupodivu nepřikrášluje, jak vidno, někdy spíš dělá pravej opak. Sympatická je mi i demýtizace odkazu Václava Havla. Byl to asi hodnej člověk, ale někdy možná až moc a konkrétně amnestií nadělal ve společnosti pořádnou paseku. Seká se mi HbbTV, takže mám dost času sledovat drobnosti typu zařízení a vybavení Kozákovy kanceláře. Je to trudný pohled a i tady odvedli filmaři kus poctivé, puntičkářské práce. Jen kožená bunda Tůmy (Ondřej Sokol) mi přijde tak ohavná, že by ji na sebe v devadesátkách nevzala ani nějaká lesba, natož elitní policajt. Pochválím i Bořka Slezáčka, jak jsem ho nebral jako hudebníka a moderátora, tak hraní je podle mě jeho parketa a určitě se nebudu zlobit, když ho v televizi nebo i ve filmu uvidím častěji. ()

Šimpy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na tomhle případu Orlických vražd mi zase smrdí jedno jméno a to Werner...ani dnes o něm nikde není ani zmínka...pouze se o něm zmiňuje Černý....označuje Wernera jako vraha a též Kopáč prý v dopise na rozloučenou napsal, že vraždil Werner...stejně tak pokusy o obnovení procesu byly vždy smeteny ze stolu. I když jsem přesvědčen o Černého vině, možná vraždili oba. ()

Zemi11 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možná kdybych měl notýsek a poznačil si alespoň každé druhé jméno, které zazní (pokud jej tedy neříká Sokol nebo Finger aka zazní, ale není rozumět), bylo by to o něco stravitelnější. Takhle je výsledkem pouhá změť údajů, postav a čísel, ze které je každý jeden český divák nadšen, protože devadesátky jsou prostě sexy téma na cokoli ostatní nehledě. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (14)

  • Jedna z obětí, na kterou vyšetřovatelé narazí, je Milan Lodr. Ve skutečnosti se jedná o starožitníka Vlastimila Hodra, kterého Černý zastřelil nedaleko benzínové pumpy v Plzeňské ulici v Praze. Byla to třetí oběť orlických vrahů, z Orlické přehrady byl vytažen jako druhý. (Frontier)
  • V čase 55:07 je vidět vitráž ve stylu graffiti v pasáži Palác Lucerna od umělce Pasta Oner (vlastním jménem Zdeněk Řanda), která vznikla v roce 2013. Nevyskytovala se tedy v době, kdy se epizoda odehrává. (masloxmaster)
  • Na začátku scény s plk. Zelňákem (Pavel Batěk) je záběr na fotografii prezidenta Havla s ochrankou. Jedná se o skutečnou fotografii, na které byl ale vyměněn obličej a účes tehdejšího šéfa Havlovy ochranky, Františka Kollmana (muž v bílé šále). (aAmbi)

Reklama

Reklama