Martin Zounar je velikým jedlíkem, který se nebojí královského vojska, čertů ani práce.  Chudí manželé marně čekají na dítě. Zoufalý muž požádá o pomoc samotné peklo a čerti mu vyhoví: za devět měsíců se manželům narodí syn Nesyta. Když vyroste, vydá se do světa. Práce se nebojí a nabízí pomoc, kde může, ale všechny odrazuje svou nenajedeností. Nakonec vstoupí do služeb samotného čerta... V pohádce Boženy Němcové má Nesyta pro strach uděláno. Nebojí se královského vojska, čertů ani práce. A jak se má k dílu, má se i k jídlu. (oficiální text distributora)

xaver

Je jen dobře, že ani po revoluci česká televize neopustila tradici tvorby pohádek, a tato je jedna z povedenějších. Ani mě příliš nesedí herecké obsazení, ale zase všechno nemohou hrát jenom hvězdy a rozmanitost je většinou ke prospěchu věci. Každopádně je pohádka zpracována vtipně a zajímavě. Slušné 3*. ()

Ripley

Zounar občas tak nesnesitelně přehrává,že je na zabití a hudba "hlavní motiv" je ve filmu slyšet cca 30x,takže ke konci filmu začíná lézt na nervy.Ale i tak oproti dnešním novým českým pohádkám,jde o stravitelný film,kterému hodně pomáhají exteriéry i interiéry z Rožnovského skanzenu. ()

Paity

Při pohledu na Martina Zounara by se chtělo říci, že on touhle rolí začínal a když si tak řekl, že mu vlastně strašně chutná, tak proč by "nepapal" dál. A dnes je to na něm vidět, že mu chutná opravdu dost. Každopádně O Nesytovi je pohádka, která rozhodně zapadne. ()

Wishkah

Mě se tahle televizní pohádka líbí. Jednoduchý příběh v kombinaci s přesně padnoucím Martinem Zounarem. Navíc se mi líbí i fakt, že tohle je jedna z naprostého minima pohádek, kdy se hlavní hrdina ve světě ničemu nenaučí ani nevybojuje, ale naopak sám dokáže naučit pracovitosti a pomoci ostatním. ()

bery71

Nic moc. S našimi mnohem staršími pohádkami to neobstojí. Člověk by to hned strhal. Na druhou stranu, ve srovnání s novějšími českými pohádkami je to paráda. Takže něco mezi. ()

Yomega

Celkem vtipné a pro caparty poučné. Ne zrovna příjemný pohled na věčně se tlemícího Martina Zounara bohatě vynahrazuje krásná Linda Rybová. Rozhodně jedna z lepších pohádek porevoluční tvorby. ()

PavelZava

Jak k jídlu, tak k dílu. přísloví, které neplatí. V podstatě zásadní poučení z pohádky : Pokud budeš nenažranej, budeš hodně makat a upíšeš se i ďáblu budeš se mít dobře. Nějak mě pohádka neuchvátila ... ()

alonsanfan

Nesympatický Marin Zounar s příšerným fotbalistickým účesem, který postavě Nesyty neodpovídal ani tělesnými proporcemi. Nesympatická nemrtvá Linda Rybová v roli princezny. Jediný, kdo nad tu zoufalost alespoň trochu vyčuhuje je Jiří Schmitzer jako král. ()

PRobin

Martin Zounar vyfásne v pekle Luciperův kabát, kde v každé kapce najde nějaký ten krejcárek nebo zlaťáček. Anžto Čerchmant je liška podšitá, bude Zounar vypadat jako vágus dokud kabát nesundá. Takže nasyslí hafo peněz a koupí si princeznu. Všecko už známe z "S čerty nejsou žerty". Tady je to podáno v nudné, dlouhé a nezáživné formě. Hvědzu si zaslouží jen Linda Rybová, bo jí to sluší. ()

maoc

Příjemná pohádka, která sice úplně nenadchne, ale hlavně neurazí, má jasný a čitelný příběh vycházející z klasiky, slušnou hudbu Petra Ulrycha a pěkné karpatské exteriéry. Klad oproti jiným je např. také v tom, že i malé role hrají, ne jen pobývají na obrazovce. Zounara nemusím a pravdou je, že mnohdy přehrává, což ale vynahrazuje pohledná Rybka. ()

Danulinda

Ačkoliv je scénář zčásti okopírovaný z pohádky S čerty nejsou žerty, tak většina díla je naštěstí originální. Věrohodné provedení s tou pravou pohádkovou atmosférou, výborný výkon Martina Zounara, hezké scény s jedením a pracováním Nesyty, žádné zbytečné efekty ve stylu pohádek dnešní doby. Pro mě určitě jedna z nejpovedenějších posametových pohádek. ()

Gromnir23

Jeden hudební motiv táhnoucí se celým filmem, mě budil ze spaní ještě měsíc po shlédnutí. A ještě k tomu Zounar.... no prostě "herec", kterého přímo a nebojím se použít expresivnější výraz....nemám rád :). ()

wopi

Pohádku jsem nesledoval, to moje dražší polovička, ale zaujalo mě, jak Petr Ulrych dává v hudbě prostor fagotu - to není právě nejčastější sólový nástroj. ()