Čtyři z tanku a pes

• Polsko Czterej pancerni i pies (více)
Polsko, (1966–1970), 18 h 58 min (Minutáž: 42–66 min)

Předloha:

Janusz Przymanowski (kniha)

Włodzimierz Press, Tadeusz Fijewski, Janusz Gajos, Wiesław Gołas, Franciszek Pieczka, Malgorzata Niemirska, Pola Raksa, Roman Wilhelmi, Szarik (více)

Polský televizní seriál Čtyři z tanku a pes překonal všechny rekordy ve sledovanosti. Humorným způsobem přibližuje příběhy čtyř vojáků a psa Šarika. Při své dlouhé cestě za osvobozením Polska se dostanou až do Berlína. Nastávají situace plné bojových scén, ale i humorných příběhů. Jako vítězové se varcejí do hlavního města Slezska - Katovic. Seriál ukazuje kontrasty mezi romantikou a skutečností, nebezpečím vojenského života, a proto je stále tak oblíbeným. (Řitka video)

Flego

Nostalgicky som si zaspomínal na časy, keď som mal osem-deväť a hrávali sme sa na tankistov... Dávali sme si mená hrdinov zo seriálu a urputne bojovali proti nemeckej horde ( chlapci od susedov ). Seriál sme "žrali", lenže roky plynú a plynú... Určite považujem za príjemné, ak sa to objaví v dnešnej dobe v televízii, ale skoro všetko odvial čas... Žarty už nie sú také smiešne, naťahovaný dej, azda len zákopové bojové scény si zaslúžia ocenenie. Takže vrátim sa do detstva a dám štvorku. ()

Fingon

Nebýt toho, že je můj otec pamětníkem a ještě hůř, konzumentem válečných filmů distribuovaných společností Řitka Video, k tomuhle a dalším "skvostům" bych se nikdy nedostal. A byl bych za to vděčný. Naše generace ovlivněná poněkud jinými filmy (hráli jsme si na terminátora a lisování ve skříni, nebo na upíry a lovce upírů se stejnými pravidly jako četníci a zloději). ()

dvd-L

Nedivím se že to ve své době a ve svém bloku lidi tenkrát tak vzalo. Já to viděl až "po revoluci" a když si odmyslím tu agitku a taky to že podle poláků zřejmě neměli němci ke konci války už ani na náboje (jinak si totiž nedovedu vysvětlit že posádka Rudého tolikrát unikla ze zajetí), tak je to fajn seriál. ()

B!shop

Uz od uvodni uchylny pisnicky mi bylo jasny, ze tu neni neco uplne v poradku. Chapu, ze ve svy dobe byl tenhle serial hit, precejen tanky sou skutecne tanky a obcas je tu nejakej dobrej vtipek, ale dneska uz nema prakticky co nabidnout. Herci jsou dost hrozny a cely to pusobi spis smesne. Videl jsem sice jen dva dily - udajne jedny z tech lepsich a akcnejsich, ale malem sem to neprezil. ()

ellysium

Ať chcete,nebo ne tenhle seriál byl,je a bude asi nejlepší počin válečného tažení 2 sv.války.Reklama na tank T-34 je oprávněná,ta mašina byla neskutečně dobrá a vyhrála válku.Musíme si uvědomit,že dílo nemá podobu dnešních moderních filmů a seriálů,ale je z roku 1966,kdy se vlastně jednalo o přelomový seriál,který bral válku i s humorem.Postupem sledování jednotlivých částí zjišťujeme,že i režisér se zdokonaloval a každá další kapitola je o cosi kvalitnější.K filmovému zpracování námitek nemám,s knihou má 90 procent společného...Dávám pět hnězd,ne za nostalgii,jak zde mnozí píšete,ale za výkony všech protagonistů a za skutečný tank,ne nějakou počítačovou animaci..Tehdejší doba musela pracovat jen se skutečností,takže záběry,které vidíte,jsou pravé a nijak nezkreslené.Polský filmový štáb se neskutečně nadřel,aby jim z toho vzniklo,to co vzniklo...Čest tvůrcům... ()

• Popularita seriálu je v Polsku nesmrtelná a bere se hodně vážně, ale už i obchodně lze koupit mnoho výrobků spojené se seriálem, jako karty, pohlednice, lego, komiksy, fotografie z natáčení, trička a další... (sator)
  • V poľskom mestečku Toruń existuje Ulica štyroch tankistov. Podľa mestských zastupiteľov by bol ten názov so psom pridlhý. Športoví fanúšikovia ho môžu poznať napríklad ako cieľové mesto jednej z etáp kedysi populárneho Závodu mieru Praha-Berlin-Warszawa. (Raccoon.city)
  • Počas natáčania prišiel takmer o život Janusz Gajos (Janek), keď si chcel po náročnom dni zdriemnuť na zemi a zabudol si zobliecť maskáče. Práve preto si ho nevšimol vodič sprievodného vozidla a zaparkoval si to rovno nad neho. Našťastie sa nič nestalo. (Raccoon.city)