Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

kodwin

V rámci žánru je Den poté nadprůměr. Téma ekologické katastrofy je přeci jen jaksi (alespoň pro mě) stravitelnější než přílet mimozemšťanů, které nikdy nikdo neviděl. Ale záplavy a tání ledovců je reálná věc, a tak se jedná o naléhavější téma, které umí vyvolat mrazení v zádech. A že toho mrazu bylo dost. Doba ledová je prostě doba ledová, a pokud se bude opakovat, určitě nezpůsobí lidem jenom rýmu. Zpracovaní je celkem fajn, zaujaly mě hlavně dvě scény - skleněná střecha a loď. Herecky výrazný byl mladý Gyllenhaal. ()

draxxi

Tak jsem tento film shlídnul znova po 15ti letech. Mám rád megalomany typu pana Emmericha, ale jeho filmy mají několik téměř shodných znaků. Jednoduchý, ale napínavý příběh. O ten tu až tak nejde. Dokonalé efekty, tady mě nikdy nezklamal. Dojáky a happyendy na druhou - i to by se dalo přežít. Ale dvě nejhorší věci jsou: Jednak dialogy. Obvzláště ti kladní mluví tak kladně a nereálně, že parta Rychlejch šípu jsou proti nim sprostí žabaři. A druhá věc je, že každá dramatická pauza trvá 2x až 3x dýl než by měla. Například než se Sam vynoří z vody, tak by tu knihovnu obeplaval dokola... Tím je to celý dlouhý, rozvláčný a skoro bych řekl nudný. Má dcera neusnula jen taktak.... 14/3/2020 65% ()

Sa.sa

Slušný film o "konci světa".... Sice trochu přehnané, ale zas je to fikce... Jen doufejme, že to ti eko-teroristi neberou moc vážně :))) ()

Bogrant

Emmerichov typický katastrofický film, ktorý nijak neprekvapí, iba spočiatku zaujme a v tiahne do deja, ale postupom času ide už iba o prežitie a kto sa zachráni a kto bude mať smolu, čiže rutinná záležitosť. Efekty pekné, ale to niekedy nestačí a z hereckého obsadenia stačí spomenúť iba Quaida, ostatní za veľa nestoja, možno okrem mladého Gyllenhaala. ()

soukyd33

Úžasná melodie (hudba) vás vtáhne do filmu hned na začátku. 👍 Katastrofický scénář, který se může stát reálným. Herecké výkony průměrné, scénář je dobrý. Efekty ve filmu dobré. Poznámka: Film jsem viděl už několikrát, a stále mě udivuje. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Nataniel73

Filmu Deň po tom musím udeliť veľmi slušné tri hviezdy a počas posledného vzhliadnutia som mal občas nutkanie prehodnotiť predošlé rozhodnutie a zvýšiť to na štyri. Mám na to hneď niekoľko dôvodov. Film je vskutku výborne natočený a čo je dôležitejšie hlavne realisticky natočený. Vizuálne efekty tu nie sú samoúčelné ako to častokrát býva, ale len slúžia na lepšiu predstavu o katastrofe. Tá je z dnešného pohľadu minimálne za uvažovanie pretože klimatické zmeny už všetci cítime na vlastnej koži a scenár z filmu sa tak za niekoľko desaťročí môže stať realitou. Páči sa mi ako je film oprostený od patetických a trápnych scénok lúčiacich sa rodín a namiesto toho sa zameriava na podstatu problému. Tým možno trochu trpí dejová stránka filmu a zdá sa, že v celom filme ako keby chýbala gradácia deja. Túto myšlienku naviac podtrhuje záver, ktorý len konštatuje, že zmena klímy skutočne nastala. Scénka z New Yorku však patrí medzi tie strhujúce s výbornou atmosférou naopak scény z L.A. mi prišli pritiahnuté za vlasy. Každopádne spokojnosť aj keď druhý Armageddon sa nekoná. Na to by musel byť film o čosi viac dotiahnutý po dejovej aj emocionálnej stránke keďže k hlavným hrdinom si divák nemá ako vytvoriť vzťah. 70% ()

babuška

tak jsem si říkal emerich buď umí nebo to zmrví, tohle je ta druhá možnost, vščechno špatně od dialogů po výkony herců a hlavně, takový krásný téma, ale i to nestačilo k tomu aby vznikl tento odpornej záprdek, kterej plive do obličejů diváků, 1/10% ()

mdf

Dějově to trošku samozřejmě pokouhávalo,ale vizuál a efekty byl zase o něco zvednutý.Tady ty prachy asi byly opravdu vidět.Vlastně všechno wow, bylo už vidět v trailerech a v samotném filmu je to o něco delší. ()

Chicharron

Mám rád tenhle film. Emmerich trénoval na "2012", Dennis Quaid byl ještě ve formě a Jack Gyllenhaal se teprve rozjížděl... Film má drajv a řada "postupů" se později objevila ve filmu "2012". Film jsem viděl v odstupu několika let asi 4x a ani po čtvté neomrzel... ()

ado7

Vyborne som sa bavil - zial nie na filme, ale na kolapsoch v nom :o) ale to samozrejme nevadi. Už sa teším na "DEN POTOM 2" ()

Hungry Ant

Nějak nevim, kolik hvězd dát, o klimatologii něco vim : )) a tak jsem dopředu věděl, co to bude za kravinu a skutečně, větší blbost, to člověk musí docela hledat : )), ale těšil jsem se na efekty a ty se moc povedly. Takže jsem věděl, do čeho jdu a film mě naprosto nezklamal, možná by se mělo zavést podrobnější bodování : )) zvlášť pro děj a nápad - v tomto případě propadák a zvlášť protechnické zpracování, tam bych dal možná i max. : )) ()

Swatcha

Nic nového. Jediné, co lze pochválit je technická kvalita. Jinak nic. Všechno se řídí nejstarší učebnicí "Hollywoodský trhák snadno a rychle". 3* za efekty, nula za příběh, -1* za neúměrnou hustotu "vzkazů lidstvu". ()

Ywec

Vizuálně skvěle znázorněné důsledky globálního oteplování. Ovšem poté, co v kině umístili reklamu se zabudovaným odpočtem asi tak tři měsíce před premiérou, jsem od příběhu čekal víc, mnohem víc. ()

klaus

Když je můj Nick klaus musím se předse vyjádřit ke globálnímu oteplování ne? Ano k oteplování ale né ke globální katastrofě v jenom dni! To je jediná chybička kterou jsem schledal na tomto ehm... vlky doplněném filmu. ()

Marčus

Nebudu zbytečně zacházet do superlativů, ale tenhle film je opravdu povedený kousek. Až na několik maličko ujetých scén mi všechno tak nějak sedlo do noty. Scény s natékáním vody do NY nemají chybu. Ve své kategorii bez připomínek. 90 % ()

Shtinky

Z Emmerichovej tvorby som sa dal nahovoriť zatiaľ len na toto dielo (vlastne aj na godzillu) a musím povedať že vôbec nie som sklamaný. Prvá polovica bola lepšia hlavne čo sa akcie týka. Taký Hollywood pekne utrpel :) Druhá polovica je už trochu nudnejšia, ale tiež sa dá celkom jednoducho prežiť. Celý ten katastrofický námet ma dosť upútal len niektoré momenty príliš dlhé a škoda všetkej tej dôležitosti. 7/10 Rozmýšlam že keby to bola akčná scifi komédia bolo by to úplne great. ()

Bobeš14

Katastrofické filmy moc nemusím(čekání na tu konečnou katastrofu je nuda) ale tady se zadařilo.Dost akce,dobré efekty ale i občasná hloupost scénáře(schování se před totální nulou do knihovny vyhřáté jedním ohýnkem)sou důvodem pro moje hodnocení. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005