Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (212)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Buscemi si (s kumpány :-) natočil >nezávislý< vězeňský film! Řekl bych ale, že měl zůstat spíše ve svých >nejmilejších barech< a ne se snažit >cosi závažného< sdělit přes tohle muklovské drama... Protože tahle story je plytká a falešná, jako ty vztahy a city v ní prezentované. A je to velká škoda, protože se tu na tomhle >kolektivním< dílku sešla škála skvělých herců, kterým ovšem chyběl více dotažený scénář a méně >blazeovaná< Buscemiho režie. Za zvláštní zmínku snad stojí hudba pánů Johna Lurieho (saxofonisty, skladatele a herce) a Jakea La Botze (skladatele a herce - který si ve filmu i zahrál). Ano, je to taková dobrá, leč zbytečně moc příjemná a nepřesvědčivá filmová procházka po jednom kriminálu (se snahou o poselství, co nic nesděluje), kterou navíc bohužel pro našince dobíjí tradičně neuvěřitelně zmrvený český dabing, suveréně ničící atmosféru filmu. ()

5150 

všechny recenze uživatele

VĚZNICE má vcelku dobrý příběh, který Steve Buscemi svižně, zajímavě a napínavě natočil. Zahrál si také jednu z vedlejších rolí a spolu s ním zde můžeme vidět, řadu známých herců jeho generace a zřejmě i jeho kámošů - mj. Boone Junior, Arnold, Rourke (!), aj. Prostě tohle je další z řady zajímavých vězeňských dramat, kterých nebude nikdy dost. ()

Reklama

maxi6 

všechny recenze uživatele

Přátelství v kriminálu může být nevyzpytatelné, zrádné, ale i na život a na smrt. Steve měl úžasnou trefu na herce, příběh a scénář. Stylová režie, perfektně vložený podkres hudby, Dafoe a Furlong pevně svírají nad vším otěže, celou dobu je toto psychodrama udržováno v napětí a okázalém, nenásilném kouzlu. Vlastní závěr má překvapivé a neočekávané rozuzlení. Pravdivost života ve vězení scénárista v plné své síle líčí svým vlastním, stráveném v cele............... ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Věznice přináší poněkud mírnější, klidnější a jaksi pohodovější náhled do komunity drsných, potetovaných chlapíků za ostnatým drátem. Animal Factory rozhodně nepůsobí dojmem, že by se jednalo zrovna o "věznici s maximální ostrahou." Žádná extrémně brutální, drsná a násilnická ukázka ze života za mřížemi. Příběh mi přišel jako docela přátelská, oddechová verze amerického vězeňského prostředí. Vypadalo to, že obyvatelé tohoto zařízení si nemají nač stěžovat. Pěvecká vystoupení, dostatečná zásoba cigaret, holičství, pohodová a přístupná ostraha a víceméně volná zábava a přístup k mnohým věcem. Až na pár drsných scén se jednalo o celkem nenáročný děj. O to však více působivější a poutavý. Především díky hereckému obsazení a jejich charakterům. Willem Dafoe opět vsadil na svůj osobitý a výrazný ksichtík, Edwarda Furlonga je mi líto, že mrhá svým talentem na podřadné filmy a jen poskromnu se objevuje v těch kvalitních. Vypadá to, že tento snímek patří mezi poslední z jeho čtyř nejlepších počinů vůbec. Poté už zůstal "uvězněn" převážně v průměrných či slabých projektech. Danny Trejo je zase v base a dává mi tušit, že si dokážu představit, jak by asi naložil s těmi, co by si až příliš pozdě uvědomili, že "vyjebali s nesprávným Mexikáncem." Přemýšlela jsem nad tím, jak by tento chlapík asi vypadal, kdyby, coby starostlivý otec rodiny předčítal svým dětem pohádku na dobrou noc, či kdyby s květinami a milostnými projevy vyznával ženě lásku:) A za zmínku rozhodně stojí i k nepoznání zmalovaný Mickey Rourke jako transvestita. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $3,6miliónaTržby USA $43,805Tržby Celosvetovo $900,000▐ Obsadenie na prvý pohľad moc dobré ale príbeh je strašne nehybný, takmer nemá čo pestrejšie ponúknuť. Zamrzí že v danej téme je úplne neviditeľný aj taká tlama ako je Danny Trejo. Steve Buscemi na stoličke režiséra dosť nevýrazný. /40%/ ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)
  • Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)

Reklama

Reklama