Uznávaný umělec Daniel (Dawid Ogrodnik) žije ve své rodné vesnici na polském venkově. Je silně věřící, svůj vliv využívá k boji za zájmy místních zemědělců a sousedy se cítí přijímán. Daniel je také gay a věří, že LGBT+ komunita a katolická víra nemusí stát v opozici. Bigotnost a strach z jinakosti jsou ale mezi místními stále silně přítomné a jednoho dne vygradují v nečekanou tragédii. Šokovaný umělec chce vesnici umožnit kolektivně truchlit, dovést ji ke smíření a zajistit, aby se podobná událost nikdy neopakovala. Místní komunita se k němu ale obrátí zády a Daniel se propadá do čím dál větší samoty. Bezútěšná situace ho vyburcuje k radikálnímu a kontroverznímu uměleckému gestu, které k němu a jeho vesnici připoutá pozornost celé země. Drama natočené podle skutečného příběhu umělce Daniela Rycharského vyniká vysokou mírou autenticity, se kterou upozorňuje na bolestivě aktuální témata. (Queer Kino)

cinemafil

Film se  mi líbil. Poláci většinově katolíci se nebojí kontroverzních témat (Corpus dei).  Gay z katolické komunity  v pohodě,  máš tam i svýho kluka. Ale když  se kvůli šikaně oběsí lesbická dívka, je všechno jinak.   Jsi vyvrhel a  na pokraji lynče. Syrový pohled na  polský venkov a  morálku věřících.  Kněz jen rozdmychává nenávist.  4**** ()

Don Martini

drama / Polsko / 2021 / 90 min Jeden z nejúspěšnějších polských filmů posledních let. Film je oceněný hlavní cenou na Festivalu v Gdyni, je natočený podle skutečného příběhu gay umělce a aktivisty Daniela Rycharského. Datum konání: 29. 1. 2023 začátek od 17:00 Místo konání: Kulturní dům, Postřelmov Typ akce: kino-film Organizátor: Kulturní dům Postřelmov Plné vstupné: 110 Kč ()

rigby

Docela jsem se těšil na solidní film. Ano, nebylo to špatné, ale pro diváka to zase tak silný zážitek nebyl. Z tématu toho šlo dostat víc, než se autorům podařilo. A to mám polskou kinematografii rád. ()

PTuranyi

Dobrá dráma s naliehavým odkazom a zároveň správou o stave spoločnosti a nenávisti voči LGBT ľuďom. Produkcia je dobrá, ale na samotnú dramatizáciu nekladie veľký dôraz a necháva tak viac vyznieť emóciám a pocitom hlavného hrdinu, ktorého náboženské cítenie je skutočne silné. Balansuje síce na hranici pátosu, ale našťastie doň neskĺzne. Herci hrajú celkom dobre, takže im nemožno vyčítať zbytočný pátos či afekt. 75% ()

hanca.uh

Pokrytectví v katolické víře (nejen té polské) a některých lidech na venkově (opět nejen) aneb jak se z "vůdce a miláčka" davu stane vyvrhel.....děj k tomu směřoval, ale i tak to bylo silné téma. Kamera super výztižná a teda naprosto mě dostala bravurní role Daniela - Dawid Ogrodonik = hodně charismatický týpek. Dávám plných 5 * (nejen za ty Danielovy vousy:-)) ()

jigsaw44

Daniel je gay, a ešte k tomu aj buzerant a to navyše v Polsku, ktoré je silno krestanské. A kedže Boh nemá rád buzíkov, LGBTQIA+ a dalších 68 pohlaví, tak z toho vznikla táto dráma. ()

dodanek

Další rok, další filmovka, další neskutečná pecka Dawida Ogrodnika. Tentokrát mrazivé obrazy z vesnice, kde má život vlastních LGBTQ+ dětí menší cenu než prase domácí... ()

caerol

Můj šálek kávy to teda nebyl, nelíbilo se mi herecké ztvárnění, ani příběh mě moc nezaujal, ale pro Lgbt skupinu mám pochopení a věřím, že to v životě mají těžké a mnohdy se setkají s velkým nepochopením. Dávám 3*, protože jsem proti jakékoliv diskriminaci. ()

marcel5

Těch viníků, těch by se našlo. A možná kdo je bez viny... Polské filmy jsou drsné, dokáží šokovat, a to zejména v takových tématech. Daniel to nesl těžce, ale ještě víc po nepochopení a nepodpoření. Nenazval bych to samotou, ale bojem proti všem. A ten je náročný. Co se týče hodnocení, u filmů podle skutečné události je to trochu problém, většinou nejde o výborný příběh a nebo je to něco šokujícího jako tady. Natočené pěkně, pěkná atmosféra jasně náladu dokreslovala. Čekal jsem víc řešení s církví. ()

makoviceee

Moc casto hodnoceni mimo udeleni hvezdicek nepisu. Tady ale chci a musim. Malokdy pustim slzu u filmu, tady se stalo. Dawid Ogrodnik i jeho Daniel Rycharski me chytli za srdce. V usich mi jede ve smycce Jezioro szczęścia a v hlave mam veci a fotky Daniela Rycharskiho, co mi pri zaverecnych titulcich stihl vyhodit google… Bylo to smutny, hluboce lidsky a ja… placu. ()