X

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

HAL

Zábavný exploitation. Bohužel ne sexploitation, navzdory tématu tu toho explicitního sexu moc není, žádné full-frontaly, a ta nejhezčí holka dokonce leze do postele v podprsence. Tragické. Lepší je to se zábavným násilím s originální premisou a neméně originálním, byť velmi očekávaným vyvrcholením. A k tomu velmi chytré tematizování doby vzestupu porna v sedmdesátých letech které se prolínalo s novovlnou dominancí avantgardních umělců. Režisér ve filmu je vyloženě jak Andy Warholl z výprodeje - Warholl tehdy točil víceméně stejné umělecké porno jako co ten zkouší tady. Jen Andy to naštěstí nezkoušel ve vidláckém zapadákově plném krokodýlů, a pošahaných dědků s brokovnicí a nadstandardně vybaveným sklepem. Mezi slashery je tohle dílko milované produkční společnosti A24 jedním z nejlepších. 8/10 ()

Cappuccino

Originálny slasher, v ktorom hlavní hrdinovia nie sú iba obyčajnou partiou pozostávajúcou z hororových stereotypných charakterov. Chvíľu síce trvá, kým si na jednotlivých členov filmového/porno štábu zvyknete, ale takmer určite vám niektorí z nich sadnú. Väčšina z nich je vykreslená (na pomery žánru) pomerne dôkladne, a tak si k nim o to ľahšie vytvoríte vzťah. Aj keď som sa zo všetkých najviac tešil na sympatickú Jennu Ortegu, ktorá bola jedou z hlavných hrdiniek posledného Vreskota, najviac som si užil svojskú Miu Goth a na prekvapenie aj Kida Cudiho. Ortega naopak patrila medzi najmenej výrazných hercov. Dialógy nenudia, vraždy sú zábavné a záporáci poriadne slizkí (aj keď príliš OP, ale okej, je to horor). X veľmi sviežim spôsobom vzdáva poctu slasherom z 80. rokov, prezentuje ich vo veľmi príjemnom novodobom kabáte a ani v najmenšom nešetrí krvou. Za mňa spokojnosť. ()

TheEvilTwin

Že nejde skloubit retro slasher, romantický příběh o lásce v důchodovém věku a porno najednou? Omyl. Ti Westa jsem v hledáčku nikdy až tak neměl, ale zde mi sednul nádherně a já mám jen kousek k úplné spokojenosti a pětihvězdě. Už samotný nápad o pornoštábu točícím filmy pro dospělé ve vidlákově je celkem lahůdka a když se k tomu přidají nasraní psychopatičtí důchodci a spousta krve a humusu, je vyhráno. Budovaná atmosféra je od začátku perfektní, funguje skvěle vizuálně i hudebně, a to jen aby ve druhé části mohli tvůrci rozjet naprostou šílenost. Postavy jsou celkem šikovně představeny, a tak s nimi divák o to víc prožívá a o to víc s nimi trpí, “záporáci” jsou slizcí, hnusní a nechutní a musím říct, že prvek “disgusting starých lidí” zde funguje na výbornou a takhle intenzivní vnitřní nechuť a strach jsem už dlouho nepocítil. Dočkáme se nahotinek, prostřelených hlav i bizarností, nad kterými budou slabší povahy zavírat oči, a kdyby šli tvůrci do gore ještě odvážněji a odpustili by si některé klišé z hlediska chování postav, pálil bych plnou pětku. Z výsledku jsem ale i přesto spokojen, jak už dlouho ne. Málokterý film tak umně kombinuje tolik prvků, které dělají jednoduše dobrý horor a legendy o potenciálním hororu roku opravdu nelhaly. ()

JohnnyD

Nie je to také autentické retro ako The House of the Devil, ale aj tak je Ti West späť vo forme! X umne kombinuje retro komédiu o nakrúcaní porna s klasickým 70s hixploitation, má to výborný vizuál a strih, dobrý soundtrack a sympatický casting (Martin Henderson dáva taký texaský prízvuk, že by sa za neho nehanbil ani Matthew MacCounaughey). To zamaskovanie Mii Goth je trochu overkill (stará herečka by bola desivejšia), ale beriem to všetkými desiatimi, lebo tým pádom je ustlané pre luxusnú trilógiu o sláve a šialenstve v hlavnej role s maniakálnou Miou. ()

Davies182

Pět let. Přesně tak dlouho trvalo, než se někdo povolaný konečně rozhodl inspirovat se sedmým dílem herního Resident Evil, a natočil nechutný buranský horor ze strašidelného domu a jeho bezprostředního okolí. Sice bez logických hádanek, černočerné plísně a jiných vědecko-fantastických prvků, ale tyjo, je to tam! Díky, pane West. ()

• Brittany Snow v jednom z rozhovorov hovorila o natáčaní nahých scén: "Myslím, že sme si veľmi verili, pokiaľ ide o naše postavy a časť nahoty vychádzala z tejto sebadôvery, ktorú naše postavy vyžarovali. Pripadalo mi to takmer nevyhnutné, pretože nielenže sme nakrúcali porno, ale naše postavy by sa v tom cítili veľmi dobre." Snow povedala, že film "bol cvičením v tom, aby som sa cítila sebavedome, pokiaľ ide o moje telo. Bola som na seba dosť hrdá." (molcan2)
  • Natáčelo se na Novém Zélandu. (Kudly4)
  • Muž nájdený v suteréne je ten istý ako ten na krabici od mlieka hľadaný ako nezvestná osoba, keď si Jackson (Kid Cudi) z neho odpije. (Arsenal83)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení