Divoké pivo je klasická česká komedie o privatizaci malého jihočeského pivovaru. Vřadě komediálních situací se zde setkávají dobří čeští policisté s mafií, poctiví občané s podvodníky. Úsměvný příběh, který samozřejmě nepostrádá milostnou zápletku, významně ovlivní pohádkové bytosti, které se náhle vynoří z dávné minulosti. V nové české komedii hlavní dvojroli vytvořila Markéta Hrubešová. (oficiální text distributora)

Gekacuk odpad!

Tenhle film by se na žebříčku nejhorších českých filmů všech dob jistě umístil velmi vysoko. Na filmu není nic pozitivního. Vše je špatně - příběh, scénář, kamera, pitvořící se figurky.... Jestli to našim výborným hercům stálo za to, hrát v takové hrůze. Jára Kohout představoval naprosto nadbytečnou postavu a neměl co hrát. Podobně také Venclík a Kostelka. Autorům nelze upřít snahu kritizovat pivatizační skandály 90. let, ale výsledný produkt je trapný. ()

martins

Nejlepší na filmu je nahá Hrubešová, přes solidní herecké obsazení Lábus, Vladyka, Sovák, Jandák a spol. Bohužel slabotina a totální blbost. Směsice historie a současnosti, vše točící se okolo privatizace místního pivovaru, do kterého zasáhne Dobromila poctivá žena ze středověku, která vinou horlivosti policejního zásahu v bývalé katovně uvízne v naší době. V menší roli i šéf podsvětí Mr.Jonák. ()

waits

Anotace nelže. Skutečně jde o klasickou českou komedii, ovšem nutno dodat, že pouze v kategorii privatizačních filmů 90.let a i tak jde o slušný bizár. Divák, který film dokouká si nemá na co stěžovat, už první záběry na flašinetáře a Nepraktovy kresby naznačí dostatečně, o co půjde. Milovník dekadence si skutečně užije, k vidění je poměrně nabité obsazení v jedné trapné scénce za druhou, lehce nad vodou se drží policisté Vladyka,Poloczek, ale jinak nikdo moc nepomáhá, obzvlášt podivně vyznívají výkony strýčka Jedličky nebo Jaroslavy Hanušové. Osobně mám na 90.léta hodně hezký vzpomínky, takže se dívám na všechny ty tehdejší pokusy s jistou shovívavostí, ale i tak se nemůžu ubránít jistého pocitu lítosti, že třeba Jára Kohout nebo Jiří Sovák byli hozeni do stejného filmového pytle jako kriminálník Jonák (jeho angažování ve filmech ukazuje, že doba byla neuvěřitelně svobodná a zábavná, ale i nevkusná a zoufalá zároven).A chudák skladatel Šust, vedle Panelstory mít v seznamu tohle.. O tom, že kriterium pro výběr hlavni postavy byla ochota svléknout se a ukázat (pěkná) prsa nepochybuji ani vteřinu. Tím směrem se taky měl producent filmu vydat - vynechat děj a celou tu nepovedenou satiru a natočit s Hrubešovou čistou pornografii s prostřihy na pivovar. Film by místo Plyšového lva sklidil komerční úspěch a dnes by to byla ozdoba Pornohub. Škoda. ()

cariada

Další porevoluční "klenot" naší filmografie , který zůstává možná neprávem v zapomnění, určitě by se alespoň občas mohl někde objevit. Je to stejná sorta filmů jako -Ještě , větší blbec než jsme doufali, Trhal fialky dynamitem, Kanárská spojka, Playgirls či Nahota na prodej, některé se celkem hrají, ale většina zůstala v zapomnění. Je to hrozná kravina, ale určitě možná lepší než Trhala fialky... herecké obsazení je skvělé, ale hodně zvláštní, třeba kontroverzní mafián Jonák, tu hraje sebe pod jménem Jonáček, ale ten jeho písklavý hlásek se k němu vůbec nehodí. A nebo strýček Jedlička toho vyhrabali kde, či A. Bubeník. Zajímavost je určitě obsazení prvorepublikové hvězdy Járy Kohouta. Hrubešová a její kozy, to je asi to nej na celém filmu. Některé hlášky jsou docela vtipné. Já se na to po letech rád podíval. ()

Pitryx odpad!

Asi mi unikl návod, kdy a u čeho se smát. Postav jak naděláno, ale celkově nic moc. Ani můj oblíbenec pan Sobota se neprojevil, pokud bylo v čem. Napoprvé jsem to nedokoukal do konce. Nyní po letech jsem to zkusil podruhé a bylo to neuvěřitelná nuda. Musel jsem to jet nadvakrát, protože naráz jsem to prostě nedal. ()

• Samostatnou kapitolou filmu bol jeden z prvých pražských "mafiánov", Ivan Jonák (Jonáček), ktorý vo filme hral vlastne sám seba. Neustále pri sebe mal svoju milenku, bol ovešaný zlatom a jazdil vo svojom vlastnom veľkom Mercedese. Pol roka po dokončení filmu bol odsúdený na osemnásť rokov za nájomnú vraždu svojej manželky. (Raccoon.city)
  • Režisér Muchna si pivo z miestneho pivovaru, kde sa natáčal film, tak obľúbil, že si objednal od nich pivo do svojej reštaurácie v stredných Čechách. (Raccoon.city)