Kultovní anarchisticko-punková hippie groteska pojednává o každodenním životě čtyř „studentů" v Londýně počátkem 80. let. Zbabělý revolucionář Rick (Rick Mayall), urvaný punker Vyvyan (Adrian Edmondson), bolestínský hippie Neil (Nigel Planer) a uhlazený Mike (Christopher Ryan) si pronajali barák na kraji Londýna a intenzivně ho vybydlují. Krutě zacházejí se svým domácím (Alexei Sayle) – a on krutě zachází s nimi. (Česká televize)

Joll

Miluju Britcomy, trpaslík ,Partička IT, Office, Jistě pane...,černá zmije, ale toto mě opravdu neoslovilo ani náhodou, přehnané špatně hrané a nevtipné.Tohle hodnocení kolem nějak nechápu:)Každopádně mě se to do vkusu vůbec netrefilo a to 2 hvězdy jen z úcty k Britcomům bejt to produkt jiný země dám jen 1:( ()

gudaulin

Počátkem 80. let už provětraly britská studia takové seriály, jako byly Monty Python's Flying Circus, The Goon Show nebo produkce Spikea Milligana, takže jejich následovníci to měli výrazně lehčí a vedení televizních studií se rozhodlo zacílit na mladé publikum a přijít s něčím opravdu alternativním, takže vznikl ten nejujetější sitcom Mladí v partě o čtyřech rádoby studentech s radikalismem a pozérstvím v krvi. Tradiční sitcomová nadsázka se tady dostala na samou hranici svých možností, dál už jít zkrátka nelze. V podstatě chybí nějaká dějová linka a každý díl se tříští do řady absurdních výstupů a více či méně vtipných gagů a hlášek. Jako každé dílko, které se pohybuje na hraně a mapuje dosud nepoznané, i tady se najde celá řada scén, které bych označil spíš za omyl, a úlet za hranice trapnosti. Ta část, která se inspiruje absurdní nadsázkou Monty Pythonů, ve mně celkem rezonuje, ta část, která staví na odiv škleby a la Johny Rotten a punkovou estetiku hnusu, je mi spíš protivná. Celkově je to nevyvážené, na druhou stranu třeba po hudební stránce, kdy se pravidelně v každém díle objevila nějaká oblíbená nekonformní hudební skupina, je to pro určitou věkovou skupinu a pro příznivce alternativní hudební scény velké plus. Celkový dojem: 50 %. ()

cherita odpad!

Nehorázná blbost, a to mi anglický humor rozhodně není cizí - tedy aspoň nebyl, dokud jsem neviděla tohle. Vím sice, že český dabing může britcomu ublížit víc, než cokoli jiného, a taky vím, že dva a půl dílu je trochu málo na objektivní názor, ale já vám na objektivitu kašlu. Důvodem, proč jsem s touhle magořinou ztrácela čas, byla stejně jen slibovaná přítomnost Hugha Laurieho, Stephena Frye a Emmy Thompson. Jakmile jsem zjistila, že se všichni tři objevují v jediné scéně, která se navíc dá dohledat na youtube, s úlevou jsem to přestala sledovat. ()

PanCitron

Kdysi dávno jsem viděl asi dvě epizody tohoto seriálu a přišlo mi to děsně nevtipné. Teď jsem tomu dal druhou šanci a v zásadě to nebylo tak zlé. Bourání čtvrté stěny, bizarní momenty a šance, že se může stát absolutně cokoliv mě docela drželi u obrazovky, i v momentech, kdy některé postavy byly opravdu otravné. A tím otravné myslím hlavně to neustálé křičení mezi Vyvyanem a Rickem, které se postupně dost omrzelo a začalo být místy dost nesnesitelné. Finále vcelku povedené. Cliff! oblíbené díly: 1x04 - Bomb, 2x04 - Time ()

mydlo

Po zkouknutí prvního dílu sem nevěděl,jak se,a jestli se vůbec nějak k tomuhle vyjadřovat.Po zkouknutí dvojky jsem se ,ani nevím proč k jedničce vrátil,a už sem v tom.Těžko tohle zaškatulkovat,ale mě to dostalo.Trpaslík je Trpaslík,a Mladí v partě jsou Mladí v partě.Určitě si můžou spokojeně žít vedle sebe. ()

• V této epizodě živě zahraje kapela Radical Posture svou píseň „Doctor Martin's boots“. (Epistemolog)
  • V této epizodě živě vystoupí kapela Dexy´s Midnight Runners se svou skladbou „Jackie Wilson said“. (Epistemolog)
  • V této epizodě živě vystoupí kapela Rip, Rig and Panic se svou skladbou „Buffalo stance“. (Epistemolog)