Někdo klepe na dveře

• USA Knock at the Cabin (více)

Rodinná dovolená v chaloupce utopené v lesích, daleko od veškeré civilizace, probíhala skvěle. Než se na jejich prahu objevili ti čtyři. Vypadají jako členové šílené náboženské sekty a snaží se nebohým dovolenkářům vysvětlit, že svět, jak ho znají, skončí, pokud ho právě oni nezachrání. Nechtějí po nich vlastně nic složitého. Stačí, aby se mezi nimi našel dobrovolník, který pro spásu planety ochotně udělá to, co by nikdo dobrovolně neudělal. Zní to šíleně, že jo? A když k tomu přičtete, že čtveřice zvěstovatelů se skutečně chová jako naprostí magoři, kromě argumentů sahají tu a tam i k násilí a barvitě líčí nejrůznější apokalyptické vize, je jasné, že ten, kdo jim uvěří, by musel být stejný blázen jako oni. Jenže zatímco zpočátku v členech terorizované rodiny ani náznakem nehlodá semínko pochybnosti, události postupně nabírají takový spád, že je otázka „A co když je to pravda?“ čím dál relevantnější. Najdou sílu učinit neuskutečnitelné? Pokusí se osud oblafnout? Nebo se z nich už taky stávají šílenci jako ti samozvaní jezdci Apokalypsy? Jsou to otázky, ze kterých mrazí. A připravte se na to, že z odpovědí bude mrazit ještě víc. (Cinemart)

Los_Angelos

Shyamalanův sešup dolů. Hodně to připomíná jeho další blbost, Stalo se. Tohle je vlastně stejný. Stalo se (nebo spíš stane se) něco, o čem ví jen ti nejpovolanější ... ale platí to, co řekl jeden z tátů: "Jste jenom magoři, co se dali dohromady na internetu". ....  Už jsem tu hůl nad M.N.S. zlomil, na další film se netěším.  P.S. Ty detaily obličeje přes celý plátno byly zajímavý jen chvíli, pak už jenom otravný ...  Viděno v kině, nepomohlo. 35%. ()

Kushina

Ten film se zdál být jako totální sračka v rámci naprostých fanatiků, když vám jsou ale dávány jasné důkazy v TV live, říkáte si, že to je pořád jen bouda, nevěříte něčemu napřirozenému, ale když už začnou padat letadla i kolem vás, tak se ve vás něco pohne, říkáte si, že tolik náhod prostě existovat nemůže... A pak učíníte rozhodnutí, o kterém jste si mysleli, že ho nikdy v životě nebudete muset učinit. 60% ()

veverysiak

K štvrtej hviezde tomu niečo málo chýba, možno viac presvedčivosti v konaní a výrazoch dvoch homopartnerov, možno slabšia gradácia napätia, ničmenej Shy znova potvrdil, že je vo svojej kategórii frajer a na jeho nové kúsky sa bude odborná aj laická verejnosť vždy nedočkavo tešiť, nech dopadnú akokoľvek, mne na ňom hrozne imponuje to, že v niektorých svojich výplodoch udržiava obecenstvo v šteklivom napätí, či sa ich predpoklady finálneho rozuzlenia naplnia, alebo ich Shy ešte viac domoce, ani tu nemôžem povedať, že sa mi všetko otvorilo a vysvetlilo, ale preto ho mám rád, takže 70%. ()

Siki10 odpad!

Klasická novodobá americká sračka ve který musi hrát homouši,černí,žlutí už mi to leze ušima tento trend,ale co od amíků čekat...Shyamalane jdi s tím svým kolektivem točit animáky !! ()

Accuphose

Ten námět, vlastně scénář je dost sračka, ale skvěle natočená. Nicméně Shyamalan vždycky přijde s něčím, nad čím je potřeba přemýšlet. Bohužel pro něj musím říct, že realita je přesně opačná, pokud by lidé zemřeli, zanikne celá planeta. A to díky jaderným zařízením, které bychom přestali chladit. Dám dvě hvězdičky, na víc to téma nemá, možná s jiným scénářem. ()

Dr_Berry

Někdo klepe na dveře...a odpovědi to určitě nejsou. Skromný film s velkým potenciálem, který nebyl využit. Aspoň tak mi to přijde. Dave Bautista jako velký pokérovaný fanatik v brejličkách je skvělý a mrazivý. Bohužel to je jediný velký plus na tomhle filmu. Začátek se rozjíždí pomalu a solidně. Začinají se vyskytovat otázky co, kdo, jak, proč. Film by měl začít gradovat, ale nic se neděje. Odpovědi nepřicházejí. Zvraty jsou mdlé a nezajimavé. Závěr se utápí ve své snaze předat poselství se kterým neví jak naložit a pořádného mindfucku se nedočkáme. M. Night Shyamalan se proměnil v režiséra, který ze zajímavých látek točí nezajímavé filmy. Škoda. P.S. Bylo fajn vidět Ruperta Grinta jinak než jako Rona Weasleyho. ()

Kenji

V skratke. Keď to skončilo pýtam sa ženy, či tam v tých záverečných záberoch videla niečo, čo som si nevšimol a spravilo to totálny end twist, že je to celé inak. Žena: Nie. Ja: No tak to bola pekná p*čovina. Dlhšie. Skúsim to čo najviac bez spoilerov v rámci toho, čo dala anotácia. Keď rodinke vbehne na chatu štvorica magorov, že si majú vybrať (rodinka) jedného člena a toho zabiť, inak nastane apokalypsa, tak treba povedať, že úvod bol vcelku fajn, trochu napätia, akcie, ale potom to šlo rýchlo do kytek. Štvorica presviedča členov rodiny aj tým, že im oznámi, že oni im nesmú ublížiť a potom sa budú postupne (štvorica) zabíjať a budú prichádzať smrteľné rany. Rodina odmieta a oni sa zabíjajú (štvorica) Kde je tam nejaké napätie? V podstate som hodinu a pol čakal na to, či to je to čo štvorica tvrdí a čo vidíme v správach pravda, alebo či to bol celý nejaký odrb. Nudná konverzačka v peknej pri jazere. ()

Easykill

Jak by řekl Rimmer z Red dwarf "Šlímane!" V první řadě, chudák dítě. Dva tatínky, hmmm úžasné. Líbí se mi myšlenka home invasion naruby, kdy k tobě naběhbou magoři a začnou se killit navzájem aniž by na tebe nějak extra sáhli. Jenže to je tak vše, tím to končí. Jako vážně? Na dvou "teploměrech" stojí lidstvo? To mě po*er, to fakt nee. Celý to má asi stejně hluboký smysl, jako jejich deep throw. Hezky natočená sra*ka, plná sra*ek. Jedna *, za snaživýho autistu a druhá za vizuál, víc si to nezaslouží. ()

bonovox

Shy vždy vedel vytiahnuť na sfilmovanie nejaký skvelý nápad aj teraz je tomu tak. Príbeh o ťažkom rozhodovaní, obetách za vyššie dobro na odvrátenie globálnej katastrofy je kvalitne gradovany a aj keď neprináša v závere nejaké šokujúce odhalenie aj tak ide o kvalitný film  s patrí k tomu lepšiemu čo tento Ind natočil. Dave Bautista sa do svojej úlohy skvele hodí. Takisto mi tu nevadili ani dvaja oteckovia…70% ()

Ace.A.T.L.

Bylo to takový nemastný neslaný. Vždyck se to snaží našlápnout a rozjet, ale pak se to zasekne a nic. Celkově to bylo nudnější. Potenciál by byl, ale využití na 20%. Škoda. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

TesterX

Pomerne prekvapive jednoduchy a nicim zvlastni snimek. Cekal jsem nejaky zasadni zvrat, ale ten se nedostavil. Ale na jedno skouknuti k rychlemu zapomenuti, proc ne. ()

Vena69

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů od M. Night Shyamalana. Hodně se tady mluví, což je dobře, protože všichni herci v hlavních rolích dostávají prostor. Zasloužený prostor. Jonathan Groff a Ben Aldridge jsou opravdu dobří, ale celý film tahá především Bautista a to už od samotného začátku. Opravdu tady podává neskutečný výkon a dokazuje, že si zaslouží dostávat velké charakterní role. Rupert Grint tady taky docela válí. Příběh samotný pak nabídne několik skvělých momentů a několik důmyslných detailů. Je vidět, že tady Shyamalan jako scénárista odvedl skvělou práci a udělal několik výborných rozhodnutí. Ústřední postavy jsou skvěle napsané a působí lidsky, lze s nimi soucítit. Stejnopohlavní pár se sem dokonale hodí a dává v tomto filmu větší smysl, než by dávala tradiční rodina. (Chlap by se obětoval a žena by zůstala s dítětem - tady jsou ale 2 chlapi, takže není jasné, co se stane.) Určitě se nejedná o žádnou politicky korektní hovadinu, kde by se musely menšiny protlačovat za každou cenu, naopak. Scénárista myslel i na rozdíl mezi divákem a postavami ve filmu - divák ví, že se kouká na film od Shyamalana, a tak nemá důvod čtveřici cizinců nevěřit - postavy ve filmu ale vidí 4 magory ve svém domě. Scénář je však napsán schválně tak, aby i divák zůstal na pochybách. Stejně tak absence brutálních scén tady dává smysl. Do tohoto filmu by se krev prostě nehodila. Po všech stránkách se jedná o velice povedený film, do detailů domyšlený a uspokojivý. 10/10 ()

NikaIn

Mňa to bavilo, začiatok sa trošku vliekol,ale ako náhle padla prvá obeť,rozbehlo sa to.Predstavila som si,čo by som robila keby že sa to stane mne.Tiež by som tomu nikdy neverila, mrazivá predstava. ()

Holly_Molly

Vytřískat se z toho námětu teda dalo víc..Minimálně nějakej pěknej finální zvrat, ale ne. Všechno je už od začátku víceméně jasný a hlavní postavy společně s divákem po první půlhodince nemají žádný pochybnosti o výsledku. Je to tak max ok biblicky symbolickej film, kterej je ale vlastně docela prázdnej a ještě k tomu uměle natahovanej hromadou zbytečnejch flashbacků..Aspoň herci a vizuál jsou ale fajn a to finále nějakou ty slzičku vypotiti dokáže, předevšim ale proto, že je konec vystavěnej jako emoční ždímačka.. ()

kpt_ROCOR

tohle už je těžká haluz a dosti potemnělej námel, nešlo dokoktat do kance (dost dobře nasáklá, filozofující kančí vložka by to snad dala, snad někde v chaloupce stínu upravená kotykou...) ()

DIATOR05

Někdo klepe na dveře je velice zajímavý film. Ono vlastně na tomhle filmu není nic špatného, jediný problém je ten, že to má hodně malý rozpočet. Jedna lokace, skoro žádné CGI, kratší stopáž, méně známí herci (jestli jsou tak pardon), znám jen Dava Bautistu a Ruperta Grinta, kteří to zahráli úžasně. Hudba byla dobrá, drama fungovalo skvěle. Pár nevysvětlených věcí, ale to je vlastně všechno, co bych k tomu řekl. Tento typ filmu jsem nikdy nehodnotil, takže se kdyžtak omlouvám, ale myslím si, že je to velice fajn film. 6,5/10. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback