Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Píše se 20. leden 1942. Je mrazivý den, sněží a nikdo netuší, co se zanedlouho odehraje v domě u jezera Wannsee nedaleko Berlína. Major SS Adolf Eichmann osobně dohlíží na to, aby pohoštění i nápoje připravované pro skupinu očekávaných nacistických pohlavárů byly bez jediné chybičky. V limuzínách s osobními šoféry se postupně sjíždějí nejvýše postavení muži Třetí říše někteří v uniformách SS, jiní v oblecích vládních úředníků, další ve zcela nenápadném civilu. Posledním z patnácti pozvaných je Reinhard Heydrich obávaný šéf hitlerovské policie a říšský protektor. Už ve chvíli, kdy vkročí do vstupní haly, vzbuzuje mezi ostatními hosty zároveň obavy i respekt nejen proto, že má nejvyšší hodnost, ale zejména proto, že sám maršál Göring rozhodl, aby Heydrich svolal tuto tajnou schůzku a vyřešil na ní veškeré podrobnosti konečného řešení židovské otázky. V následujících devadesáti minutách právě tito muži rozhodnou o osudu milionů lidí v celé Evropě. A když konspirační setkání skončí, konečné řešení začíná. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (314)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Ach tyhle dramatické pseudodokumentární >rekonstrukce< historických událostí, navíc s takto >politickokorektně< citlivým a stále z hlediska historických faktů neuzavřeným tématem... Každopádně z pohledu čistě uměleckého je naštěstí tahle >televizní inscenace< inscenována velmi zdařile a tak jí lze poctivě přiznat alespoň to vítězství formy nad obsahem... Snad jen poněkud (jak je už ale bohužel dobrým naším čéesestéváckým zvykem) degradované rádobyvylepšujícím a přitom plochým českým dabingem a vskutku debilním ořezem obrazu z 1,78:1 na 4:3, což v mnoha situacích (většinou dialogy s detailním záběrem na diskutující - a vy sledujete část jakési hlavy hovořící k obdobnému torzu z taktak viditelných úst a nosu společníka) trýzní duši vnímavého diváka pomalu více, než ty absurdní hrůzy, vypouštěné zúčastněnými protagonisty z úst. - - - P.S. Asi to právě na tomto místě vyzní velmi >nekorektně< a cynicky, ale myslím si, že už by mělo konečně dojít k nějaké té Konferenci v Praze, konečně řešící všechnu tu bídu naší (pseudo)veřejnoprávní... :-( ()

Brouk 

všechny recenze uživatele

Lahůdka, na kterou jsem se těšil jak malej kluk, hned jak jsem si přečetl v nějakém TV časáku, že jej uvedou... Jó ČT stoupá na piedestal výš a výš.. ruské (má slabost pro ruský film) pondělky, středy též zajímavé a čtvrtky... -) No, nic.. tento "užvaněný snímek" je hereckým koncertem všech herců... Stanley Tucci? Kdo by to byl řekl po Shall We Dance, že? Sám sobě se divím, že jej spolu s Peterem Stormarem nemám ve svých hercích (to byj rejstřík nej nesměl být omezen na 5)... Árijský plavovlasý K.Branagh je prostě neuvěřitelný...atd atd. Jo!Jo!Jo! - chcete-li, tak ano! Je to úžasný film a věřte nevěřte, po shlédnutí tohoto snímku jsem si pustil ještě "UNTERGANG" (vnitřně jsem musel)... 90%... ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele

Nikdy som o konferencii vo Wannsee nepočul, ani nečítal, čo je pri mojom slabšom záujme o históriu pochopiteľné. Aj keď sa väčšina filmu odohráva v jednej miestnosti, nemusí sa vnímavý divák obávať nudy. V postupnom zjednocovaní stanoviska je možné nájsť vzdialenú podobnosť s filmom Dvanásť rozhnevaných mužov, i keď v jednom prípade rozhodovala reálna moc a v druhom argumenty. U Konferencie vo Wannsee na mňa najviac zapôsobilo, že tam prebiehala diskusia, prezentovali sa názory, argumenty a divák si uvedomoval, že touto takmer akademickou debatou sa približuje dohoda, ktorá bude stáť životy väčšiny európskych Židov. Jedinou drobnou výhradou, ktorú k tomuto zaujímavému filmu mám je, že by sa možno našli herci, ktorí by sa viac fyzicky podobali stvárňovaným osobám. Aj keď by neboli herecky tak na výške ako napr. Kenneth Branagh, Colin Firth a Stanley Tucci. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Kenneth Branagh a smějící se pražský řezník přímo fenomenální, Tucci nebo Firth zaostávají jen o kousek. Obludný film, i kvůli tomu, že si člověk tady nejlépe uvědomí, že všichni tito nacisté byli opravdu jen lidé, kteří kolikrát mohli vystupovat velice elegantně a sympaticky. A pak se zaposlouchá do toho, o čem diskutují. A ochladí se. Scéna "spravedlivého" hněvu Stuckarta v podání Firtha, který prosazuje právní řešení věci, je nezapomenutelná a mrazivá. Stejně tak jako "jednotky". ()

Disk 

všechny recenze uživatele

U tohohle filmu není možné projevovat nadšení. To, co tam zazní, je hnus největší. Herci jsou výborní, a proto z jejich chladných výkonů čiší obrovský chlad. Ze samého Kennetha Branagha jde strach, když bez emocí pronáší ty strašné věty. Sledovat tenhle film právě v den 80. výročí téhle děsivé události je ještě více znepokojující, než si je člověk ochoten připustit. Pokud jste z Konference ve Wannsee nadšeni, máte nějaký problém, který byste měli urychleně řešit. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (16)

  • Když Reinhard Heydrich (Kenneth Branagh) přilétá na konferenci, jsou na křídlech jeho letadla vidět svastiky. Výsostné označení německých letounů však tvořily trámové kříže, svastika se vyskytovala pouze na směrovém kormidle. (p3tris)
  • Jelikož se nezachoval detailní popis konference, musely být některé detaily (podáváné jídlo, rozsazení účastníků kolem stolu, oblečení jednotlivých postav) vymyšleny natáčecím týmem a nezakládají se tedy na žádném historickém podkladu. (StarsFan)
  • Okrem Berlína a jeho časti, ktorej názov je Zehlendorf (práve na tomto predmestí sa nachádza vila na brehu jazera Wannsee) sa natáčalo aj v Londýne. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama