Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Neuvěřitelné věci se dějí na francouzském královském dvoře! Píše se rok 1782, sedm let před Francouzskou revolucí, a nemorální Colombine, hraběnka de Vache žije a intrikuje v paláci ve Versailles na dvoře Ludvíka XVI. Jejími nohsledy jsou otrlá služebná Lisette a sluha Bouffant. Donášejí královně Marii Antoinettě, všemožně se snaží pokořit hraběnčinu úhlavní nepřítelkyni, madam de Plonge, a v rámci svých intrik se neštítí ani vraždy. Vůbec netuší, že dekadentnímu dovádění francouzské aristokracie už brzy učiní přítrž Velká Francouzská revoluce. (Česká televize)

(více)

Recenze (48)

Drom 

všechny recenze uživatele

Ha, konečně vyplulo napovrch, z jakého blázince vražedkyně Helen Mucus utekla. Verzatiles! A vzala s sebou i svou neméně vtipnou sekundantku maskovanou za velikonočního králíčka. Nechytáte se? Ani když napíšu, že Trevor si nedá čaj, protože je v kostele? Nicméně i tak tu máme typicky britsky ujetou sérii z prostředí královského dvora předrevoluční Francie, kde o kecy, často s narážkami na promiskuitu, a absurdní situace povětšinou není nouze. Problém jsou totiž někdy dost nevyrovnané scény v rámci dílu, jedna má slovní výměnu napsánu skoro geniálně, další naopak poněkud mdlé dialogy s jednou či dvěma dobrými hláškami. A někdy lze nachytat střih na drobných chybách. Český dabing je vynikající a bavil mě i o trochu víc, než originál. Ve výsledku tedy příjemné překvapení za čtyři trochu slabší hvězdičky. ()

bittersweet 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem se tak nebavila, jako při sledování tohoto seriálu. Člověka skoro mrzí, že je jen šest epizod, ale na druhou stranu se tak zaručí, že některé gagy se nestanou opakováním otravné. Většina vtipných situací vzniká střetem světa hraběnky de Vache, která si žije v takovém luxusu, že ani nepotřebuje chápat, jakým způsobem funguje klika u dveří, s realistickým světem služebné Lisette, která pochází z běžného lidu. Epizoda The Portrait je asi nejlepší, ztvárnění de Sadeho a malířky Vigée Le Brun s rukama od barev jsou dokonalá! Epizoda The Royal Command Performance se evidentně nechala inspirovat dobovými karikaturami módních trendů a dovedla je k absurdní dokonalosti, kdy bylo třeba i dveře probourat, což se sice s každou novou vyšší či širší módní vlnou opravdu dělalo, ale věřím, pevně doufám, že ne takto. V tomto díle se nakonec dozvíme i jak to doopravdy bylo s ikonickou větou francouzských dějin "Let them eat cake!" ()

Reklama

pabulator 

všechny recenze uživatele

Výborný britcom se značně černým a zvrhlým humorem a perfektním českým dabingem škoda že o tomhle skvostu neví moc lidí. "Dobrý jitro tak sem slyšela,že markýz de Sade zase uprchl ze žaláře. Víte ,že sem spala v sousední komnatě? Mohla sem to být já surově svedená s prasečím měchýřem přes hlavu. Z bujarých večírků už to znám taky" Prostě klasika není co dodat. ()

Blois 

všechny recenze uživatele

Tak do tohoto seriálu jsem se zamiloval. Narazil jsem na něj úplnou náhodou a zprvu jsem se vyděsil, co je to za parodii na Marii Antoinettu. Nakonec jsem byl ale nadšen. Dawn French a Jennifer Saunders jsou dokonalé a snad se nejde nesmát. Dokonce i český dabing od Nadi Konvalinkové a Jaroslavy Obermaierové je vynikající. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Existenci seriálu jsem zaznamenal, když jsem náhodou narazil na nadšený komentář přirovnávající sérii ke zdařilé Černé zmiji. Navnaděný jsem si pustil první díl a setkal jsem se s přímočarým laciným humorem, místy skutečně hrubozrnným. Rychle mě přešla chuť pokračovat ve sledování, protože ke kvalitám Černé zmije se to nepřibližuje ani vzdáleně. Lechtivá témata se dají zvládat, aniž by bylo nutné sklouzávat k vulgaritám, jen to chce cit, schopnost včas se zastavit a pouze naznačit, hrát si se slovy a se situační komikou. Pravdou je, že i výše zmíněná Černá zmije se celou první sérii hledala, tak špatná ale nebyla nikdy. Za první díl dávám celkový dojem 25 % s tím, že je docela dobře možné, že bych ještě hvězdičku v pokračováních nakonec našel. Ale existuje spousta lepších děl, tak nač s tímhle ztrácet čas... ()

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

  • V této epizodě hraběnka vyčítá Bouffantovi, že jeho povinností rozhodně není to, co dělal před 3/4 hodinou (byl u svého milence v Paříži). Stefan Zweig však ve své biografii o Marii Antoinettě popisuje, že cesta z Versailles do hlavního města trvala kočárem 2 hodiny, svižnou chůzí pak nejméně 6 hodin. (stefji)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno