Bez východiska

• USA No Exit

V napínavém thrilleru Bez východiska uvízne mladá žena Darby Thorneová na cestě za nemocnou matkou ve vánici a je nucena zastavit na dálničním odpočívadle se skupinou neznámých lidí. Když v zaparkované dodávce narazí na unesenou dívku, musí bojovat o holý život, aby zjistila, kdo je únosce. (Disney+)

KolarikKing

Určitě zajímavý kousek, který stojí za zhlédnutí. S hororem to nemá nic společného, ale jako napínavý thriller to funguje. Sice to nepřichází s ničím novým, ale utíká to, má to atmosféru a nabídne to i dva zajímavé zvraty. Na druhou stranu se tu objevuje spousta nelogických momentů. Ve výsledku se ovšem jedná o lehounce nadprůměrný thriller. 6/10 ()

SpicyNugget

Darby uteče z léčebny, kde se dostala kvůli drogám, jelikož její maminka je v nemocnici. Cestou narazí na vánici a policista ji pošle do jejich návštěvního centra, aby tam s dalšími čtyřmi lidmi vánici přečkala. Všimne si, že v jedné dodávce na parkovišti je svázaná malá holčička. Musí zjistit, kdo z těch čtyř za to může a musí holčičku zachránit dřív, než bude pozdě… No, nezaujala mě tupost Darby a té druhé ženské. Naopak Ed, Lars a Ash mě potěsili, skvělé výkony. Prostředí opuštěné budovy ve sněhové vánici bylo fajn, strašidelné. Finální zvrat byl luxusní. Konec super, jen se k němu prokousat… ()

Kushina

Fajn thriller, u kterého jsem nenašel nějak více režisérských vad (za což respekt, většinou to jimi srší o 106). Jinak příběh jako takový nebyl špatný, jen herci občas byli až moc béčkový a konec u hotelu moc urychlený. Ale co už, jako odpočinkové béčko na dobrou noc to nebylo špatné. 55% ()

Ronkar

Naprosto pohodovej béčkovej flák. Výchozí zápletka s nalezením svázaný holky v dodávce na odlehlém místě s partičkou cizinců je hodně dobrá. Mám rad tyhle thrillery na jednom místě, ze kterého není úniku. A obyčejný hrdiny, kteří se najednou musí vypořádat s extrémní situací. Brzy je však jisté, že tady se na hru "kdo to udělal" nepojede a místo toho se velice rychle věci hnou vpřed a začíná boj o přežití. Nevím, jestli je to dobře, protože díky tomu se vytratí budované napětí, které není špatné. No Exit má rozumnou stopáž, děj je svižný, úderný, a najde se i pár fajn twistů. Akce taky ucházející. Brutalitou se nakonec nešetří. Není to sice žádné gore, ale než naskočí titulky, dostane hrdinka řádně nakopáno, jak to má ve správném surival-thrilleru být. Jasně, realističnost je až na druhé koleji, občas je to hloupé a místy přepálené. U podobnýho žánru se to ale snese. Jediný co bych vyměnil byla hlavní herečka. Ne že by to neuhrála ale není moc sympatická a objektivně se o ní dozvíme prd. Jednohubka, která zabaví. ()

Ace.A.T.L.

Nic novýho pod sluncem. Jen se to tvářilo, jako inovace. Ale je to mdlý, předvídatelný a rozhodně ne něco, na co se kouknout znova. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

Maraboy

Mám rád filmy odehrávající se v zimě, celkem dobrý thriller s dobrou zápletkou, ovšem trochu průhlednou, ocenil bych více, kdyby to nebylo tak předvídatelné. Mohlo to být brutálnější, bez happy endu a klišé, ale takhle. 55% ()

Tr0nic

Keby som nečítal knihu, tak je to lepší priemer. Takto však každá scéna pôsobila polovične a stále mi niečo chýbalo. ()

kyblik2

Napodiv veľmi slušná jednohubka. Podľa tunajších komentárov som nič extra nečakal. Ale atmosféra fajná, zápletka fajná a celkovo to dávalo to hlavu a pätu. Videl som v lepších thrileroch viac nezmyslov. Takže za mňa cez 60%. Nenudil som sa ani chvíľu. ()

Monyfik

Film plný nelogičností a hlavně nesympatická hlavná "herečky", ale stačí si dát lajnu a jste hrdina. Je smutné, že v dnešní době všech multi kulti obsazování je na celém filmu nejsympatičtější černoch (Dennis Haysbert), jedna hvězda za něj. ()

Stinger78

Komorní záležitost o skupince lidí, která ve sněhové bouři skončí v nějakém turistickém centru. Hlavní hrdinka objeví v jedné z dodávek spoutanou holku a rozjede se akce. Samozřejmě nikomu nejde signál (WTF, to jako v Améru trochu foukne a GSM sítě jdou do háje? Jako net bych pochopil, ale i komplet volání? Zlatí operátoři v ČR :-D ). Dostaneme nějaký ten zvrat v ději, závěr se rozjede do slušného tempa, ale hororem bych to nenazval. Každopádně příjemné překvápko. ()

Grázl83

Atmosféra i napětí dobré, bohužel ten konec to zase celé zkazil. Proč tam vždy musí být tolik klišé a blbostí. ()

Sopholojong

Priemerna "Hulu bachorcicka" typu rovnice = rehab - utek - "vanice" - opusteny hotel - hra na macku a mys - lacny(e) twist(y) - krvavy happyend. Taketo skvosty v devatdesiatych rokoch putovali rovno na regale pozicovni, alebo obchodov. Klincovacka, extrakcia samotneho klinca zo zapastia a zasah do hlavy jedine potesili. A ohyzdu Dale Dickey som uz dlho nevidel v niecom hrat. Ta ale herecky z toho vysla najcestnejsie. 5/10 ()

Chicharron

Tak film určitě nepatří do žánru horor, je to IMHO čistokrevný thriller, kde se v kuse "něco děje" a děj se posouvá slušným tempem vpřed a prakticky nenudí. Jediný, kdo mi tam neseděl, byl Lars, prostě debil od přirození, spíš k smíchu, než aby budil nějakou hrůzu... ()

drkaldj

I když mě film bavil, trpí klasickými klišé scénami. Celkově chování a uvažování postav, je v některých případech viditelně nelogické (při pokusu dostat se do budovy, ani jednoho nenapadlo místo zapálení použít ten vchod z dámských záchodů?). ()

danny70

Strašně nesympatičtí klaďasi a celkem sympatičtí záporáci. Jak oni to dnes ty filmy dělají? Co s takovým filmem? ()

mlock

Scénáristé udělali tolik zvratů, až z toho vytvořili úplný zvratek. Přitom 3/4 filmu vypadalo na 3*, ale v závěru se nakupilo tolik nesmyslů, že ho to totálně pohřbilo. ()