Enid (Thora Birch) a Rebecca (Scarlett Johansson) práve dokončili strednú školu a lomcuje nimi puberta. Miesto vo fast-foodovej americkej spoločnosti si hľadajú bombardovaním okolia uštipačnými hláškami. Navyše majú depresiu z toho, čo ich čaká. Budú si musieť nájsť nudnú prácu, čakať na prvý románik. Kým Rebecca sa zamestná v miestnej kaviarni a začne si šetriť na byt, Enid je bližšie flákanie sa s neurotickým romantikom Seymourom (Steve Buscemi). Skúška dospelosti je za dverami - obe majú čo robiť, aby si obhájili svoje identity, splynuli so "systémom" a pri všetkých osobných zmenách zostali stále priateľkami. (POMO)

dzberry

Slušné výkony několika herců a herek v prachobyčejném příběhu o tom, že raná dospělost je sviňa, zvlášť když jste nihilistická postpubertální kravička v sukni, co neví, co sama se sebou si počít, a tak prudí, ničí vztahy a manipuluje. Pche. ()

smatana.sk

Kto v komentároch k filmu píše o "puberťáčkach", nevie, o čom hovorí - 18 ročné ženy predsa dávno majú pubertu za sebou. (V tomto veku sú 4 roky "strašne dávno"). Enid a Rebecca sú adolescentky, - raná dospelosť, ťažké to obdobie, kedy už je fyzicky a psychicky dospelý, avšak sociálne sa len vymaňuje z pozície dieťaťa. Tento film je asi najlepšou štúdiou adolescencie, akú som v živote videl. To nepretržité čiernobiele delenie sveta na "milujem - nenávidím", cool - trápne..., tá možnosť byť vo svojom živote všetkým, čo som schopný si vymyslieť, a sústavné narážanie na obmedzenia "systému", a na ľudí, ktorí sa do adolescentných krabičiek "cool - trápny" rozhodne nezmestia (Seymour). Tento film je skvost, a scény ako prezentácia študentských výtvarných diel, úvodná scéna s prestrihmi televízneho rokenrolu s pohľadmi do domácností, alebo návšteva v obchode s erotickými pomôckami si zaslúžia niekoľkonásobné zhliadnutie. ()

seba

Herecky bezchybne (Birch, Buscemi, Johansson), ale srovnávat to s Americkou krásou? Přeci jenom tady chyběl výraznější prožitek a částečně se vkrádala nuda. ()

ric

Ty dvě baby prostě žeru. Vážně dobré, až na tu druhou polovinu, která nebyla zlá, ale nesedla mi na tom skoro až nevyrovnanost s první půlkou. Ono to byl jistě záměr, aby se děj ubíral tak, jak se ubíral, ale já osobně bych to raději viděl na jiný závěr. ()

NewManicK

Jeden z velmi svojskych filmov, ktory zaujme tym aky je. Steveovi rola skvelo sadla a je doma, Thora ako zaujimave dievca, ktore je vzdy nad vecou a s kamaratkou si zo vsetkeho utahuju svojim vystrednym humorom, na ktorom som sa dobre bavil. Niektore veci si vsak uvedomi az ked je v koncoch a vsetko sa jej zacne rucat. Plne zaujimavych scenok a napaditych absurdit. Pekny film :) ()

Humprt Pum

Film o podivných nevyzpytatelných přátelstvích. Pár famózních scének a skvělé hlavní role. Ujetá psychedelická atmosféra plná křiklavých barev je podtržená dobrou muzikou. ()

lubos.cermak

Filmy tohoto typu mají u mě vždy první místo. Ten nepopsatelný nádech příběhu, který se před Vámi rozvíjí a Vy se pouze v nitru mysli bojíte chvíle, kdy uvidíte závěrečné titulky, protože na takové filmy by se člověk dokázal dívat v jednom kuse. ()

raider.minoo

Ze začátku měla pocit, že chci Thoře a (moji jinak oblíbené) Scarlett dát pěstí - a nakonec své postavy zahrály tak přesvědčivě a upřímně, že jsem jim vše odpustila. A Steve Buscemi byl snad ještě lepší. ()

ellegirl

Názov tohto filmu by mal byť skôr Scarlett Johansson vie hrať asi ako Janko z Dubového. Nechápem, čo za hype má tento film, jediný kto stál za reč bol Steve a ten chlapík, čo hral v klipoch Red hot chili peppers(ak to bol on :D). ()

Florentyna

Kvalitní sonda do hlubin dospívajících dívčích duší - ani se mi nechtělo věřit, že komiksovou předlohu skutečně psal muž :). Velmi vtipný a trefný pohled na životní období, které všichni známe ... Zvláště mě pobavila přehnaná dramatičnost a srandovní dekadence ()

t.b.kat

Nevěřím, nemůžu uvěřit, že něco tak kouzelného jako je tento film jsem přehlédl a neviděl. Film o svérázném přátelství, protkán ironizujícím a nekompromisním humorem, dopadajícím na všechny strany společnosti a který je spíše jakousi obrannou náplastí vnitřně zraněných, jemných duší toužících po lásce a pochopení. Film krásně zachycuje tu vnitřní roztěkanost mladých lidí, hledajících smysl své existence a objevujících tvrdou realitu života. Bravo 5* ()

madam.art

Smála jsem se výborným dialogům, pak jsem se smála míň, pak ještě míň a pak jsem se jen tiše koukala a pořád mě to úžasně bavilo. Herecky skvělé, scénář krásně podivný, ale funguje. Nedám plný počet hvězd, ale ráda se podívám kdykoliv znovu. ()

kubilov

Těch filmů o revoltě nebo o nechuti podvolit se systému se okolo přelomu tisíciletí natočilo docela dost a Ghost World rozhodně patří k těm lepším. Pomalý příběh dvou dívek a jednoho staršího muže, jejichž životní osudy procházejí pořádnou změnou. Thora Birch se docela umně pohybuje na hranici totální divnosti, Scarlett byla dostatečně herecky nadaná už ve svých teen letech a Steve Buscemi dokázal zahrát neurotického zoufalce, kterému zdánlivě celý svět nerozumí, naprosto bravurně. Dokonalý Hipster-Jugend! ()

IvcaKoudy

I used to think about one day.. just not telling anyone and going off to some random place. And I'd just disappear... and they'd never see me again.... ()

Bilky

Horký film o dospievaní. Duchaplne a trefne napísaná predloha citlivo zrežírovaná bez lacných klišé a snahy zapáčiť sa masám. Aj vďaka civilným hereckým výkonom nadpriemerná dráma a výpoveď o trabloch a traume adolescentov. T.Birch bola naozaj "prízračná" ;) 81% ()

david666

Velké překvapení - tento film. T.Birch je zde excelentní. Ať už se to týče hereckého výkonu nebo zajímavého výběru šatů. Její "fuck off" výraz a pohled na svět a okolí mě dostal. škoda, že nehraje v moc filmech (není to asi ten správný hollywoodský typ krásky). Zajímavé je sledovat kontrast se S.Johanson. S. Buscemi je výborný v roli podivína. Navíc i herci, kteří zde mají jen několika minutové (popř. sekundové) výstupy jsou skvěle vybraní a výborně hrají (třeba borec s nunčakama v obchodě známy i z klipů od RHCHP-ten byl výrobný; nebo učitelka v kurzu malování). ()

cheta

Nádherný romantický snímek bez záchvěvu patosu, no není to rarita? A jsou tu přitom klasická témata dospívání: nenávist k rodičům, láska ke staršímu muži, umělecké tendence, punk a pochopitelně absolutní nadhled. Ovšem podáno tak, že kdejaký "dospělák" musí tyto, ač pubertální, pohnutky chápat nebo dokonce schválit. Protože tohle je svět, kde je potřeba vytvářet si přízraky. ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína