Rodinná komedie Marie Poledňákové zachycuje několik týdnů v životě rodiny atraktivní ženy, televizní hlasatelky Magdy (J. Šulcová), jejího, v pořadí již druhého muže (P. Haničinec), a dospívajícího syna (M. Vladyka). Magda je činorodá, energická žena, ne nadarmo jí doma říkají „šéf“. Kromě své profese bravurně zvládá i problémy jiné. Jejím snem je konečně se přestěhovat z malého bytu do vlastními silami vybudované vily nad řekou a stihnout to do Štědrého večera. Ale všechno se nedá předvídat a někdy si život najde své cesty sám. Ať je to náhodné setkání se zajímavým mužem, lékařem (J. Kačer), nebo dospívání syna, jeho první láska i snaha vymanit se z láskyplného leč poněkud těsného sevření matčiny péče. (Česká televize)

Tominni

Kotva u přívozu - Marie Poledňáková se pustila do studie rodiny šéfa (moderátorka Magda - Jana Šulcová) a Bobeše staršího (výborný Petr Haničinec) a Bobeše mladšího (Mirek Vladyka). Magda stále tak trochu něco hledá, rodinu jasně řídí ona......celkově film vyznívá trochu nevýrazně, jako by sám nevěděl, jestli má být spíše komedií nebo dramatem a ta komedie by mu slušela víc, pokud by tam ale k smíchu bylo o dost více věcí. ()

Pitryx

Mně to celé vyznělo jako óda na „práci“ tehdejších hlasatelek. Jako by se bez jejich hlášení o tom, jak se na film dívat zhroutil svět. A vůbec nikdo už mi nenamluví, že neseděla druhá v záloze, ale že musela do akce zrovna hlavní hrdinka filmu. Takže pro mne takto zcela jednoznačný odpad, ale nutno uznat, že občasné hlášky dávaly snímku trošičku „náladu“. A to jako jedné cením. 201301048400/8700 ()

Eire

ale jo dalo sa. Ked nic ine tak verny obraz konca socializmu v cechach... Tomas Holy bol asi lepsi herec nez je Lada aj s hanicincom dohromady, ale zasial som sa PARADOX-ne najviac na tom *Dramatickom* konci. :-D ()

ostravak30

Jana Šulcová jako vytížený šéf a Miroslav Vladyka jako vcelku inteligentní syn, který má fajn rodiče. Líbil se mi jejich vzájemný vztah a ta trojice dohromady mě vcelku pobavila. Vytížená matka nezvládá, když jejího syna přebírá jiná žena a zároveň si vysnila dům, Jana Šulcová to pěkně zahrála. Hudbu dělal Václav Zahradník a já si pořád říkal, odkud ji znám. Byla totiž hodně podobná filmu S tebou mě baví svět. ()

Sekel

Kupodivu zabavnou formou podane tema deti a rodicu a starnouciho paru. Zivotni role Petra Hanicince v roli lidskeho a moudreho nevlastniho otce, Jany Sulcove v roli matky jdouci vsemi prostredky proti pranim sveho syna, protoze prece ona, jako matka vi, co je pro nej nejlepsi a mlady a velmi naivni syn Mirka Vladyky jsou uveritelnymi postavami rozehravajici tuto komedii, ktera je na misto a dobu vzniku necekane nadcasova. Jako bonus dvojice Krampol Stepanek. ()

Riker

Na celkem nadějnou první třetinu navazuje o poznání horší třetina druhá, aby do třetice ta poslední už jen stěží držela mou pozornost. Za zmínku stojí jen výkon pana Haničince. ()

Aidina

Asi jediný film o televizních hlasatelkách, ale proč ne... Rozhodně mi přišlo toto "uvádění " jednotlivých pořadů živou bytostí příjemnější než ten předtočený hlas, co nikdy neudělá žádný přebrebt, žádnou chybu. Ukázka šetření na nesprávném místě. Jana Šulcová vystřihla pracovně vytíženou ženu (jak v práci, tak i doma) a milující matku dospělého syna velmi věrohodně. ()

Kozlowski8

Příběh české rodinky, ale hlavně příběh silné, emancipované ženy, která je i přes svoje veliké vytížení v profesi televizní hlasatelky, hlavním generálem této rodiny, kolem něhož se vše točí. Pro Marii Poledňákovou typický příběh plný laskavého humoru. I když velice jednoduchý a prost větších scénáristických kliček, je podán velice lidským, srozumitelným způsobem. Scénář a dialogy jsou psané životem a diváci často v postavách filmu vidí sebe sama, či výjevy ze svého okolí. Ty krásně napsané dialogy ještě umocňují výborné výkony Haničince, Šulcové i Vladyky. Příběh Bobše, Bobšíka, jejich velitelky a wartburga Arnošta je pěknou, milou a zábavnou oddechovkou. 70%. ()

allegria

Se vší úctou k Marii Poledňákové nemůžu dát lepší hodnocení, a to ani s ohledem na dobré herce. Celé mi to připadá jako nevěrohodná pohádka pro dospělé, postavy jednají a chovají se pateticky, všechno je tak vzorové, jako by to někdo vytrhnul z reálného života. Když radost, tak křepčíme jako v pěti letech, když smutek, tak jako by nám někdo umřel, když zlost, lítají třísky... A pověstný autorčin humor mě tentokrát nějak minul. ()

wewrka

Tenhle film jsem jako týnejdžr díky Vladykovi hltal a myslím, že je zodpovědný za nárůst telefoních ftípků v ČSSR. ()

pupidup

Snad proto, že dnešní filmová produkce je stále slabší a slabší, snad proto, že je ve filmu kousek mého dětství na Hřebenkách (Švédská, U Nesypky, schody, po kterých jsem chodívala s babičkou do školky), snad pro dobré herecké výkony... ()

bombit odpad!

Představuji si jakousi fúzi tohoto snímku s Dobrou Vodou - Haničinec stříká hadicí ledovou vodu na Vladykovy genitálie, jež se smrskávají v na tělo se lepících slipech Pleas, a člověk si při tom pohledu uvědomí, že za socíku vlastně zas tak špatně nebylo... ()

ChrisChilly

Paní Poledňáková mě opět nezklamala. Myslím, že v tomto případě opravdu sedí žánrové zařazení komedie+drama. Zasmála jsem se především nad životem trochu trhlé rodiny. Ale film mi nabídl i možnost zamyslet se nad tím, jak moc dusivá může být mateřská láska nebo, jak je důležité žít přítomným okamžikem a nečekat neustále, že budeme šťastní až se stane toto a potom zase ono. Rozhodně stojí za zhlédnutí. Za mě zasloužené čtyři hvězdy. ()

Zemřela Jana Šulcová

Zemřela Jana Šulcová

29.07.2023

Ve věku 76 let opustila pozemské jeviště a plac jedna z nejoblíbenějších hereček 70. a 80. let Jana Šulcová. Už jako dítě navštěvovala Dismanův rozhlasový dětský sbor, účastnila se školních… (více)