Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když v roce 1989 natočil režisér Hynek Bočan televizní komedii podle scénáře, který napsal ve spolupráci s Miroslavem Skálou, nebylo téma seriálového herce u nás tak aktuální, jako je dnes, v době nekonečných seriálů… S o to větší chutí si divák může v současnosti příběh vychutnat. Komedie vychází z principu „televize v televizi“ a Petr Nárožný v ní ztělesnil hlavní hvězdu populárního seriálu, její osudy v rámci fiktivního děje i v soukromí – vně i uvnitř seriálu. Prolíná se tu natáčení se životním příběhem herce, do něhož zasahují fanoušci a okolí, které mnohdy nedokáže odlišit postavu od jejího představitele. Hrdina se tak dostává do situace, kdy mu role nedobrovolně mění vlastní život… (Česká televize)

(více)

Recenze (73)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Prima parodie na Ulici a podobný šmejdy, kde vo čerstvě vylíhlym beďaru dokážou žvejkat tři díly a s hlavním hrdinou to prožívá celá čtvrť. Spojte si Nárožnýho s Heřmánkem, atraktivní prostředí "moderní výrobny" Československé televize, a trochu vyšinutý námět, který postupem na můj vkus trochu ztrácí šmrnc. Jeden z lepších televizních filmů s celou plejádou známých i málo se objevujících tváří v menších i úplně maličkých roličkách (z té druhé skupiny Zdeněk Dítě, Antonín Molčík, Bohumil Švarc st.). ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Rozhodoval jsem se mezi 2 a 3 *, ale nakonec dám více a to především díky závěrečné pointě. Tento film mě nijak nenadchl, přestože je nabitý hvězdami a označení komedie považuji téměř za přehnané. Ani Petr Nárožný či Karel Heřmánek svými výkony nepotěšili, spíše je zajímavé pozorovat jejich proměny do dnešní doby nebo to, jak vypadá (?) natáčení. Nenáročná skoro zábava na jedno použití. ()

Reklama

brooklyn73 

všechny recenze uživatele

Velice zajimavy pocin, pri kterem je tezke odhadnout o kterou z roli hlavniho hrdniny Hofmana se vlastne jedna.Petr Narozny mi v jendom okamziku silne pripomnel V.I.Lenina.Jinak se na jednicku zhostil sveho partu.Jeho prvni zena Kretschmerova se mi do jeji role vubec nehodila,stejne jako jeho druha pani pi Svandova,ktera vse navic podtrhovala tim ,ze jakozto maskerka byla neuveritelne zmalovana.V jedne ze svych dalsich roli jednoho z filmoveho stabu se dvakrat ukaze Jan Kraus.Karel Hermanek v roli rezisera jednickovy. Film zakoncuje svym minutovym stekem reziser Karel Smyczek. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Taky se mi dost často stává, že si herce ztotožním s nějakou rolí. Jeden čas jsem si myslela, že Josef Dvořák se jmenuje Svatopluk Kuřátko. Několikrát jsem byla svědkem toho, když prodavačka obsluhovala Čestmíra Mázla. Dneska jsme spíše svědky útěků do seriálů. Mnoho herců s ledovým klidem přiznalo, že jim seriály platí složenky a hypotéky. Když děláate svou práci pořádně, tak je velmi snadné se jí nechat pohltit a pak je těžké z ní vystoupit. V herectví to platí dvojnásob. ()

prezdivaka 

všechny recenze uživatele

Moc nechápu to nízké hodnocení tady, ale to bych se mohl upsat, je to trvalý jev. Televizní práci považují zdejší "recenzenti" za podřadnou a kdejaký filmový blábol má vyšší hodnocení než dobrá inscenace. Tahle je zrovna skvělá. Výtečně obsazená a zahraná všemi představiteli, ale hlavně mistrně vybalancová mírou nadsázky. Humor je všudypřítomný a situace jsou jen vypointované situace, které se tak často při natáčení vyskytnou. Za skoro 30 let na place, jsem většinu z nich osobně zažil. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Vjezd do firmy Chemoprup v úvodu je ve skutečnosti vjezd do areálu České televize z jižní strany. (Haniczka)
  • Ve filmu zazní tři slangové výrazy: „skoprovat“ – jedná se o kopírování natočeného filmového záznamu, „rudl“ – to je pojízdný vozík na břemena, jméno dostal podle výrobce německé firmy Rudly AUER Packaging, a termín „nočka“ – jedná se o filmování v noci. (sator)

Reklama

Reklama