Odznak Vysočina

• Slovensko Odznak Vysočina
TV spot
Česko, (2022–2024), 20 h 10 min (Minutáž: 45–60 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel, Martina Jindrová, Marcel Vašinka, Václav Maixner, Vladimír Škultéty (více)

Malé město Veselá, které vypadá na první pohled až idylicky – „všichni“ se spolu znají a potkávají se cestou do školy a do práce, navíc v malebném prostředí Vysočiny, která ale umí mnohdy ukázat i svou drsnou tvář. Ve Veselé sídlí menší oddělení kriminální policie, které vede žena – Dana Skálová. Ani malé město a venkov ovšem nejsou ušetřeny závažných zločinů, nejde sice o sériové vrahy či podivné nebo brutální kauzy, ale i přesto zasáhnou do života celé komunity. Důležitá je interakce mezi jednotlivými zúčastněnými či podezřelými, kteří lžou a navzájem se obviňují, nechybí ani nespolehliví svědkové a další postavy, které umí vyšetřování řádně zkomplikovat. Tajemství je ukryté právě v lidech, jejich osudech a motivacích, spíše než v samotném vykonstruovaném provedení vraždy. Hledání pachatele je proto společnou prací celého týmu. Zároveň rozplétáme i soukromé životy hlavních postav,sledujeme, jak se vypořádávají s dramatickými  událostmi během vyšetřování, ale i se svou vlastní minulostí a představami o budoucnosti. (TV Nova)

Recenze uživatele otík k tomuto seriálu (27)

Divoženka (2024) (S03E01)

Začátek třetí série je takový ospalý. Ve hře jsou všichni hrdinové z minulé série, Kateřina je ovšem na hospodářské kriminálce, přesto přičichne k vyšetřování vraždy ženy, jejíž tělo bylo nalezeno na pile v kontejneru na dřevní zbytky. Je tu kupa podezřelých, pachatelem je nakonec ten, který se nejvíc nabízel. Klasický díl seriálu, nenabízí nic nečekaného, ale pro fandy seriálu dobré. ()

Špatná parta (2024) (S03E02)

No potěš koště - nalezena mrtvola 15ti letého kluka. To nevěstí nic dobrého - vyšetřování rodičů, učitelů, spolužáků. Nic příjemného. Nakonec z toho ještě vyjde naprosto nečekaný pachatel. Prostě maso. Děrgelova postava začíná opravdu pokukovat po volném křesle šéfa kriminálky a nestydí se pro to udělat i něco, co je podpásovka. No uvidíme, jestli se nám jednání jeho postavy nezhnusí. ()

Dokud nás smrt nerozdělí (2024) (S03E03)

Slabý díl. Krimi zápletka nic moc, pátrání spíše nudné než zajímavé. Děrgel mě s tou svou ambicí na šéfa začíná pěkně točit, osobní život Hofmanna mi je úplně ukradený, aspoň že se Suchošem je to občas vtipné. Zatím suverénně nejslabší díl série a návrat do nezáživné první série. ()

Zmizelá (2024) (S03E04)

Tonda Blaník (Marek Daniel) jako nevlastní otec zavražděné a nevlastní dědek roční holčičky prolévá slzy a ... k ničemu se nepřizná. Pak tu máme zatvrzelou manželku, která tvrdí, že nikoho nezabila a ... k ničemu se nepřizná. Pak je tu Děrgelova postava, která spáchá brutální policejní podvod a ... k ničemu se nepřizná. Prostě díl, který nebyl nijak zábavný a navíc tu nebyly momenty, které by tento díl vytáhly z těžkého průměru. ()

Rukojmí (2024) (S03E06)

Případ se zcela vymyká dějovým zvyklostem - nepátráme po pachateli, ale máme tu mladíka, který drží zraněnou rukojmí na hradě a celá parta se vydává pomoct. Samozřejmě se to celá nakonec zamotá a dojde i na to pátrání po vrahovi. Šéfka Skálová na to nakonec dojede, ale ve své podstatě si za to může sama. A jako bonus dostane Děrgel za svůj podvod a neochotu se přiznat po držce. Podařený díl, jeden z nejlepších. ()

Na okraji (2024) (S03E07)

Šéfka mimo hru (leží v nemocnici), Hofmann mimo službu, v hlavní roli tentokrát jenom trojka detektivů. Do toho se nám patolog přizná, že mu to s ženami nejde a Suchánek má po kámošovi. Tento díl byl zajímavě postavený a rozhodně nezklamal. ()

V kruhu rodinném (2024) (S03E08)

Na závěr série (a možná i celého seriálu?) teda pěkný slaďák. Až si říkám, jestli to ti autoři s tou cukrkandlovostí až nepřehnali. Zraněná šéfka si nedá pokoj a musí vyprovokovat kolegy, aby jí pomohli pátrat po Julii, která se zamotala do ošklivého případu a zmizela. Jediná Bába-Zmrzlá nic neřeší, Hofmann řeší svůj vztah k policii i své dívce, Suchánek řeší vztah ke kámošovi patologovi, Děrgel řeší svůj případ falešného nastrčení stopy, vztah k Hofmannovi, vztah k otci. No je toho na poslední díl teda kotel, ale autoři to zvládli se ctí. Obzvlášť, když si vezmete, že se dokončuje případ z minulých dílů o vražedkyni, tady je nový případ pobodaného chlapa a zabité ženy a ještě k tomu pátrají po Julii. Jo, dobrá, ale až moc sladká tečka. ()