Problém tří těles - Série 1

(série)

Eaton_Hunt

Pro fanouška knižní předlohy to bylo velmi rozporuplné. Někdy výborný nápad někdy šílená kravina. Druhá série teprve ukáže jestli bylo dobre rozhodnutí vyprávět to pomocí kamarádů vědců. Škoda především postavy detektiva, který v knizce mel velmi dobry vztah s vědcem přes nanotechnologie. To čínská verze zvládla mnohem lépe i tajemnost trisolaris. 6/10 ()

NiWi

Hodnotím jako neznalec knih a absolutní nováček do tohoto světa, a poněkud mysteriózní začátek mě zaujal. I po odkrytí karet seriál funguje velmi slušně z hlediska výpravy a posouvání děje kupředu, nenastávají hluchá místa. Prvních pět dílů je tak komplexní a opravdu povedené sci-fi s jedním z nejlepších závěrů epizod ever. Zbylé tři díly bohužel už působí o dost navíc, je vidět že příběhově adaptují jinou knihu, a snaží se seriál připravit na něco co teprve přijde. Navíc se tam ženské postavy chovají dost otravně, ufňukaně a nesmyslně. Myslím, že se měli tvůrci víc zaměřit na adaptaci první knihy, a finále 5. epizody mělo být finále celého seriálu, tak by to fungovalo daleko lépe. ()

• Zmíněná kniha „Tiché jaro“ skutečně existuje. (chlapisko)