Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Britská surrealistická komediální show autorů úspěšného sitcomu Father Ted (Otec Ted), kteří pokračují v tradici skupiny Monty Python. (oficiální text distributora)

Recenze (112)

Memesis 

všechny recenze uživatele

Mám slabost pro "britský humor" a pro skeče. Tenhle seriál obsahuje obojí, ale ani v nejmenším nepřipomíná Monty Pythony. Spíš The Fast Show. A stejně jako u The Fast Show, některé kusy baví, některé ne, ale zde většina ano. A právě humor téhle party nejvíc vystihuje skeč s jeptiškami v zoo. Je to vtipné, trhlé, ale pořád to ještě má něco do sebe, i když méně než montypythonovské skeče. 85% ()

bloom 

všechny recenze uživatele

"A jen tak mimochodem Ti musím sdělit, že jsem se proměnil v loutku." Vynikající seriál, u nás ovšem jako vždy vysílaný ve špatný čas (pozdní večer a brzké odpoledne) na ČT2 a kde jsem poprvé zaregistroval Simona Pegga, jednoho z nejlepších britských komiků současnosti. Viděl jsem sice jenom první řadu, ale myslím, že druhá nemůže za druhou nijak zaostávat. Atentát na husu, pošťák střílející do psí boudy, děti násilně držené v rádiích, George Martin a samozřejmě zírání, to jsou absurdní skeče par excellence. Monty Python mi to zas tak nepřipomíná, je to sice hodně absurdní, ale ne tak parodické (ačkoli mimozemšťan koukající na Rumcajse...). Dá se na to koukat i s českým dabingem, kterému vévodí Petr Rychlý (mluví Kevina Eldona) dokazujíc, že zábavné pořady typu Natočto! byly opravdu strategickou chybou jeho herecké kaiéry. ()

Reklama

Bytchaz 

všechny recenze uživatele

Mistrovství světa v zírání (včetně slo-mo opakovanejch záběrů), geniální Mark Heap a jeho "Ming the Merciless", "The artist formerly known as Prince" lovící stádo žokejů... Podobnejch pythonovin jsou tam desítky. Najde se pár scének, který úplně nefungujou, ale je jich tak málo (vybavuju si asi dvě), že těch pět hvězd je naprosto zaslouženejch. Všem milovníkům úchylnýho britskýho humoru a Monty Pythonů vřele doporučuju. Pure gold. P.S.: Jestli se vám Big Train zalíbí, sežeňte si Smack The Pony, což je prakticky totéž, ale v ženskym a překvapivě stejně vtipnym provedení. ()

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Až po půl roce jsem zjistil, že to je nástupce Montyho Pythona. Díl po dílu postupně uvadá v komičnosti, ale přesto se tam najde něco k zasmání. Klasikou se souboj v zírání, který je výborně animovanej a perfektně namluvenej. BBC dokáže opravdu vytvářet perfektní komedie. Policajt, který má strach je výbornej a to bych mohl mluvit dál a dál. ()

MarekT 

všechny recenze uživatele

Zatím jsem viděl jen jednu improvizovanou epizodu (tj. libovolně vybraných 11 skečů na YouTube) a jednu ucelenou, ale moc mě to neuchvátilo. Přijde mi, jako by se protagonisté chtěli až moc vyrovnat Monty Pythonům a zapomínali přitom, že vlastní cestou by to šlo lépe. Viz třeba dvojice Hale - Pace, Fry - Laurie, Saunders - French; všichni jmenovaní si sketch-show udělali po svém a výsledek pak také stál za to. Kvalita scének je nevyrovnaná, jeden je třeba skvělý (Do You Speak English?), další zas průměrný (Chirurgové - mimochodem převzaté z živého vystoupení Atkinsona) a po něm následuje mizerný (debil Henderson). Co se týče toho slavného přeboru v zírání - jako jednorázový vtip dobré, ale jako evergreen nic moc. A upřímně, Simon Pegg není zas takový talent, jak by se z některých komentářů mohlo zdát, to už se mi více líbil Kevin Eldon. Doporučuji sledovat coby autonomní skeče třeba právě skrz YouTube, protože v normálních epizodách jednu scénku opakují natřikrát v různých modifikacích (to by až tak nevadilo, ale není tam žádné překvapení) a jednotlivé situace jsou natahované až běda - tam, kde Pythonům stačila minuta, se vtip v Big Train rozmázne klidně tak na tři až pět minut. Dal bych dvě hvězdy, ale zvednu svoji známku ještě o stupeň nahoru, právě proto, že coby samostatné scénky mě tento projekt celkem baví. P.S. Nemyslím si, že by problém byl v dabingu, ten je celkem obstojný (především P.Rychlý) a třeba zmíněný skeč o nedorozumění Angličanů mi přišel vtipný jak v originále, tak v češtině. ()

Zajímavosti (4)

  • Oceněno jako "Best 'Broken Comedy' Show" na British Comedy Awards v roce 1999. (PußyMagnet)
  • Scéna Stare-Out (soutěž v zírání) je založena na knize Paula Hatcherera a je animována Chrisem Shepherdem. (PußyMagnet)
  • Pilotní epizoda režírována Chrisem Morrisem nikdy nebyla vysílána v plném rozsahu, některé scénky jsou rozděleny do ostatních epizod. (PußyMagnet)

Reklama

Reklama