Britská surrealistická komediální show autorů úspěšného sitcomu Father Ted (Otec Ted), kteří pokračují v tradici skupiny Monty Python. (oficiální text distributora)

dr.fish

Už jsem ve věku, že mi ani Monty Pythoni nesednou vždycky, takže se zdá, že můj smysl pro humor je vážně ohrožen. Tohle je z podobného soudku, ale jen některé scénky jsou opravdu vtipné. A je jich asi 70%... ()

Courtemanche

Asi tak třetina seriálu je hodně kvalitní, zbytek nic extra. Vystřelil mezi ,,hvězdy,, herce Simon Pegg, a každý říká Simon Pegg, kde je Simon Pegg, ale pro mě Velkovlak je především famózní Kevin Eldon, určitě ne ,,Stojím a dejte kolem mě humor Simon Pegg,,. 4/5 ()

A.L.E.S.

Jelikož je to můj první seriál, který jsem z produkce Montyho Pythona viděl, musím říct, že sušší humor snad už ani není. Soutěž v zírání je zdařilý nápad, stejně jako většina scének. Snad názor změním, až najdu příležitost dostat se k originálu, k cirkusu... ()

Honzíno

Velkovlak se stal již při prvních minutách první projekce mou srdcovkou. Sám hlásá inspiraci a návaznost na MPFC, z kterého mohutně čerpá (rozuměj nevykrádá). Jako každý sitcom obsahuje slabší scénky, jenže se jedná opravdu o nevšední kousek ( po dlouhé době konečně systém místy souvisejícně-nesouvisejících scének a gagů). A tento nevšední kousek v sobě má spoustu momentů, kde mi slzy smíchu tekly proudem a to i při dalších zhlédnutích několikráte za sebou. Je to prostě humor mého srdce, který tam navždy zůstane a já e na to budu chtít dívat znovu a znovu ()

bubun

Překvapilo mě, jak i po letech jsou některé skeče vtipné (na konci třetího dílu tančící Mark Heap například). Bohužel se kvalita jednotlivých scének liší mnohdy až o dvě třídy. Za neobvyklé nápady a z nostalgie ale nechávám plný počet. ()

geklon

Menstruálova dvojčata.............Těžký kalibr na téma koukej "Monthy " takhle se to to dá taky dělat i na konci tisíciletí, aniž by to byla kopírka či strupovitá hnisající rána .Připomíná mi to trošku taškařice J. Duška v Dokoláči, či Tuzemský konzumní.... ()

shantim

Miluji humor Monty Pythonů, takže i pro tyto jejich nohsledy mám velkou slabost. Závody v civění mě opravdu berou! ()

sochy.zirafka

Nebýt posledního dílu, hodnotil bych tuto absurdně-komediální, Létajícím cirkusem inspirovanou britskou sérii o něco níže. Ale za namožené břišní svaly a občasné záchvaty smíchu, které přetrvávají ještě den po zhlédnutí, to nejde jinak. 85% ()

Ravi

Jednou večer jsem na dvojce narazil, na tento "kousek" a díl se mi tak líbil, že jsem si sehnal všechny. Jsem fandou Monty Pythona, britský humor je mi blízký, takže mi Velkovlak sedl. Nepravděpodobné momenty s nadsázkou, křečovité situace, nečekaná rozuzlení, pokud ne už sám průběh skeče. To jsem čekal a také dostal. Víc od toho nečekám a nepotřebuji, ale nutno říct, že Vlekovlak sem tam dodal i něco navíc. Simon Pegg ukazuje svůj potenciál, který zůstává od dob seriálu neyužit. 5/5 ()

mcleod

Nikdy bych si nepomyslel, že je možné něco takového natočit. V určitém smyslu absurdity představeného humoru chápu srovnání s Monty Pythony, ale nutno dodat, že jde o vcelku odlišný styl, který jde v některých ohledech mnohem dál. Přesto obě série seriálu představují trochu odlišnou formu. První je výrazně střelenější, méně propracovaná, ale o to vtipnější, jako by to byly první dokonalé nesmysly, které autory napadaly. Příkladem může být kultovní mistrovství světa v zírání nebo můj nejoblíběnější skeč celého seiálu: https://youtu.be/wK0KL6PevxA Druhá série je už propracovanější, skeče mají jasnější strukturu a takový jakoby promyšlenější humor. Ani o jedné se však nedá říct, že by byla lepší nebo horší, každá je trochu jiná a obě jsou extrémně vtipné. ()

giovanni3

Vynikající britský seriál s fůrou humoru. Některé scény a díly byly slabší, ale převážně se člověk baví. Scény jako soutěž v zírání či bleskové šachy.. to snad nikdy nezapomenu. 4z5 ()

Masrii

Klasický suchý britský humor v podání Simona Pegga, Kevina Eldona a Marka Heapa, kteří se sešli opravdu výborně. Prvním šesti dílům nemám praticky co vytknout, obzvlášť 43. Mistrovství v zírání v našich pamětích jistě zůstane velmi dlouho. Druhá série ze začátku docela ztrácí smysl, když neznáme kontext té doby v Británii, nicméně poslední dva díly se opět vrátily na velmi vysokou úroveň. 85% jen kvůli slabším skečům v druhé sérii ()