Kdo přežije - Mikronésie

(série)
  • USA Micronesia – Fans vs. Favorites (více)

Šestnáctá série této známé reality show se natáčela na ostrově Koror v souostroví Palau. Právě zde je vysazeno 20 soutěžících, kteří budou rozděleni do 2 kmenů (Airai a Malakal) a následně budou den co den (po dobu 39 dnů) bojovat o jídlo, základní potřeby a tzv. imunitu. Vítěz soutěže si nakonec odnese 1 milión dolarů. (Deco.20)

gilmore_girl

Tohle pro me bylo velke zklamani. Sice jsem rada znovu videla Ozzyho a Jamese, ale slepici spolek mi drasal nervy a ty jejich vecne podrazy jsem jim ani trochu nebastila. Navic dokolecka opakovat porad to same neni ani trochu zabavne a uz vubec ne imponujici. Jestli ma mit tahle serie nejaky rekord, je to pro me ta rozhodne nejhloupejsi. ()

Cubinho

Mikronésie, Mikronésie... (upozorňuju, že tady najdete SPOILERY) Už s prvním dílem mi bylo jasné, že tato řada bude mimořádná. Když vidíte přicházet Yau-Mana, Ozzyho nebo FairPlaye, co jiného také můžete předpokládat? Sám Jeff Probst ji považuje za nejlepší. Já ji za nejlepší nepovažuju, třebaže jsem se hodně bavil a celou řadu zhlédl za jeden večer. Důvod je prostý - vyřazování (či zranění) většiny mých oblíbenců hned od úvodu na úkor ženské aliance mi po chuti příliš nebylo. Holkám ale musím složit poklonu, protože díky ním byla většina kmenovek nezapomenutelných - vyřazení Ozzyho, Jasona, ... nebudu říkat nic objevného, že vyřazení Erika je možná nejkomičtějším a nejnezapomenutelnějším momentem celé řady (ne-li celého Survivora). Já jeho krok trochu chápu, ale stejně bude považovaný za nejhloupější v dějinách (sice byl po H. vs. V. ohodnocen jako druhý nejhloupější po J.T. imunitě, ale to považuju za emotivní rozhodnutí, díky aktuálnosti té řady). Dalším faktem, který trochu mírní nadšení a brání nejvyššímu hodnocení, je pro mě vítězka Parvati, protože se mi s touto řadou zprotivila a já jednoznačně fandil Amandě. Nutno uznat, že Parvati je spolu s Russellem nejlepším taktickým hráčem, který Survivora kdy hrál. 9/10 ()

NICOX

SPOILER!! No to snad ne... mám opravdu špatný odhad na to, kdo z finálové trojky či dvojky vyhraje a v tomto případě se to rozhodně potvrdilo. Vítězka si to podle mě opravdu ale opravdu nezasloužila a počítala jsem, že bude mít tak max. 2 hlasy. Chudák Amanda - dvakrát být ve finále a odejít s prázdnou! No mě by jeblo! Jinak musím říct, že tahle série se dost povedla. Opět spousta podrazů, zvratů, bohužel i zranění a nečekaných nedobrovolných i dobrovolných odchodů, pár fajn nových hráčů. A pro mě naprosto nezapomunutelná aukce - to jsem se hodně nasmála :) A jedno ponaučení: Chlapi, probuďte se - ženský (většina) jsou svině!! ()

(mOnkey)

Jako zatvrzelý introvert nemám ve zvyku se nějak výrazně rozvášňovat, tím spíš pokud se jedná pouze o zábavu. Ale byla to právě Mikronésie, která mi ze všech zatím viděných sérií (a už mi chybí jenom opáčko Afriky a dokončení čtvrté řady, abych se mohl vrhnout na sedmnáctku) přinesla nejvíc infarktových stavů a mít nějaké vlasy, tak by mi při sledování určitě vypadaly. Tím že se proti sobě postavily kmeny složené z ostřílených hráčů (včetně několika zloduchů z předchozích sérií - Parvati a mého oblíbence Jonathana) a naprostých nováčků, bylo už předem zaděláno na solidní zábavu. A ta se ukázala v plné síle, když se ke slovu dostala jedna z nejdrsnějších aliancí v téhle hře vůbec. Obzvlášť několik posledních epizod představuje to vůbec nejnapínavější, co si dovedete pod pojmem reality show představit. Sám jsem se přistihl, jak rozhazuju rukama a v duchu křičím: „Ty blbče, nedělej to!“ U jaké to bylo příležitosti si ale budete muset zjistit sami. ()

-OverLord-

Docela super nápad smíchat bývalý soutěžící s úplnejma nováčkama. Potřebovalo to trochu oživit a rázem je z toho - i vzhledem k prostředí - spolu s Cookovými ostrovy jedna z nejlepších řad. Kdyby ale nebylo těch hnusnejch podrazů - chápu, je to hra - a vítěz by byl ten, kterej si to aspoň zasloužil (!), bylo by to o mnoho lepší. Taky dost zamrzí předčasný vyřazování ze zdravotních důvodů, třeba Jamesovo, ale za to hold nikdo nemoch. ()

• Tři soutěžící vypadli ze hry, aniž byli vyřazeni kmenovou radou. Dvakrát pro vážné zranění a jednou psychické zhroucení. (Sekmen)
  • Jedná se o první sérii, kde byli soutěžící rozděleni na favority a fanoušky. (AlohaAnty)
  • Jason Siska je první soutěžící, který pochází z Amerických Panenských ostrovů. (Zix.)