Kdo přežije - Mikronésie

(série)
  • USA Micronesia – Fans vs. Favorites (více)

Šestnáctá série této známé reality show se natáčela na ostrově Koror v souostroví Palau. Právě zde je vysazeno 20 soutěžících, kteří budou rozděleni do 2 kmenů (Airai a Malakal) a následně budou den co den (po dobu 39 dnů) bojovat o jídlo, základní potřeby a tzv. imunitu. Vítěz soutěže si nakonec odnese 1 milión dolarů. (Deco.20)

Košoun

Nejlepší Survivor, kterého jsem viděl. Nejvíc podvodů, dementních tahů, křehkých i silných aliancí i dramatických odchodů. I když je koncept Survivoru stále stejný, výběr soutěžících podle stejné šablony, soutěže i výhry také stále na jedno brdo, tak stále dokáže pobavit. PS: Jo, a miluju Ozzyho, i když se chová jako arogantní čů*ák. ()

Tom Riddle

Obsahuje spoilery (o řadě této, o Číně a o Pearl Islands), takže kdo si nechce nic pokazit, nechť dál nečte. Díky. Vzhledem k neobvykle vysokému počtu opravdu dementních komentářů jsem se rozhodl rozšířit svůj původní komentář, který zněl "Micronesian Witches/Black Widow Crusade FTW!", který očividně odkazuje na nejlegendárnější Survivor Alianci všech dob, neblaze proslulou čtyřku ve složení Amanda/Parvati/Cirie/Natalie. Z nějakého prazvláštního důvodu si očividně někteří lidé už i tady u nás začínají myslet, že lidi s velkými svaly jsou lepšími lidmi než ti s mocnou myslí. Nejde mi to na rozum. Copak každý druhý Čech nepohrdá stádním americkým myšlením, kde atletičtí studenti na středních školách dostávají hromadné odpustky a stipendia na prestižních univerzitách, zatímco géniové bojují každičkým mozkovým závitem o svoje místo na slunci? No, podle komentářů o Survivor Micronesia nikterak. Měl by vyhrát James? Proč? Protože je tak hodný a sympatický a pitomý a naivní? Měl by vyhrát Ozzy? Proč? Protože je nejlepší v tělocviku, a je díky tomu patřičně arogantní? Proč by měl vyhrát milion dolarů spíš ten, kdo k němu doběhne, než ten, kdo se k němu dostane navzdory tomu, že běhat neumí? Vy si nepamatujete tu bajku o hloupém zajíci a chytré želvě? Survivor je sociální experiment. Kdo přežije. Survivor. Přeživší. Už Darwin přece říkal, že přežije kdo? Ten nejsilnější? Mhmm, ne, jestli si tohle myslíte, tak si toho Darwina konečně přečtěte. Ne ten nejsilnější, nýbrž ten nejpřizpůsobivější. Ten, kdo se umí nejlépe přizpůsobit podmínkám. Ona brigáda černých vdov je přesně taková. Tyhle čtyři zkázonosné holky se uměly dokonale přizpůsobit všem neovlivnitelným zvratům a svými silami ve svůj prospěch ovlivnily všechno, co se ovlivnit dalo. Chytrá želva Cirie se širokánským úsměvem možná neběhá rychle jako hloupý arogantní zajíc Ozzy, ale proč to vadí? Geniálně manipulovala všemi kolem sebe, odstranila krajně nebezpečného Yaumana a tak dále. Krásná milá Amanda je všeobecně z oné brigády černých vdov mezi běžným obecenstvem považovaná za jedinou zasloužilou, jelikož byla diskutabilně z finálové trojky nejmenší svině, byla nejlepší v soutěžích a pravděpodobně je taky nejhodnější člověk. S tím taky souhlasím, Amandu mám ostatně ze všech soutěžících nejraději. Nicméně prohrála proti dost možná nejlepší vítězce. Prohrála proti Parvati, která je prý slepice. Proč, proboha? Protože je dokonalá manipulátorka? Protože ví, že je sexy a využívá toho? Parvati (stejně jako Todd či Sandra) dokonale reprezentuje, že není důležité být ten nejsilnější a nejrychlejší, protože když umíte nejlíp číst spoluhráče, pak jim vrazit nůž do zad a říct jim, že jste to udělali vlastně proto, že byli nejnebezpečnější a tím si zajistit jejich hlas, o to jde. Vítězství Parvati (potažmo brigády černých vdov) nemá nic společného s přežitím? WTF? (why the face) To je ale nehorázná kokotina. Tady si očividně někdo zase chybně myslel, že dle Darwina přežije ten nejsilnější. Lidi, čtěte, než napíšete takový nesmysl. PŘEŽIJE TEN NEJPŘIZPŮSOBIVĚJŠÍ. V čem by byla zábavná soutěž, kde by skutečně šlo jenom o to, kdo je nejrychlejší a nejsilnější? Neodehrávají se náhodou kvůli takovým věcem sportovní přenosy? Chcete vidět, jak vyhraje ten nejrychlejší? Podívejte se na běžecké závody. Chcete vidět, jak vyhraje ten nejsilnější? Sledujte vzpírání. Určitě nebudete nespokojeni. Ani v jednom případě se stoprocentně nemusíte bát, že to nedejbože vyhraje ten nejchytřejší. A nás ostatní, kteří umíme přemýšlet a porozumět faktu, že někdo rozumný si zaslouží vyhrát spíš než negramotný atlet, tím ušetříte nutnosti čtení těch vašich sraček. Ještě jednou díky. Vítěz: 5* - jeden z nejlepších vítězů, zajímavá, dravá a odvážná strategická hra, manipulace a okouzlující osobnost. Top 20: Amanda Kimmel, Parvati Shallow, Cirie Fields, Eliza Orlins. Oblíbenci: Natalie Bolton () (méně) (více)

danielosbourne

3 kompletní řada, kterou jsem dokoukal a musim říct, že prozatím pro mě ta nejlepší. Skvělej cast, výzvy a to, co se dělo v těch kmenových radách ??? SPOILER: To co ta dívčí aliance dokázala je neskutečné. Nikdy bych nevěřil, že se tímto způsobem dostanou v podstatě až do finále. Neuvěřitelné. Nejoblíbenější postavy: Cirie, Parvati, (překvapivě) Ozzy. Nejméně oblíbené postavy: Johnny Fairplay, Elliza . ()

Malakal

S kajdovo komentářem se nedá dělat absolutně nic jinýho, než souhlasit. Ten nejlepší cast, který kdy byl (po posledních sériích se obávám, že lepší už nikdy nebude), se postaral o nepopsatelnou atmosféru CELÝ série a já se díky tomu k různým epizodám často vracím a pořád je zbožňuju stejně. Prostě TOHLE je pro mě Survivor! (Dodatek: Teď se ještě nedá dělat absolutně nic jinýho, než souhlasit, s Tomovo komentářem :)) ()

st.ranger

Je vidět, že opětovní návštěvníci mají navrh a dokáží také lépe spolupracovat než sorta lidí, která všechno dosavadní dění obkoukávala z televizních obrazovek. Fanoušci postupně mizí, z favoritů odstřelí okamžitě mizeru Fairplaye a nebezpečného Yau-mana. Nevyrovnanost poměru sil je zřejmá od začátku až k promíchání, kdy se stále jedná o intrikování proti fanouškům. Zásadní ránou je ale nepochopitelná nebetyčná hloupost a naivita fanouška Erica, který by při troše snaze a logického uvažování dokázal zaujmout pozici ve finálové trojce. Bohužel je zničen slepičím komandem a není schopen nijak rozmýšlet své kroky, které se mu nakonec vymstí. S výhercem nejsem spokojen, protože za celou dobu se pouze vezl na vlně silnějších a prohnanějších. Též nedovedu pochopit důvěru či empatie v charakter Amandy. Pro mě je to nesympatická potvora neschopná vymyslet strategii několik kroků dopředu. Její lži jsou navíc průhledné a chování nedůvěryhodné, zvláště pokud ji porota kritizuje, kouká smutně jako zpráskaný pes. ()

• Jeff Probst byl proti účasti Jonna Fairplaye v 16. sérii v Mikronésii. Proti rozhodnutí producentů však nakonec neuspěl. (Kulmon)
  • Jason Siska je první soutěžící, který pochází z Amerických Panenských ostrovů. (Zix.)
  • Tři soutěžící vypadli ze hry, aniž byli vyřazeni kmenovou radou. Dvakrát pro vážné zranění a jednou psychické zhroucení. (Sekmen)