Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům

(série)
  • USA Heroes vs. Villains

Hrdinové versus zloduši - přesně takový název nese 20. řada americké reality show Survivor, která se natáčela na samojském ostrově Upolu. Setkáme se zde s dvacítkou soutěžících, které jsme mohli vidět už v předešlých sériích. A jak napovídá titulek, nebudou to jen tak ledajací hráči. O jeden milión dolarů se totiž utkají oblíbení, sympatičtí "trosečníci" proti těm, jejichž pověst není zrovna nejlepší. Kdo zvolí nejlepší strategii, vydrží všech 39 dní a odnese si výhru? (Deco.20)

kajda.l

Definitivní potvrzení toho jakým způsobem se tato hra má hrát aneb vítězná osoba JE opravdu tou nejlepší z nejlepších a další pádný důkaz, že Survivor je společenskou hrou a ne jakousi dobrodružnou Olympiádou. Něco málo k hráčům - napruzelá Stephanie, opětovně odpudivá Sugar, přehrávající "mafián" Mariano na odpočinku, opravdová mafiánka Parvati se svou dvorní dámou Danielle, zlobr James vypustivší své pravé JÁ, trotl JT potvrdivší status vidláka a jednoho z nejhorších exvítězů, Tyson definitivně teplej, smyslů zbavený psychotik Russell, zamilovaný Coach, manipulovatelná black widow Jerri, wtf Candice, liška podšitá a palička klobouků Sandra, sympatický bojovník z formy Westman, slaboduchá Amanda definitivně dilinou, otravný Rupert, nicotný Randy, snaživá Cirie, párátko "hrát neumim ale bavim" Courtney a nejzbytečnější opakovaná účast ever Colby. ()

Pan_Dom

V osmé sérii All Stars půlka "hvězd" neměla co dělat, a Boston Rob si ze všech udělal své ovečky, které jej, a jeho holku přivedly až do finále, v Mikronésii zas demence fanoušků neměla hranic, takže pro mě první pořádná all stars série je tato.De facto v ní najdeme 20 nejlepších hráčů, s toho plyne, že už na začátku museli bohužel vypadávat ( viz. Steph, Tom atd.) Jakožto fanoušek Rusella ho budu obhajovat a tvrdit, že měl vyhrát, hlavně proto, že to měl stonásobně těžší, když nechybělo moc, a byl vyřazen mezi prvními. Jeho hra je bohužel postavena na hesle - "jít přes mrtvoly" - viz. vyřazení Danielle či Jerri. Sandra pouze zneužívá toho, že je v soutěžích naprosto neschopná, a jediné, co může nabídnout, je její loajalita, proto se dvakrát dostala do finále, a naneštěstí dvakrát vyhrála. Nebyla v padouších pro nic za nic - je to hubatá, zákeřná ženská, která se svezla, a využila nenávisti poroty k Rusellovi a tímpádem i k Parvati, která s ním byla od prvního dne ve spojení. Přesto všechno tato řada byla pro mne nejlepší ze všech, vytkl bych jí akorát pár soutěží o imunitu, kde byli zvýhodněni ti, kteří ji již absolvovali v jiných řadách, či dokonce ji vyhráli. ( viz. Parvati) ()

tom.cube

SPOILERY! Rozhodně jedna z nejlepších sérií Survivora, ne-li vůbec nejlepší. Už při prvním díle jsem si pochvaloval skvělý casting (vyjma Sandry, u té jsem nechápal, co tu dělá), zj. složení padouchů předznamenávalo skvělou zábavu. Slizouni Tyson a Rob, zabiják draků Coach, černá vdova Jerri, konspirátorka Parvati, vztekloun Randy a jeden z největších mastermindů hry Russell - k dokonalosti chyběl jen Fairplay a Hatch. Hrdinové jsou z počátku úplně neschopní, brzké vyřazení Steph, Colby za zenitem, uřvaný James, nevýrazný Rupert - zatímco u padouchů se rozjíždí velká mocenská hra a ďábelský Russell s Parvati, navzdory číslům, postupně nabírají na síle. Při vyřazení Tysona jsem smíchy málem spadnul ze židle a to nejlepší mělo teprve přijít. Nevím, co všichni mají proti Parvati, ta tu předvedla skvělou hru, s několika brilantními tahy. Čímž se dostáváme k jediné vadě na kráse této série a tou je pro mě absolutně nepochopitelná vítězska Sandra - už podruhé tato žena vyhrála Survivora tím, že nedělala absolutně nic, což je z mýho pohledu dost směšný. Geniální loutkař Russell bohužel ani napodruhé nepochopil, že pokud se k lidem po celou dobu chová, jak ke kusu hovna, těžko od nich může očekávat hlasy na finální radě. Zaslouženým vítězem byla Parvati, ve všech ohledech - prokoukla veškeré lži, co se na ní snášely, výborná taktická hra, silná bojovnice na výzvách, s permanentním terčem na zádech. Škoda. ()

Blondy.

Prave jsem tuto serii dokoukal podruhe a porad jsem plne hodnoceni nezmenil :). Sice se souteze opakuji ale tak to proste v all stars radach chodi a co se tyce hracu myslim ze vyber byl vice nez slusny. Samotny prubeh souteze me ovsem trosku mrzel jak v podani nekterych soutezicich tak v hloupych srategickych tazis a strasnym stestim Russela a Parvati. Kazdopadne doufam ze minimalne polovinu lidi z teto souteze jeste aspon jednou uvidime v naky odvete protoze i pres to vsechno jak se tahle soutez vytvarela a dopadla jsem se bavil :). ()

Zdeňka

Na tuhle série jsem se těšila jako malá holka a opravdu velkolepý úvodní nástup byl naprostá bomba. Emoce se mnou mávali sem a tam a já se nedokázala přestat usmívat. Avšak jakmile se hra rozjela dostavilo zklamání, Ruperta a Jamese bych nominovala za největší idioty této série a z ženských mě jako vždy nejvíce vytáčela Cirie a Amanda, doufám, že už se v Survivor nikdy neobjeví. Velmi mile mě překvapila Jerri, která si zpravila obrázek z předchozích řad a Coach byl kouzelnej. Největším favoritem byl Rob, po jeho vypadnutí jsem to přála vítězce - skvělá přátelská hra + výborné hlášky. Russell měl už okoukanou hru, pro mne jako pro diváka celkem dost nezajímavou. Favorit: Boston Rob ()

• Natalie Bolton a Twila Tanner byly z účasti v sérii na poslední chvíli vyškrtnuty. (BLANIK.)
  • Nabídku zúčastnit se této série odmítlo několik dřívějších soutěžících. Mezi ně patří Alicia Calaway, Elisabeth Filarski, Danni Boatwirght Sierra Reed, Taj Johnson-George a Hunter Ellis. Účast kvůli práci odmítli také Corinne Kaplan a Yau-Man Chan. Shii Ann Huang se odmítla zúčastnit této série, jelikož byla po porodu. (BLANIK.)
  • I přesto, že to byla hvězdná série s navrátilci, tak 10 soutěžících později hrálo znovu v budoucích sérich. (Zix.)