Adrenalinová jízda po rozvrácené Americe blízké budoucnosti, která balancuje na ostří nože. (Vertical Entertainment)

soluuun

Neskutečně imerzivní zážitek a hlavně film, který předává spoustu podnětů k zamyšlení a témata, která vás jakožto diváka chytnou a pevně drží až do konce. I přesto, že je zde rozebírána americká společnost, je přístupný všem a lze se do něj pořádně vcítit. Poslední půl hodinu mi doslova bušilo srdce a přestal jsem vnímat čas kolem sebe, velmi dobrá práce. Emoce zde pracují na několika úrovních a v různých intenzitách, cítíte strach, znechucení, ale i jakousi podivnou formu zábavy, která pak vygraduje do prožití smutku a marnotratnosti. Jasných 5 hvězd a budu to muset zhlédnout brzy znovu, protože jsem určitě ještě nepochytil vše, co je zde nabízeno. ()

luciasce

Musím, říct, že jsem zprvu nevěděla, co od toho vlastně čekat, o to víc to na mě asi zanechalo dojem. Samotné varování toho, že nedotknutelná USA, které se vojensky nerovná téměř žádný jiný stát doplatí na rozklad zevnitř a tak nějak si myslím, že se to stane i reálně, i když ne zcela v této podobě. Už jen spolupráce Texasu a Kalifornie je dnes tak trochu scifi. V průběhu celého příběhu se vlastně nedozvíte, která strana této občanské války je ta správná a podtrhuje to scéna s Jessem Plemonsem, který se sám zeptá "and what kind of American are you?" A nikdo z dotazovaných neví, co je ta správná odpověd. ()

Fajolo

Celý film som si opakoval otázku "prečo?" a dúfal, že sa dozviem odpoveď. Zaujímalo ma hlavne, prečo tí ľudia proti sebe bojujú, ale žiadneho vysvetlenia som sa nedočkal. Dokonca mám pocit, akoby scenárista rezignoval na akúkoľvek zrozumiteľnosť a uveriteľnosť a naschvál to napísal tak, aby to vyzeralo ako z prsta vycucaný príbeh. Prečo to tak urobil? Neviem. ()

ItsMeRionit

Hele nejsem Američan, tak mě to asi nezasáhlo tak moc, i když teda jako ten audiovizuál mě opravdu odprásknul (all puns intended). Velmi zajímavý koncept mít příběh z pohledu válečných fotografů. Sám se focení věnuji a mám po zhlédnutí ohromný respekt k těmhle lidem. Konec jsem však předvídal a celkově jsem z toho měl takovej pocit že mi ještě něco chybí, takže jen 4/5. ()

bonovox

Civil War je pre Alexa Garlanda určite najviac ambicióznym projektom a zvládol to výborne. Nelichotivá vízia budúcnosti Ameriky je tu podaná veľmi skľúčujúco. Jednoduchý koncept road movie, keď sa partia novinárov snaží dostať do Washingtonu cez vojnovú krajinu stačí na zobrazenie rôznych foriem života vo vojne a samozrejme absurditu daných situácii. Výborná je tu hlavne scéna s Plemensom, škoda, že netrvá dlhšie. Veľkým bojovým finále v DC všetko perfektne vrcholí a záverečné scény dobitia White House sú taktiež výborne natočené. Soundtrack je taktiež skvele vyskladaný k daným scénam. K plnému hodnoteniu chýba trošku viac prepracovanejší scenár, ktorý by viacej rozvinul ako k danej vojne vôbec došlo, resp. by sa viac zameral na postavy novinárov. Celkovo sa ale jedná o nadpriemerný snímok, ktorý totálne vybočuje s mantinelov typického blockbusteru. 85% ()

jsed

Mne to cele v kontexte vnutrostatneho konfliktu a hlavne v USA skoro vyznelo, ze tie fotky nebudu nakoniec aj tak nikoho zaujimat... A vojensky, denne pozorujuc videa z Ukr a ziadny dron, poriadne mimo reality ( dufam ze sa to nepoklada za spoiler ) aj ked remeselne vojenske sceny su neuveritelne... ()

kokos.o

Civil War se odehrává jako komorní road movie, kde se potkává nezkušená mladá žurnalistka s trojicí ostřílených mazáků v oboru. Film se opírá o excelentní kameru, která s neuvěřitelnou precizností dokresluje atmosféru a děj, ať už se jedná o klidné scenérie nebo napínavé akční momenty. Příjemná hudba nenásilně podkresluje film, avšak v některých scénách by dramatická skladba lépe umocnila napětí a podtrhla emoce. Z profesního hlediska fotografa jsem vnímal jisté nesrovnalosti, které by ale běžnému divákovi pravděpodobně unikly. Závěrečná myšlenka filmu, zdůrazňující, že práce reportážního fotografa spočívá v zachycení reality v jakýkoli okamžik bez ohledu na okolnosti, je silná a zaslouží si pochvalu. Celkové hodnocení: 6/10  Art: 8/10    Akce: 7/10    Vtip: 6/10    Napětí: 6/10    Láska: 6/10    Soundtrack: 7/10    2D    04/2024 ()

david141474

Wagner Moura, člověk, který je znám svou životní rolí Pabla Escobara. A taky hlavní důvod, proč jsem na tento film vyrazil. No jako vypadalo to hodně zajímavě, hlavně obsazením a dějem. Nečekal bych od toho, že nám to ukáže tolik akce, i přestože se to jmenuje Občanská válka. Co se týče soundtracku, tak ten je solidní. Herecké obsazení je docela nařachaný, Kirsten Dunst, již dříve zmíněný Wagner Moura, mnou moc neoblíbený Steven McKinley Henderson, který se objevil i v loňském zklamání On se bojí. Tady musím říct se vykoupil. Akce je tady dost, fanoušci válečných filmů si tady pošmáknou. Konec je dost silnej a taky dost emocionální. Celý budování vztahů našich zúčastněných je odvyprávěno a zahráno velice kvalitně. Já jsem s tímto filmem velice spokojen a mohu jen doporučit! 9/10 Fanoušci válečných filmů si zde pošmáknou. (Velký Špalíček - 1.5.2024) ()

serdehelan

Garland ma proste baví nech točí čokolvek. Tentorkát je to hlavne o vojnových fotografoch / novinároch a ich prístupu / odstupu k udalostiam, ktoré sa okolo nich odohrávajú.  Epizodické scénky počas road movie moc neprezrádzajú o motívoch prebiehajúceho konfliktu, takže ako diváci môžeme viac menej len hádať. Z formálnej stránky v kine najviac poteší perfektné ozvučenie bojových scén. ()

hufnagel

Myslím si,že tvorci tohto diela nám chcú ukázať,že čo nás čoskoro v blízkej budúcnosti .čaká.Pri chaose,ktorý tu teraz vládne,je to viac než pravdepodobné ()

morbn

Prečo, načo, začo? Akčné, ale príbehovo ako nudný The Road... Ak to malo byť o vojnových reportéroch, tak takto postavený film postráda zmysel, ak o nejakej občianskej vojne, tak je úplne mimo. Lebo nevieme vôbec prečo. ()

Ace.A.T.L.

Hodně zajímavej pohled na relativně reálnou možnost, co by se mohlo stát, kdyby se to tak nějak posralo. Občanská válka je všude cítit, protože je to hlavní téma filmu, ale smysl filmu je drobet jinde a to v pohledu reportérů a jejich snaha ukázat co nejreálnější situace světu a to, jak je to postupně poznamenává, posouvá, ničí i doplňuje. Je to rozhodně fajn počin. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU ()

rigby

Další postapokalyptické road movie z období, kdy v USA zuří jakási občanská válka. Kromě ukázky rizikové práce novinářů se ale nic dalšího nekoná. Vrcholem je pak fotka ze zabití amerického prezidenta, ale to už se divák spíše směje. Opravdu je nutné točit takovéhle tupé filmy? ()

Jemes

nevím, ale já být reportér a dělat takovou práci a mít takové zkušenosti asi bych měl staženou prdel a byl neustále ve střehu. Chápu, že musejí do toho filmu zakomponovat i některé chvilky, které nedávají logiku s ohledem na postavy a co si už zažili, ale drásá to oči. ten konec podle ten dojem také dost nahlodal, protože jen totální idiot by se postavil tak to na mušku a přitom mohli jen udělat, že to při přesunu koupí. po herecké stránce tomu nemám co vytknout, ale ten scénář mohl být lepší. ()

Ondrew

Nekompromisne, v mnohych momentoch iduce az na dren a plne desivo realnych scen. To je A24 tak, ako sa patri... 85%. ()

Aquila

To, že film nevysvětluje souvislosti, je celkem jedno. Pravděpodobně se snaží o sondu do psychologie novináře a snaží se přemýtat nad posláním novinařiny vůbec a válka samotná je víceméně pouze kulisa. Jenže ani jedno ani druhé se nekoná, a tak je to jen celkem hezky natočená kulisa. ()

DJMaroko

Tak tohle není šálek mé kávy. Film v podstatě o ničem, bez jakýchkoliv souvislostí jen poukazuje na nesmyslnost toho všeho zabíjení. ()

brasek

Mal som veľké očakávania od tohto snímku, žiaľ za necelú polhodinu som pochopil že je to opäť snímok mimo mňa. Nudná road movie, veľa balastu a nezáživných dialógov. ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

28.05.2024

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022