CheeseFigure

Prvá a druhá polovica tejto série pôsobia tak odlišne, že mám pocit, ako keby dali dokopy dve rôzne série. Prvá polovica pripomína predchádzajúcu sériu. Je civilná, riešia sa malí zloduchovia, Task Force X a osobné problémy Supermana a jeho kamarátov. Vzťah Clark a Lois prejde ťažkou chvíľou, keďže obaja majú pred tým druhým tajomstvo. A potom je tu Jimmy a vtip s jeho majetkom, ktorý sa postupne míňa. Druhá polovica série je potom veľkolepé vesmírne dobrodružstvo, kde sú civilné linky zatlačené do úplného pozadia. Nehovorím, že je to vyslovené zlé, ale vďaka tomuto táto séria na mňa nepôsobila až tak konzistentne. Viac sa rozpíšem o zloduchoch, pretože na scénu prichádzajú esa. Najprv sa nám predstaví Lex Luthor. Jedná sa o zaujímavé poňatie tejto postavy. Je to ako Eisenbergova verzia z Batman Vs. Superman, ale kľudnejšia. Mladý chalan, ktorý vníma Supermana ako hrozbu pre ľudstvo. A páči sa mi, akú rolu v jeho ,,pôvode“ zohral Jimmy. Luthor je nás postupne budovaný, bohužiaľ ale v druhej polovici ide do úzadia a priestor si kradne druhý najväčší Supermanov nepriateľ - Braniac.  Ten je znázornený ako ultimátny zloduch, ktorý nad ostatnými značne vyčnieva.A tu prichádza jedna z vecí, ktoré ma trochu mrzia. Ako som písal, Luthor je budovaný, vidíme, ako sa z chalana stáva génius, ktorý by mohol byť hrozbou, len aby bol tento vývin zatienený Brainiacom. Podľa mňa mala byť druhá séria o vývine Luthora do veľkého pozemského Supermanovho nepriateľa a Braniaca by sme dostali až v tretej. Ale čo už. Ešte sa zastavím pri Kare. Tá zo začiatku pôsobí ako zaujímavé poňatie tejto postavy, rýchlo sa ale vráti do zabehnutých koľají. Mierna škoda, ale nevadí, postava je to fajn. Len na ten jej dabing som si musel zvykať.Celkovo druhá séria nie je zlá. V závere je správne akčná, veľkolepá a Braniac je skvelým zloduchom. Len za mňa pôsobí menej konzistentne ako prvá séria. A pár vecí by tu išlo lepšie využiť, či rozviť. ()