Muž jménem Otto

• USA A Man Called Otto (více)

Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller „Muž jménem Ove“, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona (Tom Hanks), který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. (Falcon)

BestRanger

Príliš americká verzia Muž menom Ove (2015). Ja osobne som fanúšikom škandinávskej filmografie a celkovo mi viac sadol európsky štýl filmu. No ani tento nebol zlý. Ale niektoré scény boli príliš americké a naopak nedoladene detaily. Naopak zase je to modernejší film, no škandinávsky minimalizmus, zábery prírody mi chýbajú. Bolo to mestské, menej realistickejšie. ()

dragon'88

Presne tak.  Komedie / Drama.  Ten film nevie cim chce byt.  Ale americani to vedia, len keby nechali tie skandinavske samozabijacky v skandinavii, bolo by to lepsie.  Kazda postava je karikatura, ale aj tak sa to bude driapat po oscarovi. ()

MatyRock

Tom Hanks je hlavním tahounem a bez něj by americký remake švédského filmu neměl co nabídnout. Milé pohlazení po duši, které má předvídatelný průběh i konec. 7,5/10 ()

dominic_joel

...môj zápis č.8: Knihu ani pôvodný švédsky film som nevidel a až pri uisťovaní sa o krajine pôvodu originálneho filmu som ostal mierne prekvapený, že snímok je z roku 2015 - čakal som, že američania budú svižnejší a pretočili rok/dva starú záležitosť, aby nemuseli čítať titulky. Nuž… Na jednu stranu akceptujem negativitu voči pretáčaniu filmov a seriálov američanmi, aby nemuseli čítať titulky - na druhú stranu v tom vidím aj veľa iného priaznivého servisu pre zvyšok sveta: priznajme si, koľko bežných divákov by narazilo na onen švédsky snímok? Len málokto… A ako bonus, obsadenie jedného z najznámejších hercov (keďže pri tomto filme duplom platí, že bude zaujímať aj staršiu generáciu, resp bude pre ňu stráviteľný) môže zasa a len presláviť tento dobrý námet a nepochybujem, že skvelú knihu, ktorú som žiaľ nečítal.  Pred pozeraním som mal trochu strach, nakoľko mám rád filmy podľa kníh, avšak nad niektorými (aspoň mne) vanie pod nosom istá pachuť “snahy urobiť druhého Foresta Gumpa”. avšak možno je to len môj hlúpy pocit, ktorý som mal aj Pri storočnom starčekovy a spol.  Film je pekne natočený, vývoj a premena hlavnej postavy (a vlastne aj vývoj ostatných) je pekne plynulý a dobre vyčasovaný (čo už dnes je pomaly ojedinelosť, nakoľko na to všetci kašlú, alebo to nevedia?), príjemná kulisa mestskej štvrti znie zvukom domova,... Celok je úsmevný, zábavný, príjemný a nejde na prvú ani v snahe rozosmiať, ani poučiť a ani na konci citovo vyžmýkať. Na môj vkus by som možna Otta prijal trochu mrzutejšieho (ale kto vie, možno by potom jeho premena bola až príliš veľké klišé, ako sme už neraz videli, že starec s náladou vraha ani nevieme ako sa na konci príbehu škerí a veselí) a netuším, či to predloha nejako zaznamenáva, či vôbec to je relevantná námietka, ale mne by sa možno žiadalo Otta vidieť trochu “staršieho” - totiž, ak by v niektorej scéne vytiahol iPhone či zavelil Siri aby vykonala nejakú akciu, ani by ma to neprekvapilo. Poeticky by mi to Otta viac vzdialilo od okolia, ktorému sa ho nakoniec podarilo posunúť ďalej (a bližšie k nim).  Svoje riadky zakončím tým, že film som si veľmi užil a milo ma prekvapil a dal mi nádej, že v dnešnej dobe sa ešte vedia točiť dobré a poctivé filmy, keďže inak je takmer všetko aktuálne dosť hrôza… ()

Dodge-I

TH i se synem, zajimave srovnani - a napada mne neco o jablku.  Jinak je z Oveho Otto a skandinavske realie se preklopily do americkych. Mozna je to az prilis posunute, ale i zde nastesti plati, ze "neni tak jednoduche se dnes zabit"... ()

ziizalka

Za mne plný počet bodů. Tentokrát si i Američané dali záležet, aby severský humor zůstal zachován a neudělali z toho komerční mišmaš.  Tom Hanks výborný.  Mám pocit,  že do role snad i zhubnul, protože mrzky stařík byl z něho jak vyšitý. ()

zbroucek

Když se divák odpoutá od knižní předlohy, či evropské verze filmu, tak to je velmi příjemný a dojemný film. Výborný Tom Hanks, který asi poprvé ve filmu nebrečí 😉 ()

Gattiniak

Pár rušivých elementov by sa našlo, zbytočná a otravná transgender facka prišla až okolo 30. Minúty filmu keď som si už začínal myslieť, že tu sa tomu vyhneme no aj napriek tomu to nepokazilo moje celkové pocity z filmu a vďaka famóznemu Hanksovi a úžasnému hereckému výkonu sympatickej Mariany Treviño nemôžem inač, než 5*. ()

pagbed_II

Je to “drama”. Vtipne je to presne 3 sekundy. Je to americke. Velmi americke. Zdima to emoce. Neohleduplne, neucelne. Koukat se na to dalo ale misty to jiz bylo opravdu hodne dlouhe. Nezustane ve vas nic vyznamneho, protoze i pres to, ze je namet filmu vazny, nijak nad beznymi lidskymi osudy nevycniva. ()

jmennno

Velice pěkný film. Myslím, že si tento film, budu nějakou chvíli pamatovat.  Pohladí na srdci. Je to dost smutný příběh o muži, co neumí říct ne, a lidé kolem něho ho využívají. Opravdu snad každý, včetně mě, na konci filmu brečel. Velice smutné, a dojemné. ()

LuciusDLX

Nový diel transformers sa naozaj vydaril. Divák dostane všetko po čom kedy túžil - trans, multikulti dokonca aj reklama na chevy. Originál dostal riadnu facku. Všetko dokopy to ale v duchu dnešnej propagandistickej ideológie apeluje na city diváka, takže bezvýznamné plus si to zaslúži. A aby som nezabudol z Hanksa sa stáva paródia na samého seba ()

luciferrus

Je to lidský a příjemný film, u kterého se člověk zasměje, možná si i popláče, každopádně se pobaví. Velmi příjemný film. ()

Jittulle11

V krátkosti. Úplně obyčejný příběh života, který potěší v dnešní době všech sraček. A za mě moc fajn, stojí za zhlédnutí, díky ()

StarFsh

ŽIVOT JE TAK KRÁTKY A TAK SKURVENÝ... Knihu som nečítal a švédsky film z roku 2015 som nevidel, preto neviem, čo v tomto filme je pôvodom zo Švédska a čo z USA. 3.5* si to naozaj zaslúži. ()