Interview with the Vampire

• USA Anne Rice's Interview with the Vampire
USA, (2022–2024), 12 h 54 min (Minutáž: 46–65 min)

Tvůrci:

Rolin Jones

Předloha:

Anne Rice (kniha)

Hudba:

Daniel Hart

Jacob Anderson, Sam Reid, Eric Bogosian, Bailey Bass, Eugenie Bondurant, Rachel Alana Handler, Cynthia LeBlanc, Elton LeBlanc, Escalante Lundy (více)

V roce 2022 žije upír Louis de Pointe du Lac (Jacob Anderson) v Dubaji a snaží se vyprávět příběh svého života renomovanému novináři Danielu Molloyovi (Eric Bogosian). Louisův příběh, který začíná v New Orleans na počátku 20. století, sleduje jeho vztah s upírem Lestatem du Lioncourt (Sam Reid) a jejich vytvořenou rodinou, včetně nezletilé Claudie (Bailey Bass). Společně upíří rodina zažívá nesmrtelnost v New Orleans i mimo něj. Jak rozhovor pokračuje v Dubaji, Molloy objevuje pravdy v Louisově příběhu. (mikki089)

Recenze uživatele Amadeo k tomuto seriálu (2)

Interview with the Vampire (2022) odpad!

Nazval by som to fundamental fuckup. S Vampire Chronicles Anne Rice  to má spoločné len mená. Scenáristi tie knižky videli len na poličke niekde v knižnici a to je asi tak všetko. Ale poďme po rade. Louis sa z nejakého neznámeho popudu rozhodne prerozprávať pôvodné interview ešte raz a znovu si k tomu prizve Daniela. Presne v tomto momente sa to posralo. Louis pôvodne pobledlý plantážnik je zrazu dementný majiteľ bordelov, ktorý si nepamätá dátum svojho narodenia. Daniel, ktorého 10 rokov po Interview zmenil Armand na upíra , je zrazu penzista skláňajúci sa nad vlastným hrobom. Armand teda najprv Rašid,16 ročný chlapec z Kyjeva s plavými vlasmi a tvárou Botticelliho anjela, je minimálne 35 ročný Peržan. To vážne nenašli 20 ročného herca, ktorý by ho mohol hrať ? Ale inak jediná zaujímavá postava. Samotný Lestat, farbu, veľkosť trafili, na druhej strane si v celej knižnej sérií vrzol 1x, je tu nadržaný ako králik a keby sa dalo, tak okrem Louisa pretiahne aj kandeláber... Ako si mi ušiel zmysel tohto podivného updatu pre mladšiu generáciu, ktorá nečíta knihy. Je to reklama na apartmány v Dubaji ? Inak Abu Dhabi je krajšie.  Keď Ste upír naučte sa správne slopať svoje obete ? Čím viac bordelu, tým lepšie - bože, takto klesnúť na úroveň vlkodlačieho plebsu. Neviete si rady so zvyškami po večeri, kúpte si domáce krematórium... Kde skončili krásni noční lovci, ktorí dotykom chladných pier zvádzajú svoje obete k smrtiacemu bozku upíra? Uvidíme, čo urobia v druhej sérií , spolieham na Armanda, že mu scenáristi dovolia pozdvihnúť úroveň série. PS: Ak sa Vám TV séria páči, tak knižky nečítajte, budete sklamaní. PPS: Som fanúšik Anne Rice, takže môj názor je tým ovplyvnený a nie som rasista, ale politická korektnosť mi ide hore krkom. Tiež by som bol proti, keby Martina Luthera Kinga hral Tom Hanks. PPPS: Ak chcete vedieť akých má Anne Rice upírov, tak si na nete vyhľadajte jej krátku poviedku – vyšla v roku 1979 v časopise Playboy : Interlude with the Vampire – Armand´s lesson  ( dobre čítaš, Interlude nie Interview). Update - ani druhá séria nevylepšila pôvodné hodnotenie. Odpad zostane odpadom. ()

Season 2 (2024) (S02) odpad!

Napriek skvelému výkonu Bena Danielsa v úlohe Santiaga, sa  moje pôvodne hodnotenie nemení.  Prekrútený dej už ťahajúci level ad absurdum, veľmi zlé politicky korektné obsadenie. Pri tom prekrúcaní deja zrejme v ďalšej sérií sa objaví Judi Dench alebo Sigourney Weaver ako Akasha. ()