Harold a kouzelná pastelka

• USA Harold and the Purple Crayon (více)

Dobrodruh Harold (Zachary Levi) dokáže ve své kouzelné knize stvořit naprosto cokoliv prostě jen tím, že to nakreslí. Když vyroste a rozhodne se překreslit se ze stránek knížky do reálného světa, zjišťuje, že toho o životě ve skutečnosti mnoho neví - a že jeho věrná fialová pastelka může způsobit mnohem více podivuhodných problémů, než si kdy uvědomoval. Když se ale magická moc neomezené fantazie ocitne v nesprávných rukách, budou muset Harold a jeho přátelé využít veškeré své tvořivosti k tomu, aby zachránili nejenom svět skutečný, ale také Haroldův svět fantazie. (Falcon)

DJ Kritik

Priamočiará komédia založená na jednoduchom detskom humore. Zo ziačiatku to bolo fajn, len potom to nadobúdalo teen sprostosti, ale také nemastné neslané ako u zakríknutého pubiša. Mohlo to zostať v rovine jednoduchosti a trochu rozvinúť priestor pre fantáziu a zážitky jednotlivých postavičiek. Inak , kto vymyslel, že los je černoch? Toť otázka. ()

RustinParr

Neviem či mám plakať alebo sa smiať ale toto bolo vyslovene zlé. Harold and the Purple Crayon je film ktorý vznikol úplne zbytočne a z ničoho nič tu teraz je. Potenciál to malo, nehovorím že nie, ale bohužiaľ nevyužitý. Úprimne si nepamätám kedy som naposledy videl tak nedomyslený príbeh ako tu pretože to čo sa tam väčšinou dialo nedávalo skoro žiadny zmysel. Musím brať na ohľad to že film je určený hlavne pre najmenšie publikum a len blázon by ho bral vážne, no ja blázon som, a to veľký takže sa ani nečudujem že mi tam vadila každá jedna vec. Skoro bezdôvodne sa Harold po piatich minútach filmu dostal do reálneho sveta pretože chcel nájsť hlas ktorý k nemu za celý film prehovoril raz, a to len dve či tri vety. Prečo? Netuším, pretože Harold chcel. Tu v našom svete sa zoznamujeme s našimi ľudskými postavami, Mel zahraný Benjaminom Bottani a Terry ktorú si zahrala Zooey Deschanel. Potom je tu hlavný záporný hrdina ktorý je jednoducho smiešny, bez poriadneho motívu v podaní Jemaine Clementom. Neviem aký vysoký rozpočet tvorcovia mali ale podľa toho vizuálu a CGI tam toho veľa nevidím. Postavy sú hrozne otravné, nesympatické a správajú sa až príliš nelogicky. Až do záveru filmu som si myslel že to skončí ako dosť priemerná rodinná komédia s trápnym humorom no ten koniec...neviem či som sledoval The Adventures of Sharkboy and Lavagirl alebo lacnú verziu boja medzi Anakinom Skywalkerom a Obi-Wanom Kenobim v Epizóde III. Jedná sa o film ktorý pobaví hlavne deti, možno aj niektorých dospelých ktorí si spomenú na pôvodnú rozprávku no potom som tu ja ktorý nedočkavo pozeral na to kedy film skončí. HODNOTENIE: 3/10 ()

Arsenal83

Lévita Zachariáš nepotrebuje byť ani z Golanských výšin, aby strieľal od boku. Ale niečo mu vyjde a deti aj pobaví, hlavne tie, čo nepotrebujú vnímať široké súvislosti a chcú sa len baviť, stačí aj ksichtom a jeho mimikou. Obsahovo film neponúka veľmi veľa, v ústredí je fantastická voskovka a tak sa obávam, že už nad sedem rokov môže byť detské publikum neposedné, no na obhajobu je treba upozorniť, že toto fantasy adaptuje príbeh z roku 1955. ()

one2

Nie je to tocene ako blockbuster a veci tam nie su premrstene a preplacane,Film ma svoje jasne hranice,proste to nie je ta blazniva extremne nacackana blaznovitost.Film ma velmi prekvapil,lebo podla ukazok to prave vyzeralo na tu typicku preplacanost a vôbec som so synom na to nechcel podla vsetkych negativnych ohlasov ist,ale nie je to tak je to proste spravne ukorigovane a prave to ma oslovilo. ()

M.i.k.e

Dětskou knížku kterou je tahle rodinná blbina inspirovaná neznám, ale celkem pochybuji že jde o generickou a šablonovitou nudu jejíž vrcholem je že si hlavní postavy nakreslí letadlo a největším činem záporáka je že titulnímu hrdinovi spolkne pastelku. Děti tak do sedmi let věku budou mít z Harolda a jeho pastelky nejspíš radost a Levi sem se svým herectvím desetiletého dítěte taky celkem zapadá, ale dospělému divákovi tohle nemá moc co nabídnout. Možná škoda, že se tady nešlo cestou animáku, který by měl přeci jen mnohem větší možnosti a víc prostoru pro kreativitu...40% ()

• Hoci film vo veľkej miere využíva CGI efekty, zábery, ako Harold kreslí vo vzduchu, boli urobené tak, že Zachary Levi kreslil na tabuľu skla umiestnenú medzi ním a kamerou. (Arsenal83)
  • Natáčalo sa začiatkom roka 2022 v Atlante. (Arsenal83)